Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
[Cross Country] DAKAR 2012
Autor Wiadomość

GeKo 
Gonna giv'm a cziken?
Press on regardless


auto: Renault Clio
silnik:: F4R 738
moc: 188km
Pomógł: 132 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Skąd: Będzin

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   [Cross Country] DAKAR 2012

Jutro startuje kolejny Dakar nie zmierzający do Dakaru.
Patrząc na listę startową można śmiało powiedzieć że rajd ten upadł bardzo nisko, w kategorii samochodów ledwie kilku zawodników z dawnej szpicy, a nowych gwiazd nie widać. Poniekąd jest to spowodowane brakiem fabrycznych zespołów jak Mitsubishi Volkswagen czy Nissan oraz BMW, które można powiedzieć zamieniło się w MINI.

Patrząc po konkurentach Hołka ma 6 konkurentów dysponujących tej samej klasy sprzętem i doświadczeniem przy czym ta szóstka zawsze była szybsza od niego.

Peterhansel, DeVillers, Alalatiyah, Sousa, Gordon, Roma,
Jest jeszcze Alfie Cox ale jedzie jakimś niesprawdzonym wynalazkiem na bazie Volvo XC60, twierdzi że to auto na podium, zobaczymy.

A brakuje takich nazwisk jak Alphand, Servia, Schlesser, Sainz. Pozostałych nie pamiętam ale jeszcze pewnie ze 2,3 by się znalazło.

Generalnie Patrząc z perspektywy sportowej, i braku awarii, każdy wynik poniżej 6 miejsca będzie porażką.
Hołek dostał w tym roku wszystko co potrzebne aby wygrać i mam nadzieję że tym razem to udowodni.

Ciekawe jak poradzą sobie również bezpośredni konkurenci Hołka z poprzednich edycji
Terranova i Novitzky

Mamy jeszcze Małysza :) Auto relikt przeszłości ale sprawdzona konstrukcja i dobry pilot. Mam nadzieję że da radę kondycyjnie i po prostu ukończy Dakar. Jeślu jakimś cudem dotarłby w okolicach 20 placu przy braku awarii to miałby szansę się rozwinąć.


W Motocyklach też trochę biedniej, ale też kilku wyjadaczy odeszło z tego świata lub uległo poważnym kontuzjom.

Liczę bardzo na Kubę Przygońskiego, że uda mu się dobić do pierwszej piątki. Młody szybki i już z doświadczeniem
Przed nim z pewnością będą tacy wyjadacze jak , Despres, Ullevaster, Coma, Viladoms, Quinn, Faria.
Ciekaw jestem jak poradzi sobie Casteu, zawsze jest szybki ale zawsze jakieś problemy.

Czachor to sprawdzona marka, jedzie tyle ile potrafi i pewnie po raz kolejny dotrze do mety w okolicach 10 placu.
Dąbrowski chyba już się wypalił, sporo kontuzji, wiele następnych wynikiem poprzednich, ale miejmy nadzieję że sczęście do niego powróci.

W Quadach wyniknęło zamieszanie, paru gościu konkretnie sześciu postanowiło włożyć motocyklowe silniki co ponoć jest zabronione ( w teorii to mają być seryjne pojazdy w dakarze to raczej utopia) jednak sprawa się rozbija nie tylko o użycie silników motocyklowych co o ich pojemność.
Prawdopodobnie zostanie dla nich utworzona odrębna klasa.
 
 
 

ps 
first...


auto: Accord
silnik:: 2.0
moc: niewielkakm
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Gru 2005
Skąd: GE/CH

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

:pom: dzieki za wyczerpujace wprowadzenie. Bedziem ogladac.
_________________
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

go Adam, go! :D
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

Przem_106 
kluseczek


auto: Peugeot 206 RC
silnik:: 2.0
moc: 177km
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
Skąd: Kwidzyn

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

GeKo wprowadzenie i prognozy całkiem trafne. Pokrywają się z moimi. Puki rajd jeszcze nie wystartował warto pokusic się o typowanie wynikow.

Samochody
Zgodzę się z Geko. W przypadku Hołka kazde miejsce ponizej 5 to porazka. Miejsca 4-5 to norma. Miejsce na podium to jakby nie patrzec napewno sukces i osiągnięcie. Stawka aut dosc eksperymentalna, a to Mini, to tez wg mnie terenowka nie z prawdziwego zdarzenia, ale co mają mowic inni, ktorzy nie mają wsparcia fabryk? Adasiowi kibicuje bardzo szczerze. Wiem, ze ma niesamowicie waleczny charakter i napewno będzie zaciskał zęby na wynik i z tego powodu moje proporcje dotarcia do mety są 30% do 70%, ze dojedzie.
Moje typy:
Hołek 2
Adas nie dojezdza lub (50-60 miejsce po kłopotach na trasie)

Motocykle
Mysle, ze Przygonski jest juz gotowy do wygrania tego rajdu. Z resztą w zeszłym roku juz był. Jest w zyciowej formie i bardzo bym chciał, zeby stanął na podium. Pozostali Orlenowcy wg mnie są juz wypaleni. Z całym szacunkiem dla Czachora, ale on juz od wielu lat nie walczy o wyzszą pozycję niz 10. Zadowolił się dojezdzaniem do mety w gronie szerokiej czołowki. Niestety nic szybciej nie pojedzie, a w tym roku moze nawet nie wejsc do TOP10. Dąbrowski to duza niewiadoma, ale cudow nie nalezy się spodziewac.
typy
Przygonski pudło
Czachor 13-20miejsce
Dąbrowski 20-30

Quady
W zeszłym roku miejscowi bracia Petroneli byli mocno faworyzowani. Teraz liczę, ze duet, a nawet tercet Machacek, Sonik i Łaskawiec się odegrają i zajmą całe podium
typy
Sonik 1
Łaskawiec 3

Prognozy bardzo optymistyczne, ale dlaczego nie... :) Oby Polacy zawojowali Dakarem!
 
 

GeKo 
Gonna giv'm a cziken?
Press on regardless


auto: Renault Clio
silnik:: F4R 738
moc: 188km
Pomógł: 132 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Skąd: Będzin

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

Przygoński wg mnie jeszcze za młody na wygranie takiej imprezy, jak będzie próbował walczyć o TOP3 to odpadnie.

Quadowcy nie wiadomo czy w ogóle wystartują a jeśli tak to nie będą klasyfikowani z generalką quadów tylko w swojej klasie. (silnik od motocykli).

Jest jeszcze klasyfikacja ciężarówek, ale tam od lat niepodzielnie panowaly Kamazy z Czaginem i Kabirovem za kierownicami. Obu Panów nie ma więc może w końcu De rooy będzie miał swoją szanse i Loprais z Czech na Tatrze.
_________________
 
 
 

Przem_106 
kluseczek


auto: Peugeot 206 RC
silnik:: 2.0
moc: 177km
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
Skąd: Kwidzyn

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

GeKo napisał/a:
Przygoński wg mnie jeszcze za młody na wygranie takiej imprezy, jak będzie próbował walczyć o TOP3 to odpadnie.

Quadowcy nie wiadomo czy w ogóle wystartują a jeśli tak to nie będą klasyfikowani z generalką quadów tylko w swojej klasie. (silnik od motocykli).



A ja będę trzymał się swojego zdania i liczę na TOP 3

Co do quadow, to do konca nie wierzyłem, ale teraz juz chyba oficjalnie http://terenowe.autoklub....na-pismie,40180

Szkoda. Cięzko będzie nawet porownywac ich czasy, bo mogą jechac zupełnie innym tempem
 
 

Maciusiowy 
Powiedź cos śmeisznego...


auto: GolfMk4
silnik:: V6
moc: 500+km
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Skąd: Bielsko-white

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

lubię Adama, ale ten jego start w dakarze to jakaś medialna farsa...
_________________
'gdybym był młody i bez kasy, kupiłbym BRZ'
 
 

no name 
Rangi, rankingi, drabinki
Aseenaebaem


auto: CCS/C4/E34
silnik:: 1.2/1.6/2.0
moc: 90/115/150km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sie 2011
Skąd: Goclaf

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

jest nazwisko, są sponsorzy :>
_________________
Nadsterowność jest lepsza, nie widzisz drzewa które Cię zabije :evil:
 
 
 

Maciusiowy 
Powiedź cos śmeisznego...


auto: GolfMk4
silnik:: V6
moc: 500+km
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Skąd: Bielsko-white

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

no name napisał/a:
jest nazwisko, są sponsorzy


słabe to mimo wszystko
_________________
'gdybym był młody i bez kasy, kupiłbym BRZ'
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

Maciusiowy napisał/a:
no name napisał/a:
jest nazwisko, są sponsorzy


słabe to mimo wszystko

pieniądz nie śmierdzi Maciuś :>
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

no name 
Rangi, rankingi, drabinki
Aseenaebaem


auto: CCS/C4/E34
silnik:: 1.2/1.6/2.0
moc: 90/115/150km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sie 2011
Skąd: Goclaf

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

Nie mówię ze dobre ale tak jest
_________________
Nadsterowność jest lepsza, nie widzisz drzewa które Cię zabije :evil:
 
 
 

qbus 
Witamina A..


auto: Civic FN2
silnik:: K20Z4
moc: 201km
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Gru 2006
Skąd: Myslenice

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

Jakby nie kontrakty sponsorskie to Adam dałby sobie już dawno spokój, ponoć się kompletnie w tym nie odnalazł.
 
 
 

rasta 
co to była za emisja?
Tępy Huj


auto: Brak
silnik:: Triumph
moc: 125km
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: Wawa

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

Floka mu robiłem na desce to musi dojechać :D
_________________
658,94:1 - nezoP
 
 
 

WuRC 
sprzedam aparat Zorka 5


auto: 3/4 E46
silnik:: M54
moc: pieruńskakm
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Paź 2010
Skąd: Kraków

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

GeKo napisał/a:
Jest jeszcze klasyfikacja ciężarówek, ale tam od lat niepodzielnie panowaly Kamazy z Czaginem i Kabirovem za kierownicami. Obu Panów nie ma więc może w końcu De rooy będzie miał swoją szanse i Loprais z Czech na Tatrze.

Spoko - w zeszłym roku cztery pierwsze miejsca zajęły Kamazy - co prawda dwaj pierwsi, Czagin i Kabirow nie jadą, ale Nikołajew i Mardiejew a i owszem. Do tego dochodzi jeszcze Karginow i Mardiejew junior. Zespół stawia na młodych bo topowe auta mają Nikołajew i Mardiejew junior.

Ciekaw jestem jak się spisze nowa Tatra Lopraisa.
_________________
Nie umiem jeździć, ale lubię.
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

rasta napisał/a:
Floka mu robiłem na desce to musi dojechać


sesje mu robilim, musi dojechać ;) :D

http://aukcje.wosp.org.pl...php?item=539087
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12