To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Owijanie kolektora..

Loko - Czw 16 Lut, 2006

Hmm tyle, że kolektor wydechowy nie zawsze jest za silnikiem, i jeżeli w skrajnych przypadkach potrafi rozgrzać się do czerwoności to chyba może mieć wpływ na temperature powietrza zaciąganego przez stożek.
Anonymous - Pią 17 Lut, 2006

z tym ze jak juz saxorulez zauwazyl nie chodzi glownie o obnizenie temperatury w komorze silnika zeby bylo wygodnie filtrowi (choc to tez), ale o to aby silnik szybciej sie wypróżniał ze spalin gorętszym wydechem.
KonradMK - Pią 17 Lut, 2006

ale nie zapominajmy że jak się zbytnio nagrzeje to pęknie i będzie po japkach. Nie mówię tu o sporcie bo tam zmiana kolektora to grosze i żadna robota ale dla mnie comiesięczna wymiana byłaby lekko uciążliwa
saxorulez - Pią 17 Lut, 2006

ziom musiałbyś mieć 300KM i strzal z nitro żeby zabić kolektor... nie przegrzejessz go przy naszych modach
KonradMK - Sob 18 Lut, 2006

mam wrażenie że mój silnik by był w stanie. F7P strasznie się nagrzewa, dlatego mam zdjęta atrapę i dłubany termostat. oczywiście nie będę próbował udowodnić że mam rację :D
Anonymous - Pon 20 Lut, 2006

silnik doładowany ma egt do 950 stopni przy wylocie z bloku. wolnossak ma troche mniej... nie bój żaby :)
KonradMK - Wto 21 Lut, 2006

boję się tylko tej kapiącej zewsząd wody, jak kolektor ma kilkaset stopni i leci na niego zimny deszcz to nie trudno o pęknięcia.
Anonymous - Śro 22 Lut, 2006

a teraz sie nie nagrzewa i nie kapie na niego woda?
KonradMK - Śro 22 Lut, 2006

owszem, dlatego popękał i spawałem :)
Peter - Pią 24 Lut, 2006

moze i jakies tam cisnienia podnosi itp ale zawsze myslalem ze taka tasma ma przede wszystkim zapobiec temu aby nie doszlo do jakiegos przypalu w sytuacji gdy np olej pokapalby na rozgrzany kolektor.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group