To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Felgi

kosmita - Nie 01 Mar, 2015

Team Dynamics pro race


albo
Arcasting ZAR


Na forum evo.org.pl czasem ludzie sprzedają jedne i drugie właśnie za ok. 3 tysie. Ostatnio nowe ZAR'y gość o nicku 9krpm sprzedawał, może jeszcze ma ;)

Bonczek - Nie 01 Mar, 2015

Podrzuć na PW jakby coś Ci sie rzuciło w oczy.
bob.dsk - Śro 05 Sie, 2015

Ktoś wie gdzie najtaniej ogarnę oz ultraleggera ? Może ktoś ma zniżki ?
Niemy - Śro 05 Sie, 2015

Pisz do Kubasa, coś tam kiedyś wspominał.
Gaydek - Śro 05 Sie, 2015

bob.dsk, Maciek ma chyba zniżkę w Prince, http://www.prince.com.pl/. A poza tym to wiadomo, prezes Oponeo aka kubas :faja: .
bob.dsk - Sob 09 Sty, 2016

Panowie bo mam opcje na oz ultraleggera tylko ze et jest 38 a ja mam 45 i sie zastanawiam czy podejdą czy trzeba bedzie robić dystanse i czy maja jakiś wpływ na jadę ?
Kamill - Sob 09 Sty, 2016

W raz z et zmieniasz parametr zwany promieniem zataczania. Wiem ze poszerzenie osi może poprawić prowadzenie w zakrętach. Ale destabilizuje auto i wyrywa kierownicę przy jeździe na nierównej nawierzchni lub takiej, gdzie lewe i prawe kolo mają różną przyczepność - to przy hamowaniu. Ale 7mm na stronę to niewiele jak wejdzie Ci w zakole to chyba można ryzykować.
karoluPL - Nie 10 Sty, 2016

bob.dsk napisał/a:
Panowie bo mam opcje na oz ultraleggera tylko ze et jest 38 a ja mam 45 i sie zastanawiam czy podejdą czy trzeba bedzie robić dystanse i czy maja jakiś wpływ na jadę ?



jak masz et45, a zmienisz na 38, to wyjdzie szerzej, tak jakbyś założył dystans 7mm na każde z kół. Co do właściwości jezdnych jak to wyglada teoretycznie to już Ci Kamil wytłumaczył :>

a czy sie zmieści w nadkolu- sprawdz na jakimś forum gdzie ktoś więcej niż tylko ty ma a45, bo tutaj oprócz wiedzy teoretycznej, to od praktycznej strony będzie ciężko powiedzieć ;D

Kamill - Pią 20 Sty, 2017

Takie nietypowe pytanie.
Mogę kupić felgi z auta gdzie śruby był m14 i chce założyć w aucie ze srubami m12. Otwór centrujacy ET wszystko pasuje bo to ta sama marka, w obydwu stożek.
Czy ktoś może się podzielić informacjami nt temat?
Czy jak sie kupuje nowe felgi to jest gdzieś zapis czy one są pod m12 czy m14?

kubas - Pią 20 Sty, 2017

Prowadnica w feldze jest pod konkretną średnicę śrub.
Kenet - Pią 20 Sty, 2017

Jak jest stożek w obu przypadkach to moim zdaniem nie ma żadnego znaczenia czy jest m14 czy m12.
Kamill - Pią 20 Sty, 2017

Sproboje zdobyć średnicę otworu na śrubę obu egzemplarzy. Zobaczymy.
Kamill - Sob 21 Sty, 2017

Po konsultacjach odpuszczam temat ;)
Kubas, dzięki za info i jak odpowiesz na PW z przed 3 miesięcy to może zrobimy deal na nowe felgi ;)

Kamill - Wto 02 Paź, 2018

Dobrze poszło z czujnikami, to teraz może ktoś doradzi ws felg :rotfl:
Pacjent identyczny jak na zdjęciach poniżej. Felgi na aucie to akcesoryjne 7x18 5x100 ET51, na zime szukam 17.





Ibiza FR w standardzie wychodziła na takich 17 (za które salon liczy 1650zł brutto 1szt)


Pomyślałem że fajnie by było dobrać więc coś dwuszprychowego skoro i 17 i 18 sa w podobnym stylu. Koniecznie chcę grafitowe felgi, nie chcę też z elementami polerowanymi. Budzet mam w okolicach 500zł/szt im taniej tym lepiej, ale muszą być markowe.

Moje dwie propozycje to
Alutec 7,5x17 ET 38 - tylko wydaje się że maja wypukły środek.

https://www.oponeo.pl/fel...t38-00#21687292




Borbet 7,5x17 ET 47 - te chyba wyglądają lepiej mimo że jest to dość stary wrór
https://www.oponeo.pl/fel...t47-00#20032828


rabarbar - Wto 02 Paź, 2018

Wybór felg,to co lokalne tygryski lubią najbardziej :rotfl:
Nr 2 lepsiejszy



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group