Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
[F] Yuma
Autor Wiadomość

martin.h 
koniec tego dobrego na dzisiaj


auto: 106 Rallye
silnik:: 1.6 8V
moc: 103km
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Skąd: Chorzów

Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   [F] Yuma



gatunek: Dramat, Kryminał, Sensacyjny
premiera: 10 sierpnia 2012
produkcja: Czechy, Polska
reżyseria: Piotr Mularuk
scenariusz: Piotr Mularuk, Wojciech Gajewicz

Akcja filmu rozpoczyna się trzy lata po upadku PRL. Zyga (Gierszał) ma serdecznie dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pismach. Z pomocą kumpli, a także obrotnej ciotki (Katarzyna Figura), zostaje królem "jumy" – drobnych kradzieży tuż za Odrą. Proceder szybko się rozpowszechnia, miejscowość Zygi dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego, a lokalny król jumaków zyskuje powszechny szacunek i powodzenie u płci pięknej (o jego serce wojują w filmie Karolina Chapko i Helena Sujecka). Wkrótce jednak młodym i gniewnym wspólnikom Zygi (Krzysztof Skonieczny i Jakub Kamieński) przestaną wystarczać markowe ubrania i elektronika. Gdy wejdą w drogę rosyjskim gangsterom pod wodzą nieobliczalnego Opata (najbardziej demoniczna rola w karierze Tomasza Kota), a regularnie okradani Niemcy wprowadzą szczelniejszą ochronę przed rabusiami, zabawa w policjantów i złodziei zmieni się w niebezpieczną rozgrywkę.

Świetny scenariusz, który przedstawia jakiś tam wycinek z naszej historii, do tego dobre zdjęcia, fajnie przedstawiające całą historię. Mimo iż film nie jest stricte komedią, to jest to jeden z lepszych "bawiących" polskich filmów ostatnimi czasy. Polskie kino jest dobre, ale w większości są to dramaty o tematyce wcale nie wesołej. A tutaj mamy wyjątek. Jakaś nadzieja jest.
Fajnie też, że Tomek Kot postanowił zmienić swoje oblicze, i mam nadzieję, że nie zobaczymy go już w tych gniotach, w których grał ostatnimi czasy. A Gierszał to już klasa sama w sobie, mam nadzieję, że uda mu się coś osiągnąć za granicą.
Na pewno warto się wybrać do kina :)

 
 

budzik 
jest tu jakiś cfaniak ?


auto: 126p 86r
silnik:: 0.65
moc: 24km
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Gdynia

Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

Byłem, oglądałem - może być :)
 
 
 

marcinstachon 
słucham Michaela Jacksona


auto: brak
silnik:: brak
moc: brakkm
Dołączył: 17 Sie 2011
Skąd: Poznań

Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

jak dla mnie lipa, ogólnie i gra głownego aktora jak i całość , a juz scena niby z lat ok. 90 jak kradna w sklepie a w drzwiach stoji nowa bmw 6 przegięli pale;) Ogólnie slaby film, lepiej sie wybrać na Bourna nowego lub Niezniszczalni 2;)
 
 

mi 
Stawiam wszystkim ....


auto: Sitroen
silnik:: D16Z28K76W11
moc: milijonkm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Z dupy

Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

marcinstachon napisał/a:
Niezniszczalni 2;)

:ok:
_________________
Czesio napisał/a:
Na twoim miejscu zaczął bym zważać na ton , którym się do mnie zwracasz. Nie piliśmy razem wódki , i nie jestem twoim kolegą spod sklepu żebyś używał wobec mnie takich słów .
 
 

marcinstachon 
słucham Michaela Jacksona


auto: brak
silnik:: brak
moc: brakkm
Dołączył: 17 Sie 2011
Skąd: Poznań

Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

Niezniszczalni mnie wymietli strasznie :jupi: jak ktos lubi tego typu filmy napewno bedzie zadowolony :jupi: cisnął z Norrisa itd a zobaczyć twarze po face liftingu Van Damma, Norisa, Schwarzenegerra, Stallona bezcenna;) Van dam to prawie oczu nie miał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 13