To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Felgi

kubas - Śro 26 Lut, 2014

Mówiłem pitt zeby kupić u mnie nowe 18" :D
Rasputin - Czw 27 Lut, 2014

karoluPL napisał/a:
Panowie, ma ktoś doczynienia z dystansami pod felgi ? Chciałem lekko poszerzyć clio i koniecznie pandę, bo wygląda jak na szczudłach ;D

Nie ukrywam, chętnie bym przytulił przykręcane dystanse, ale takie z dłuższymi śrubami też ujdą.. Ktoś ma jakieś dojście, albo sprawdzone miejsce w internetach/allegro ?

edit.
inna sprawa, że zdania są podzielone, więc zastanawiam się do końca jaki to ma sens w przypadku clio, gdzie jest przesunięte koło na zewnątrz, przez co inna jest śladowość skrętu ( czy jakkolwiek to inaczej nazwać w sposób odrobinę techniczny ? ) Czy przy 15-20mm na koło, to chyba nie będzie tragedii przy zmianie z et 37 na 22-17 po dystansach?

Ogólnie dystanse w Clio odradzam bo strasznie chujowo sie na nich jeździ. Ja miałem malutkie bo po 5mm a i tak fura się gorzej prowadziła. Z tego co kojarze to nie tylko ja miałem w Clio takie odczucia.

karoluPL - Czw 27 Lut, 2014

Rasputin, o widzisz, dziękuję za takie info.
To teraz tylko do pandy kupie, ona i tak juz się prowadzi jak kupa :lol2:

CHRZANEK - Czw 27 Lut, 2014

Czy Panda nadal ma "fiatowski" rozstaw 4x98mm ???
To śmiało szukaj pod hasłem Fiat Seicento - wybór o wiele większy a towar ten sam.

Jeżeli pozostajesz przy seryjnym rozmiarze opon to spokojnie zapakuj dystanse 20mm, najlepiej w połączeniu ze szpilkami+nakrętkami, bo seryjne śruby obsłużą maksymalnie dystansik 5mm.

Jeżeli jednak zamierzasz pakować jakiś gruby rozstaw opon to odpuść sobie dystanse :)

Ja mam aktualnie wyjęte z cienkiego moje dystanse 20mm - jeżeli chcesz to możesz podjechać i przymierzyć jak to wogóle wygląda (żeby była jasność dystanse nie są do sprzedania :) ) - ale bez szpilek to tylko na podnośniku bo nie będzie tego jak przykręcić...

Kamill - Czw 27 Lut, 2014

Panda ma te same felgi co sej. Czyli szersze niż w cieniasie. A rozstaw wszedzie ten sam
Bart - Czw 27 Lut, 2014

panda 4x4 ma 14 calowe koła, sej trochę mniejsze. eksperci z internetu :rotfl:
Kamill - Czw 27 Lut, 2014

Bart napisał/a:
panda 4x4 ma 14 calowe koła, sej trochę mniejsze. eksperci z internetu :rotfl:

A seicento Schumacher tez ma 14" i co z tego :]
Dystans i tak będzie pasował na piastę.

Bart - Czw 27 Lut, 2014

znasz się jak nikt!

ps. na wszystkim!

M - Czw 27 Lut, 2014

:rotfl:
Kamill - Czw 27 Lut, 2014

Bart napisał/a:
znasz się jak nikt!

ps. na wszystkim!

Skoro Ty tak powiedziałeś to nie może być inaczej, w końcu znasz się lepiej

ps. na wszystkim

karoluPL - Czw 27 Lut, 2014

CHRZANEK, dzięki za propozycje, ale niestety nie kalkuluje mi się na próbę do warszawy gonić.. Bo rozstaw fakt, taki jak seja 4x98, dystanse chce założyć max 20mm, żeby nie przesadzić i ogólnie na lato załozę odrobine niższy profil opony, bo te aktualne kładą się na boki a auto buja niczym łajbę podczas sztormu.. Co ciekawe sprężyny z 4x4, są tak koorewsko twarde, ze mimo, ze auto wysokie, to podskakuje prawie jak clio na twardym gwincie :lol2: a stabilizatory robiłyby robote, gdyby nie to, ze to auto jest tak wąskie i wysokie, co akurat zmienię, bo po lesie nią nie jeżdzę.

Co do dystansów rzeczywiscie spróbuję upolować coś przykręcanego do piasty, a do tego dopiero koło(ciężko w sumie spotkać takie lepsze dystanse) a jak nie, to dłuższe śruby i już..

i tak, bart ma racje, 4x4 ma 14calowe kółka, bo na zaciski 13tki nie wchodzą. co nie zmienia faktu, ze dystanse z seja prażą jak czeba.

Jakarti - Pią 28 Mar, 2014

gdzie mozna naprawic felgi?
chodzi o wypelnienie niewielkich ubytkow i pomalowanie w kolor ale bez robienia calej felgi

ktos cos poleca?

Niemy - Pią 28 Mar, 2014

Łukasz $
anjas - Pią 28 Mar, 2014

Łuca$h
Jakarti - Pią 28 Mar, 2014

Niemy napisał/a:
Łukasz $

troche daleko :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group