To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - AFR co jak dlaczego - bardzo pożyteczny temat!

GeKo - Pią 21 Wrz, 2012

M napisał/a:
a to podłączyłem zgodnie z instrukcją, masy podłączyłem do jednego przewodu z kabla sieciowego. Zajęło mi to godzinę. Tu nie ma żadnej filozofii.

Gdybym rozumiał instrukcję to bym nie robił takiej rozpiski z fotkami i diagramami :]
Dioda mi potrzebna bo z logworksa nie bede korzystał.

M - Pią 21 Wrz, 2012

W którym miejscu utknąłeś?
GeKo - Pią 21 Wrz, 2012

Moje Pierwsze pytanie tyczy się podpięcia masy.
BIAŁY i NIEBIESKI to masa.
Na racing forum piszą tak:
- czerwony przewód +12V włączane po przekręceniu kluczyka (min. 5A bezpiecznik)
- biały i niebieski to masa, przy czym trzeba podpiąć osobno żeby uniknąć zakłóceń Tak mam zrobić? czy może być tak jak podpiąłem wg schematu? Czy mam je wyciągnąć z kostek zlutować razem i puścić dalej na masę jednym kablem.
- żółty i brązowy to wyjścia analogowe, więc jedno z nich pospinasz pod wskaźnik, świnkę itp .

M - Pią 21 Wrz, 2012

Masę podłączasz razem do jakiegoś grubszego przewodu dla świętego spokoju.
Wskaźnik jaki masz? Innovata czy jakiś inny?

GeKo - Pią 21 Wrz, 2012

Nie mam wskaźnika wyprowadzam do RStunera.
OK czyli wypinam biały i niebieski z kostek łącze razem z jednym grubszym przewodem który pójdzie na masę.

M - Pią 21 Wrz, 2012

Do rstunera podłączasz analogowe wyjscie tak?
Pamiętaj że trzeba je zaprogramować chyba logworksem albo skojarzonym programem z płytki.

GeKo - Pią 21 Wrz, 2012

tak analogowe. Tego nie wiedziałem. To będę musiał ściągnąć ten program ze stronki, bo nie mam cd romu :]
GeKo - Pią 21 Wrz, 2012

-Zasilanie jest.
-niebieski i biały wpiąłem do oddzielnej kostki i dalej przewodem na --- akumulatora.
-grzałka działa

Natomiast dioda nie działa :/

M - Pią 21 Wrz, 2012

No standard, osraj ją mi też nie działała
GeKo - Pią 21 Wrz, 2012

Odwróciłem bieguny i działa :D Teraz sie jeszcze męcze z podpięciem wyjść analogowych, ale w sumie została mi już tylko 1 opcja. Jak nie zadziała to.... mnie krew zaleje.
B-Rey - Pią 21 Wrz, 2012

GeKo, LED będzie świecić w stanie przewodzenia czyli + na anodę a - na katodę :D
M - Pią 21 Wrz, 2012

Mi nie działało ani tak ani srak a na końcu lc-1 mi się zepsuło - ale to pewnie z mojej winy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group