Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Windows Vista
Autor Wiadomość

mikson
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sty, 2009   

dla finder jest właśnie zajebisty, np wyszukanie pliku ścieżka katalogową jet rewelacyjne co idziesz w bok , w windzie od kiedy pomieszali w viście znowu trzeba się przyzwyczajać do nowych układów i wiecznie nie pokazuje informacji o plikach jak chcę,
interfejs osx od początku był projektowany do dużych rozdzielczości, na małych 1280x800 wygląda fatalnie od 1440 już robi się znośnie , winda nie potrafi mnie do końca przekonać swoim interfejsem ale jestem do niej przyzwyczajony bo też na niej pracuję, ciężko powiedzieć czy osoba która nigdy nie pracowała na kompie na którym systemie czuła by się i szybciej intuicyjnie by się go nauczyła,

ms cały czas zmienia coś w interfejsie co mnie doprowadza do kurwicy co nowy system to się drapiesz w głowę co i gdzie,
osx 10lat temu zrobił coś czego się trzyma, oczywiście też pozmieniał ogładził cukierkowatość etc ale koncepcja pozostała praktycznie taka sama, uporządkowana logiczna całość
ale też są pewne cechy osx które mi nie podchodzą,

moim zdaniem wszystko jest kwestią przyzwyczajenia i umiejętności wykorzystywania
pewnych cech systemów,
http://www.microsoft.com/windows/windows-7/
do 1 sierpnia można pomęczyć bete :)
 
 

mikson
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Sty, 2009   

http://www.nvidia.pl/object/sff_ion_pl.html

ta platforma ma siedzieć w nowym mac mini
pełne dekodowanie sprzętowe HD :)
czyli serwer audio wideo HD wielkości paczki fajek można już mieć :)
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Pią 16 Sty, 2009   

mikson napisał/a:
http://www.nvidia.pl/object/sff_ion_pl.html

ta platforma ma siedzieć w nowym mac mini
pełne dekodowanie sprzętowe HD :)
czyli serwer audio wideo HD wielkości paczki fajek można już mieć :)


To krok w tyl, atomy sa wolniejsze od obecnych core.
_________________
 
 
 

mikson
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Sty, 2009   

i co z tego?
ważne że 9400 sprzętowo dekoduje HD pełne :)
i to właśnie jest plus a to że będzie dwujajowy atom 1.6
to do muzyki netu worda i nawet pogrania wystarczy :)
c2d jest wydajniejszy od atoma to fakt ale na nim nie dało się nawet na c2d 2.2 obejrzeć fullHD na stuningowanym mini bo g950 to kicha

moim zdaniem to nie jest krok w tył jeżeli chcesz mieć mały serwerek multimedialny pracujący 24/dobę
zjadający naście wat a nie kilkadziesiąt to jest fajna sprawa,
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Sob 17 Sty, 2009   

zuzycie pradu, poczekamy zobaczymy, serwer mam narazie na routerze wifi
atomy same w sobie biora malo, ale chipsety i karty braly znacznie wiecej niz on sam
dekodowanie hd to tez nie nowosc, w moim laptopie hp po wlaczeniu wspomagania przez karte graficzna mam male obciazenie przy 1080p
_________________
 
 
 

mikson
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Sty, 2009   

wspomaganie dekodowania HD w kompach to nie nowość bo od 8600 jak pamiętam już jest, natomiast, tu nie chodzi żeby obejrzeć film HD na laptopie 15" bo tu nawet nie zobaczysz różnicy pomiędzy 720p a 1080p tylko o oglądaniu na 32 czy 42 calach, czyli dążeniu do stworzenia małej uniwersalnej platformy PC jako multimedialnego centrum rozrywki :) dlatego tak dobrze mac mini na intelu się sprzedawały ale nie ciągnęły pełnego HD


zgadza się dziku co do poboru prądu, ale 9400 będzie brała dużo jak ją załączysz do 3d albo dekodowania HD a tak będzie minimalnie pobierała, atom tak samo , gdzieś czytałem że atom pobiera kilka wat (dla laptopów to jest fajna sprawa tym bardziej że są już nowszej generacji baterie z większą pojemnością co może dać kilka godzin pracy non stop na jednym cyklu ładowania a nie 2-3) co jest niezłe zważywszy że c2d potrafi i 70 pociągnąć :) na necie są testy
w każdym razie ja bym chciał mieć mały serwerek do ściągania torentów 24/dobę odpalania filmików HD i muzyki przez XBMC z pilota :) wielkości "paczki fajek"


pozdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 12