Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
[F] Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
Autor Wiadomość

GOKART 
współczynnik IQ poniżej temp. ciała
Miniac

auto: maluch
silnik:: jeden sześć
moc: okurzaczkm
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Zachodniopomorskie

Wysłany: Wto 18 Mar, 2008   [F] Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street



Stopklatka.pl
Bohaterem historii jest niesłusznie zamknięty w więzieniu Benjamin Barker, który poprzysięga zemstę nie tylko za tę okrutną karę, lecz także za druzgocące konsekwencje tego faktu, które dotknęły jego żonę i córkę. Po wyjściu z więzienia Benjamin zmienia nazwisko na Sweeney Todd i ponownie otwiera swój zakład fryzjerski, stając się Demonicznym Golibrodą z Fleet Street. Tym który „golił brody jegomościom, po których słuch potem ginął”.

reżyseria: Tim Burton
scenariusz: John Logan
obsada: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Sacha Baron Cohen zczegóły: muzyczny/thriller, USA, 2007, 116 min
strona oficjalna: www.sweeneytoddmovie.com
polska strona oficjalna: www.sweeneytodd.pl






Klimatyczny thiller / musical z akcją rozgrywającą się w mrocznym, spowitym mgłą dziewiętnastowiecznym Londynie...
Tytułowy bohater - zgorzkniały, przepełniony rzadzą zemsty Benjamin Barker planuje odwet na ludziach któtrzy wyrządzili krzywdę jemu i jego rodzinie w miedzy czasie używjac swoich utensylii do gastronomi... ;)
Trzeba powiedzieć że scenografia wymiata - praktycznie czarno biala z wyraziście wyksponowanym kolorem czerwonym ala Sin City po prostu miażdzy. Panowie Tarantino i Rodrigez mogą klękać.
Nie przepadając za musicalami podobnie jak Tim Burton (rezyser tego filmu) który ich nie znosi liczyłem że bedzie to film z muzycznymi sekwencjami (jak np. kultowy "Blues Brothers") ale niestety, jednak duża częsc filmu jest "prześpiewana" co nie bardzo mi odpowiada.
Film jest oldschoolowo krwawy a parę scen jest takich że aż przysiadłem. Mimo to widok podrzynanych gardeł po jakimś czasie trochę uzy a duża liczba prześpiewanych kwestii nie bardzo mi odpowiadała. Ciekawa jest końcówka, zaskakująca.
Można się wybrać na zasadzie alternatywy do sztuki teatralnej.
Daję mu 6.5 / 7 gwiazdek.

3 oscary:
Oscar 2008 - Najlepsza scenografia (wygrana)
Oscar 2008 - Najlepszy aktor pierwszoplanowy - Johnny Depp (nominacja)
Oscar 2008 - Najlepsze kostiumy (nominacja)
 
 
 

JIMEK
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Mar, 2008   

wlasciwie jeden z nieliczych ostatnich filmow Burtona ktorych nie widzialem.
Trzeba tez dodac ze kilka lat temu Burton robil Batmany, zajebiscie zreszta...

Sacha Baron Cohen? ciekaw jestem borata :)
 
 

k-mart 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: -
silnik:: 0.0
moc: 000km
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2005
Skąd: z polecenia

Wysłany: Wto 18 Mar, 2008   

Uwielbiam Burtona i Deppa ale nie przepadam za "mjuzikalami" :/ , chociaz "Charlie and the Chocolate Factory (2005)" byl zajebisty :)

Poczekam na dvd.
 
 

GOKART 
współczynnik IQ poniżej temp. ciała
Miniac

auto: maluch
silnik:: jeden sześć
moc: okurzaczkm
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Zachodniopomorskie

Wysłany: Wto 18 Mar, 2008   

Borat wymiata jako konkurujący z Toddem inny fryzjer, ekscentryczny Włoch Pirelli... jak się to dla niego skończyło - nie powiem ;D ale miał rewelacyjny akcent - sirrrrr

Kej - czuje że na DVD nie będzie efektu bo jednak scenografia to bardzo mocna strona filmu a do tego najlepsza jest duuuża przekątna. Oczywiście muzyka też daje radę - pojawia się czołówka Dreamworks a w tle orgia na klasycznych organach niczym upiór w operze - oczywiscie na pełna japę jak to w kinie.
W dużym ekranie można to jeszcze zobaczyć ale na DVD bym tego nie wypożyczyl.
Mi również odpowiada klimat jaki serwuje Burton i tylko dlatego wybrałem z ciekawości bo musicale to nie mój gatunek.
 
 
 

michool_vt 
Kilo Pangi - 9,99
8]


auto: stara beta
silnik:: ...
moc: 280km
Pomógł: 63 razy
Dołączył: 29 Mar 2006
Skąd: olkusz

Wysłany: Wto 18 Mar, 2008   

choć przez pierwsze pol godziny wlasciwie nic sie nie dzieje, to depp i basniowy burton troche ratuja sytuacje ^_^
generalnie jest na co popatrzec, wizja na bogato
spiewaja tak sobie
epizod cohena dobry

ale generalnie dobre kino, mozna zobaczyc ^_^
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12