To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - UPG czy nie?

B-Rey - Wto 12 Gru, 2017
Temat postu: UPG czy nie?
Parę dni temu zauważyłem dość spory wyciek oleju spod silnika. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 3 miesiące temu miałem robiony rozrząd z pompą wody (pociła się a rozrząd i tak miał 5 lat). Wymienione były wtedy simeringi wałków oraz wału, pokrywa zaworów została uszczelniona Loctite'm 518, założona została uszczelka pod odstojnik oleju, ogólnie tip top. Po rozkręceniu wszystkiego okazało się, że żaden simering nie puścił. Spod pokrywy zaworów też nie leje. Olej jest na bloku co sugeruje uszczelkę pod głowicą ale mocno wali też z pod miski olejowej (zauważyłem resztkę wiszącej uszczelki). Olej jest na podłużnicy i na półosi, ogólnie cały rozrząd jest w oleju. Moje pytanie brzmi czy nieszczelność na misce olejowej może powodować taki rozbryzg oleju na blok?









was79 - Wto 12 Gru, 2017

Zależy pewnie jak strumień powietrza się układa. Jak kiedyś w maluchu mi wywaliło, to nawet dach miałem uwalony.
Najlepiej umyj porzadnie, przepałuj i będziesz widział skąd lejr.

B-Rey - Wto 12 Gru, 2017

was79 napisał/a:
Najlepiej umyj porzadnie, przepałuj i będziesz widział skąd lejr.


Taki jest plan na jutro ;)

budzik - Czw 14 Gru, 2017

was79 napisał/a:
Jak kiedyś w maluchu mi wywaliło, to nawet dach miałem uwalony.

Potwierdzam, jest to możliwe :rotfl:

B-Rey - Czw 14 Gru, 2017

No wczoraj umyłem silnik, odpaliłem i patrzyłem gdzie leci. Po nagrzaniu chodził z dobrą godzinę chwilami na wysokich obrotach i olej się nie pojawił na bloku tak jak na 1 zdjęciu. Jedyny zlokalizowany wyciek to uszczelka miski olejowej (pierwsza śruba z prawej na ostatnim zdjęciu). Po 5 min pracy pojawiła się tam kropla. Po wytarciu dalej się pociło i można było zauważyć przedmuchy. Także dzisiaj miska odkręcona, jutro montuję nową uszczelkę i zobaczymy.
Kenet - Czw 14 Gru, 2017

Na dwoje babka wróżyła!!!


Proszę o pomuk



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group