To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - zużycie belki skrętnej

Michał - Śro 15 Lut, 2006
Temat postu: zużycie belki skrętnej
Witam
Mam pytanko, po czym poznać ze tylna belka w saxo jest zuzyta/do wymiany/ do naprawy ?

Vlodarsky - Śro 15 Lut, 2006
Temat postu: nnnn
na dobrą sprawe nie da się tego ocenić bez rozbierania... mierzenia czopów i oglądania płaszczyzny czopów, a zacząć należy od łożysk na wahacczach...
saxorulez - Czw 16 Lut, 2006

popodniesieniu na podnosniku:

spróbuj ruszyć tylnym kołem( ale nietak jak się kręci, tylko horyzontalnie), jeśli wyczuwasz luzy to może to być najwyższy czas

gdy auto stoi i widzisz że koła się zaczynają chować w nadkola.. tzn mają ustawienie negatywne.. czyli góra jest bardzxiej schowana do wewnątrz to tez może oznaczać końcówkę belki

Vlodarsky - Czw 16 Lut, 2006
Temat postu: zxcz
Łukasz to już jest faza końcowa... jak się sprawdzi wcześniej to jeszcze można ratować sie wymianą lożysk. Bo jak lozyska się wysypią to belka bardzo zwieksza predkosc zuzycia.
saxorulez - Czw 16 Lut, 2006

ale wczesniejszą faze to raczej tylko specjalista zdjagnozuje .. bo my nie mamy wiedzy takiej
Vlodarsky - Czw 16 Lut, 2006
Temat postu: .,.....................
no tak zostaje kontrola luzów
Anonymous - Nie 19 Lut, 2006

Wlasnie.. belka...
Jakies 20 kola temu wymienilem lozyska i powinno byc OK, a teraz dzieje sie cos bardzo niedobrego...
Na powazniejszych nierownosciach, dochodza mnie z tylnej czesci samochodu, takie "sprezyste", metaliczne pykniecia...
Wpadlem do pobliskiego Pezota i po dokladnych ogledzinach stwierdzili, ze to belka :(

Wiec mam do Was pytanie, gdzie to mozna dobrze zrobic, bo nie che, zeby sie furka rozelciala :/

Z gory dzieki za porady...

Pzd!

Vlodarsky - Nie 19 Lut, 2006
Temat postu: aaaa
AUTOSZLIF na Białołęckiej sprawdź - swego czasu zostawiałem tam belke starą a oni dawali zregenerowaną ale nie wiem czy do saxo też robią bo do berlingo, zxa, 306 robią. Nie wiem jak ceny ale tak na dobrą sprawe to lepiej poszukać używanej ale igiełki niż tych regenerowanych bo to wszystko jest robione na polskich czopach które można kupić w intercarsie po 150 zł za szt. Więc ja bym polecał szukać ładnej używki. Ale na wszelki wypadek masz tu link
AUTO-SZLIF

Anonymous - Nie 19 Lut, 2006

Nawet i takie rozwiazania sa :/

http://www.allegro.pl/ite...go_ax_saxo.html

[ Dodano: Nie 19 Lut, 2006 ]
Albo regeneracja...

http://cbc.pp.com.pl/skle...850c7e65fbccaf2

Vlodarsky - Nie 19 Lut, 2006

mimo wszystko lepiej chyba szukać dobrej używki ale oryginału
Dariano - Nie 19 Lut, 2006

Vlodarsky napisał/a:
mimo wszystko lepiej chyba szukać dobrej używki ale oryginału


Znalezienie takiej belki graniczy z cudem przerabialem to juz. Szukalem ze dwa miechy i nie znalazlem naprawilem stara.

Niemy - Nie 19 Lut, 2006

a co zrobic aby nie dopuscic do zuzycia sie belki, aby nie musiec regenerowac, kiedy co wymieniac?

jeden gosciu z serwisu puga mowil mi zebym nawiercil od spodu, nagwintowal i wkrecil kalamitki i smarowal co jakis czas- czy to dziala?

saxorulez - Nie 19 Lut, 2006

Dariano napisał/a:
Vlodarsky napisał/a:
mimo wszystko lepiej chyba szukać dobrej używki ale oryginału


Znalezienie takiej belki graniczy z cudem przerabialem to juz. Szukalem ze dwa miechy i nie znalazlem naprawilem stara.


wystarczy chyba kupić z modelu 1.1 i przełożyć niektóre komponenty..

Dariano - Nie 19 Lut, 2006

saxorulez napisał/a:
Dariano napisał/a:
Vlodarsky napisał/a:
mimo wszystko lepiej chyba szukać dobrej używki ale oryginału


Znalezienie takiej belki graniczy z cudem przerabialem to juz. Szukalem ze dwa miechy i nie znalazlem naprawilem stara.


wystarczy chyba kupić z modelu 1.1 i przełożyć niektóre komponenty..


Mistrzu nie wiem ja szukalem do vtsa u mnie niektore komponenty byly pokrzywione. Ale jak cie okazalo nie taki diabel straszny jak go maluja Firma adamant dała rade :)

saxorulez - Nie 19 Lut, 2006

sama belka jest taka sama.. w 1.1. jak i w VTS.. róznica tkwi w amorkach i drążkach...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group