To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Kulturka - [F] Yuma

martin.h - Wto 28 Sie, 2012
Temat postu: [F] Yuma


gatunek: Dramat, Kryminał, Sensacyjny
premiera: 10 sierpnia 2012
produkcja: Czechy, Polska
reżyseria: Piotr Mularuk
scenariusz: Piotr Mularuk, Wojciech Gajewicz

Akcja filmu rozpoczyna się trzy lata po upadku PRL. Zyga (Gierszał) ma serdecznie dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pismach. Z pomocą kumpli, a także obrotnej ciotki (Katarzyna Figura), zostaje królem "jumy" – drobnych kradzieży tuż za Odrą. Proceder szybko się rozpowszechnia, miejscowość Zygi dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego, a lokalny król jumaków zyskuje powszechny szacunek i powodzenie u płci pięknej (o jego serce wojują w filmie Karolina Chapko i Helena Sujecka). Wkrótce jednak młodym i gniewnym wspólnikom Zygi (Krzysztof Skonieczny i Jakub Kamieński) przestaną wystarczać markowe ubrania i elektronika. Gdy wejdą w drogę rosyjskim gangsterom pod wodzą nieobliczalnego Opata (najbardziej demoniczna rola w karierze Tomasza Kota), a regularnie okradani Niemcy wprowadzą szczelniejszą ochronę przed rabusiami, zabawa w policjantów i złodziei zmieni się w niebezpieczną rozgrywkę.

Świetny scenariusz, który przedstawia jakiś tam wycinek z naszej historii, do tego dobre zdjęcia, fajnie przedstawiające całą historię. Mimo iż film nie jest stricte komedią, to jest to jeden z lepszych "bawiących" polskich filmów ostatnimi czasy. Polskie kino jest dobre, ale w większości są to dramaty o tematyce wcale nie wesołej. A tutaj mamy wyjątek. Jakaś nadzieja jest.
Fajnie też, że Tomek Kot postanowił zmienić swoje oblicze, i mam nadzieję, że nie zobaczymy go już w tych gniotach, w których grał ostatnimi czasy. A Gierszał to już klasa sama w sobie, mam nadzieję, że uda mu się coś osiągnąć za granicą.
Na pewno warto się wybrać do kina :)


budzik - Wto 28 Sie, 2012

Byłem, oglądałem - może być :)
marcinstachon - Śro 29 Sie, 2012

jak dla mnie lipa, ogólnie i gra głownego aktora jak i całość , a juz scena niby z lat ok. 90 jak kradna w sklepie a w drzwiach stoji nowa bmw 6 przegięli pale;) Ogólnie slaby film, lepiej sie wybrać na Bourna nowego lub Niezniszczalni 2;)
mi - Czw 30 Sie, 2012

marcinstachon napisał/a:
Niezniszczalni 2;)

:ok:

marcinstachon - Czw 30 Sie, 2012

Niezniszczalni mnie wymietli strasznie :jupi: jak ktos lubi tego typu filmy napewno bedzie zadowolony :jupi: cisnął z Norrisa itd a zobaczyć twarze po face liftingu Van Damma, Norisa, Schwarzenegerra, Stallona bezcenna;) Van dam to prawie oczu nie miał.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group