To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

MotorSport - Klatka bezpieczenstwa zgodna z zalacznikiem ¨J¨do 106

Tomcat - Pią 05 Lis, 2010

Muszę to na prawdę dobrze wymierzyć, bo wolałbym mieć krzyż w pałąku głównym. Można go odsunąć maksymaknie tyle ile pozwala konstrukcja podłogi, czyli tam gdzie zaczyna się siedzisko tylnej kanapy. Plus dodatkowo Piotrek mówił, że pałąk główny można odchylić o 6% od poziomu, więc powinno wystarczyć, ale pewności nie ma. Jeśli chodzi o wzmocnienie dachu, to ten sam Piotr uważa, że wystarczająca będzie jedna przekątna, którą można by ustawić tak, żeby dla mnie było więcej miejsca nad głową. Ewentualnie V też wchodzi w grę.

Wzrostu mam 190 cm, wagi 87 kg :)

Muszę się przymierzyć może do matt'a... Auto oddaje do roboty w styczniu więc, jeszcze jest trochę czasu, ale powoli trzeba już nad tym myśleć.

Powiedzcie mi dlaczego V przy pałąku głównym miałoby być niezgodne z załącznikiem J ? Skoro tyle ludzi tak jeździ bez problemu...

Jaco - Pią 05 Lis, 2010

Tomcat napisał/a:

Powiedzcie mi dlaczego V przy pałąku głównym miałoby być niezgodne z załącznikiem J ? Skoro tyle ludzi tak jeździ bez problemu...



Bo nie ma takiego wzmocnienia w załączniku ;)

http://www.pzm.pl/userfil...zal_J/J_253.pdf

ale jak sam napisałeś wiele ludzi ma takie coś jeździ i nie ma problemów... Napisałem o tym jako takiej małej ciekawostce więc nie róbmy z tego problemu.

106 - Pią 05 Lis, 2010

... do czasu az ktorys z komisarzy technicznych na to wpadnie ;)
GeKo - Pią 05 Lis, 2010

myśle że rysunek 253-6 to właśnie to :) są rurki na pałąku głównym są a gdzie to juz inna sprawa :)
Jaco - Pią 05 Lis, 2010

no jak by nie brać pod uwagę tego że..

"Górna krawędź przekątnej musi połączyć się z pałąkiem głównym mniej niż 100 mm
od jej połączenia z tylną podporą lub podpora tylna mniej niż 100 mm od jej
połączenia z pałąkiem głównym"
:)


ale myślę, że zrobił się mały OT i może lepiej będzie to posprzątać :>



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group