To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - ustawianie wałków

saxorulez - Wto 11 Lip, 2006
Temat postu: ustawianie wałków
Pytanie techniczne.. adamant wyjechał i nie mam kogo podpytać...

jeśli kupuje wałki i wywalam serię... skąd mechanik wie jak włożyć wałki?? tzn przecież jak się je wkłada to zwory sie wychylają itd.. jak zrobić to tak aby nie spieprzyć??

Loko - Wto 11 Lip, 2006

Oj panie Łukaszu, to pan jest tutaj specjalistą od wałków :D
Anonymous - Wto 11 Lip, 2006

saxorulez napisał/a:
Pytanie techniczne.. adamant wyjechał i nie mam kogo podpytać...

jeśli kupuje wałki i wywalam serię... skąd mechanik wie jak włożyć wałki?? tzn przecież jak się je wkłada to zwory sie wychylają itd.. jak zrobić to tak aby nie spieprzyć??

Tak to pytanie do fachowca. Z tego co się orientuje to wywalasz orginały( trzeba zdemontować zawory) zakładasz nowe wałki ( po zdemontowaniu zaworów ) zakładasz zawory spręzyny i resztę . ustawiasz luz zaworowy i jest git. Zmieniaja się wzniosy , trzeba potem stroić kompa... ale to przecież Ty Saxolurez chyba masz wiedzę na temat wałków?? :570:
w Pugu to robiłem sam ale zabij mnie a nie pamietam kolejności co jak było.

saxorulez - Czw 13 Lip, 2006

mi chodzi o ustawianie wałków... przecież one mają inny czas otwarcia.. jak to się robi i czy da sie to poprawić po założeniu rozrządu.. :) bo w saxo są regulowane kółka na wałkach ale nie tak bardzo jak powinny..
dzik - Czw 13 Lip, 2006

ale inny czas otwarcia wynika z krzywek, wiec ustawia sie je tak samo jak seryjne
co nie zmienia faktu ze mozesz nimi sobie pozniej pokrecic

Bad-i - Czw 13 Lip, 2006

nie wiem jak w saxo ale w clio na byly jakies punkty wedlug ktorych ustawiasz walki
Jakarti - Czw 13 Lip, 2006

nie wiem jak jest w Saxo ale pewnie tak samo jak u mnie bo to tez 16 v wiec..

walki ustawia sie krzywkami z tego modelu od ktorego sa te walki bo inaczej nie beda odpowiednio chodzic. z tego co wiem to jedna krzywke na walek ssacy , a druga na wydechowy. punkty to ustawialo sie na tym czyms z boku a nie na walku ( to chyba jest napinacz albo rolka ) wtedy mozna bylo zobaczyc ile jest jeden zabek - w punto roznica 3 zabkow powoduje ze auto nie zapali bo nie pozwola na to czujki bo by rozwalilo sillnik :) tzn zawory.

rozrzad wlasnie ustawia sie po jego zalozeniu - wszystko musi byc juz na miejscu zeby moc ustawic najwyzszy i najnizszy punkt. potem mozesz sobie z boku krecic tym - tak jak to mowi Dzik - ale bez krzywek nie ryzykowalbym zabawy.. chyba, ze ktos to robil 10 razy w innym aucie.. i ma jakis swoj prywatny patent.

pewnie pomieszalem sto rzeczy ale staralem sie. mowie to na podstawie tego co siw dowiedzialem o rozrzadzie przez ostatni miesiac.. jak nie mam samochodu :(
z czego 2 tygi stoi u Grabowskiego w Piasecznie.. myslalem,ze troche bardziej ogarniety jest to czlowiek..

Bad-i - Czw 13 Lip, 2006

Jakarti napisał/a:

pewnie pomieszalem sto rzeczy ale staralem sie. mowie to na podstawie tego co siw dowiedzialem o rozrzadzie przez ostatni miesiac.. jak nie mam samochodu :(
z czego 2 tygi stoi u Grabowskiego w Piasecznie.. myslalem,ze troche bardziej ogarniety jest to czlowiek..


o panie nie komentuje terminow u tego Pana

Jakarti - Czw 13 Lip, 2006

sorry za OT quwestion ale czy ktos ma jeszcze takie doswiadczenia?
Niemy - Czw 13 Lip, 2006

ooo Jakarti ziom nie posadzalem Cie o taka wiedze-widac to ze twoje autko ciagle gdzies sie naprawia to zdobywasz wiedze techniczna ;)
Bad-i - Czw 13 Lip, 2006

Jakarti napisał/a:
sorry za OT quwestion ale czy ktos ma jeszcze takie doswiadczenia?


ja znam dwa przypadki conajmniej

Jakarti - Pią 14 Lip, 2006

Cytat:
ooo Jakarti ziom nie posadzalem Cie o taka wiedze-widac to ze twoje autko ciagle gdzies sie naprawia to zdobywasz wiedze techniczna



az mi sie motyla noga zrobilo cieplej na sercu.. mowie Wam, ze to forum mnie rozwija - kulturalnie to moze nie - (nie liczac wizyty z PCS w Lublinie) ale technicznie napewno!!
i za to Wam dziekuje chlopaki i dziewczyny :)

ps. jutro beda dwa tygodnie... daje mu jeszcze jeden i mu to oficjalnie jutro powiem.. pozniej wyjezdzam i chyba wole zostawic auto u Adamanta albo w ASO u znajomego mojego taty i mamy :) Fiata.. sam nie wiem..

help me..

saxorulez - Pią 14 Lip, 2006

Adamant - jak na dwa miesiące wyjeżdzasz to on zdąży to ogarnąć.. :)

pozatym zatrudnił jakiegos elektornika co ponoć niewiele wiedzą odbiega od EINSTEINA

Michał - Pią 14 Lip, 2006

Cytat:
pozatym zatrudnił jakiegos elektornika co ponoć niewiele wiedzą odbiega od EINSTEINA

bardzo cenna rada. Mam maluczkie problemy z elektroniką.

Dariano - Pią 14 Lip, 2006

saxorulez napisał/a:


pozatym zatrudnił jakiegos elektornika co ponoć niewiele wiedzą odbiega od EINSTEINA



:DDDD OSTRO POLECIALES ZIOM hihihi przez chwile wyobrazilem sobie wyglad elektronika Einsteina :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group