Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: M
Pon 27 Lut, 2012
Tu się witamy...
Autor Wiadomość

Dariano 
Dowidzenia


auto: CIVIC VTI
silnik:: B20C6
moc: 217km
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: Garwolin

Wysłany: Śro 19 Lip, 2006   

Jaka tam odrazu mafia!!?? pomowienia jakies :583: :583:
_________________
...wspomnienia wracaja...
 
 
 

Peter 
plotki... plotki...


auto: Type-R
silnik:: VTEC
moc: 200km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: Warszawa

Wysłany: Czw 20 Lip, 2006   

saxorulez napisał/a:
jadłem tam paprykarza szczecińskiego i głowizne....

hehe bardzo intrygujace Lukasz :D
Witam Pana!juz z avatara widac ze auto jest HOT :573:
 
 
 

k-mart 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: -
silnik:: 0.0
moc: 000km
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2005
Skąd: z polecenia

Wysłany: Czw 20 Lip, 2006   

GOKART napisał/a:
widzę że na forum rządzi mafia Saxo :P
dzięuję za gorące powitanie, dla wszystkich po paprykarzu :D

witam witam :)
Saxo rzadzi, pare pug'ow 106 no a na trzecim od teraz cooper'y oraz cliowki sporty :D
Milej zabawy!
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 20 Lip, 2006   

Witamy, witamy w naszych skromnych progach ;) :D

Miniak zajebioza - super autko!

Jedyne co mnie łączy ze Szczecinem to to, że jak się nie ogolę to mam szczecinę na pysku :)
No i oczywiście ziomal Krzysztof, ale to już inna bajka...
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Czw 20 Lip, 2006   

Witaj
Jedynie co mnie łączy ze szczecinem to jego historiia którą zgłebiam juz wiele wiele lat.Niesamowita, troche intrygująca, napewno porywająca ...


Szczecin jest miastem o ponad tysiącletniej tradycji i burzliwych dziejach oraz historyczną stolicą Pomorza Zachodniego. Okres jego świetności przypada na czasy panowania książąt z dynastii Gryfitów oraz przynależności miasta do Hanzy. W tym czasie miasto było jednym z najpotężniejszych portów i ośrodków handlu nad Bałtykiem. W XVII wieku, po wygaśnięciu rodu pomorskich książąt, strategiczne położenie Szczecina stało się powodem licznych ingerencji zbrojnych państw ościennych - Danii, Szwecji, Brandenburgii i Niemiec. Na przełomie XIX i XX wieku miasto przeżywało okres szczególnie silnego rozwoju gospodar-czego. Do Szczecina napływał kapitał z całej Europy. Błyskawicznie rozwijał się port, gospodarka morska oraz tranzyt towarów. Po zakończeniu II wojny światowej odbudową zniszczonego miasta zajęli się osadnicy z całej Polski, którzy licznie przybyli do Szczecina oraz na ziemie Pomorza Zachodniego. Choć dawny wizerunek miasta zmienił się, utrzymało ono jednak własny, niepowtarzalny charakter, urzekający urodą zabytkowej, secesyjnej architektury i pięknem bujnej zieleni.


Wspaniałe ....
:D :D :D

Fajny miniak,jak w sumie kazdy :D
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Czw 20 Lip, 2006   

Dobre jest to ze Szczecin przyznał Honorowego Obywatela Miasta Adolfowi Hitlerowi.
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 20 Lip, 2006   

No dobra, ja też miałem historię w szkole i pamiętam kilka dat związanych z historią Szczecina:

VII - VI p.n.e Prasłowiańska ludność kultury łużyckiej buduje gród obronny na miejscu obecnego zamku Książąt Pomorskich.

IX w. Zbudowany zostaje duży gród otoczony wałem drewniano-ziemnym z fosa. Przy grodzie istniała osada i przystań rybacka.

X w. Szczecin staje się ośrodkiem rzemieślniczo-handlowym typu miejskiego.
967-72 Mieszko I włącza ziemie położone u ujścia Odry do Bałtyku do swojego księstwa
990 (ok.) W dokumencie Dagome Iudex sporządzonym przez Mieszka I dla papieża Jana XV wymienione jest osiedle "Shinesghe" co identyfikowane jest jako Szczecin.

X - XII w Okres rozwoju gospodarczego miasta i przekształcania w republikę kupiecką rządzoną przez księcia i możnych

XII w. Miasto staje się głównym ośrodkiem politycznym i gospodarczym ujścia Odry, silne obwarowania miejskie, słynna świątynia Trygława.

1121 r. Po bitwie koło Strugi, Szczecin uznaje władze lennika Polski, księcia Warcisława I.

1124 r. Misja biskupa Ottona chrzci Szczecin i buduje dwa kościoły

1147 r. Nieudana wyprawa krzyżowa Albrechta Niedźwiedzia na Szczecin.

1185 r. Po latach walk z Duńczykami, Książe Bogusław I kapituluje poddając miasto.

1237-43 Książe Barnim I nadaje Szczecinowi magdeburskie prawa miejskie.

XIII - XIV w. Maleje znaczenie ludności słowiańskiej, przybywają Niemcy i Flamandowie.

kon. XIII w. Nawiązane zostają ściśle kontakty ze Związkiem Miast Hanzeatyckich.

pol. XIV w. Książę Barnim III Wielki buduje zamek na miejscu dawnego grodu
słowiańskiego

1390 r. Ożywione kontakty gospodarcze z Polska, obustronne ulgi celne.

1409 w. Umowa między Warcisławem VIII a Krzyżakami wymierzona przeciw Polsce, zerwana następnie przez księcia po otrzymaniu pieniędzy

XV w. Miastem rządzi patrycjuszowska rada, okresy walk miedzy Hansa a Skandynawia (Eryk I Pomorski)

1464 r. Wygasa linia książąt szczecińskich i wołogoskich.

1474 r. Bogusław X z linii książąt słupskich obejmuje władzę, jednocząc Pomorze Zachodnie w roku 1478.

1491 r. Slub Bogusława X z córka Kazimierza Jagiellończyka Anna. Okres największej świetności państwa pomorskiego.

1524-35 r. Okres walk religijnych, zwyciężają w niej Luteranie, coraz silniejsze wpływy niemieckie.

1543 r. Barnim IX zakłada Pedagogium Książęce, szkole o aspiracjach wyższych Rozwój nauki i oświaty

1570 r. W Szczecinie zawarty zostaje pokój duńsko-szwedzki i 3-letni rozejm polsko-moskiewski (Kongres Szczeciński).

1618-48 Wojna 30-letnia, władcy Szczecina usiłują zachować neutralność, pomimo stacjonowania wojsk Rzeszy.

1630 r. Szwedzi zdobywają Szczecin, Gustaw II król Szwecji wymusza na Bogusławie XIV zawarcie przymierza.

1630-36 r. Szwedzi umacniają Szczecin jako punkt wypadowy przeciwko Polsce.

1636 r. W Szczecinie ukazuje się pierwsza gazeta.

1637 r. Umiera bezpotomnie ostatni z Gryfitów - Bogusław XIV, władzę przejmuje Rada Regencyjna, a faktycznie szwedzki gubernator.

1646 r. Traktat Westfalski przyznaje Szwedom Szczecin wraz z pasmem Pomorza Zachodniego, cześć zaodrzańska przypada Brandenburgii.

kon. XVII w. Okres walk szwedzko-brandenburskich, upadek miasta jako ośrodka handlu i kultury.

1713 r. Po oblężeniu przez Rosjan i Sasów miasto zajmują Prusy.

1720 r. Siostra króla Szwecji Karola XII, zrzeka się Szczecina na rzecz Prus za 2 mln. talarów

1729 r. Na świat przychodzi księżniczka Zofia Augusta Anhalt Zerbst, późniejsza caryca Katarzyna II.

1806-13 r. Francuska okupacja miasta, przebywa tu również czasowo generał Henryk Dąbrowski

1829-48 r. Powstaje żegluga parowa na Odrze, uruchomienie linii kolejowych do Berlina i Poznania.

1870 r. Zniesienie fortyfikacji miasta.

1900 r. Szczecin liczy 200 tys. mieszkańców

1939-45 r. Strategiczny punkt wypadowy dla Kriegsmarine, budowa (nigdy nie ukończonego) jedynego lotniskowca "Graff Zeppelin".

26 IV 45 r. Wyzwolenie miasta, zniszczenia wojenne wynoszą 65-90%.

1951 r. Do życia powołana zostaje PŻM, położenie stępki pod pierwszy statek pełnomorski

1967 r. Na świat przychodzi Krzysztof Jarzyna

1950-70 r.Rozwój miasta, rozwija się szkolnictwo wyższe, gospodarka morska, kultura.

XII 1970 r.Spalenie KW, protesty stoczniowców przeciw polityce gospodarczej państwa

1972-75 r.Restauracja biskupstwa szczecińsko-kamieńskiego, odbudowa katedry Św. Jakuba.

1980 r. Porozumienia sierpniowe.

13 XII 81 r. Stocznie Szczecińską otaczają jednostki pancerne 12 Dywizji Zmechanizowanej, stan wojenny.

1989-97 r. Okres przekształceń i zmian, następuje olbrzymi rozwój regionu, napływ głownie niemieckiego i skandynawskiego kapitału, Stocznia Szczecińska zostaje jedną z najlepszych firm w kraju.

1999 r. Krzysztof Jarzyna zostaje szefem wszystkich szefów

... więcej nie pamiętam, sorry, ale jak ktoś jest zainteresowany to mogę dopisać :D
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Czw 20 Lip, 2006   

hehehe :D dobry rok 1999 :D
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 20 Lip, 2006   

Istotny jest też 1967
 
 
 

GOKART 
współczynnik IQ poniżej temp. ciała
Miniac

auto: maluch
silnik:: jeden sześć
moc: okurzaczkm
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Zachodniopomorskie

Wysłany: Czw 20 Lip, 2006   

Cytat:

Dobre jest to ze Szczecin przyznał Honorowego Obywatela Miasta Adolfowi Hitlerowi.

anjas napisał/a:

1999 r. Krzysztof Jarzyna zostaje szefem wszystkich szefów

opis historii miasta - rewelacja :D
Znam jednego Marka Jarzynę ale nie wiem czy ma jakieś powiązania z szefem wszystkich szefów ... bałem się zapytać :one:
Ostatnio zmieniony przez GOKART Czw 20 Lip, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 20 Lip, 2006   

GOKART napisał/a:
Znam jednego Marka Jarzynę ale nie wiem czy ma jakieś powiązania z szefem wszystkich szefów ... bałem się zapytać :one:


no wcale się nie dziwię ;)
 
 
 

Vlodarsky 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Pedżo 306 cab
silnik:: XU10J4
moc: 152km
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Warszawa/Łomianki

Wysłany: Pon 24 Lip, 2006   

GOKART, nie bój Żaby Oni tylko tak strasznie wyglądają... wystarczy sukru do baku dosypać :) i każdego objedzie nawet Laleczka na hulajnodze :)
_________________
www.racing-oils.pl
www.millersoils-warszawa.pl
www.citroen-warszawa.net
www.facebook.pl/vlodarskyracing
 
 

lenny 
spieprzaj dziadu


auto: ceteer
silnik:: dwulitrowy
moc: dwiesciedziesieckm
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Gru 2005
Skąd: kcn/wilanow

Wysłany: Pon 24 Lip, 2006   

elo GOKART!! macie tam jakieś fajne tory do skręcania...?

auto zdecydowanie HOT, udzielaj się tutaj elegnacko to prześlemy nalepiajki zajebiste!
hm... kolejne miasto w klubie, tak trzymać!
_________________
"...i w tym momencie nawigacja mówi mi : "ZRÓB ALTONENA", no to bach rekaw..." cytat dr. prof. CHRZANKA - santo subito!!!!
 
 

grzech 
to byłem ja, Jarząbek

auto: citroen / saxo
silnik:: TUJP4 1.6
moc: 150km
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2006
Skąd: Piaseczno

Wysłany: Śro 26 Lip, 2006   

Witam,

Grzesiek, okolice Piaseczna, od kilku dni posiadacz saxo 1.6 vts. zreszta juz zdarzylem znalezc jego opis gdzies na tym forum (czerwone, 98 r. stalo w komisie w wawie). Na chwile obecna odstawione do przegladu na Julianowska. btw. kogo mozecie polecic do dlubania w samochodzie z okolic wawy. Samochod wyglada na totalna serie i tak ma raczej zostac przynajmniej do nostepnego roku. Plany: starty w kilku kjsach, potem zobaczymy.
 
 
 

saxorulez 
aka petrolhead


auto: Peugeot
silnik:: 208 GTi
moc: podobno 230km
Pomógł: 98 razy
Dołączył: 05 Gru 2005
Skąd: zadupie

Wysłany: Śro 26 Lip, 2006   

Witam - saxo stało obok mnie :)

Do grzebania polecamy (zwróć uwagę na liczbę mnogą) Adamant Engineering
0501213584 - Adam Antosiewicz - Warszawa Wesoła ul. Chodkiewicza 7A


czy Ty pracujesz w Citibanku?
_________________
when the flag drops the bullshit stops



.....action speaks louder than words....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.32 sekundy. Zapytań do SQL: 13