Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
YTS vs xenonowa 307 2.0
Autor Wiadomość

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   YTS vs xenonowa 307 2.0

Nakręcony atmosferą meczu Polska vs USA postanowiłem pójść w ślady naszych walecznych siatkarzy i też komuś nawkładać - najlepiej jakiemuś amerykańcowi... ;)
Długo się nie zastanawiałem, wsiadłem w yarisa i pojechałem na "łowy" :)

W poszukiwaniu jakiegoś chevroleta aveo, sparka czy innego wynalazku objechałem kilka renault kangoo i citroenów partnerów, a co? sztuka jest sztuka :)

Szczęście uśmiechnęło się do mnie przy Grójeckiej. W lusterku zobaczyłem przeskakujący z pasa na pas placek - jakiś niziutki i szeroki samochód. Po chwili wyprzedził mnie na pełnej qrvuni. Rozpoznałem jakiegoś dodge'a, chevroleta albo innego pontiaca - cabrioleta z założonym dachem (niestety na amerykańskich furach się nie znam).

Chwilę potem szczęście uśmiechnęło się ponownie - przed nami zapaliło się czerwone... Cabrio zatrzymał się na pole position, ja prowokująco obok niego. Patrzę - w środku jeden kolo z panną, blondynką... Panna zajada jakiegoś hambuksa i patrzy się na mnie - w tym momencie włączam swój tik nerwowy w lewym oku i pomruguję co chwila... panna się uśmiecha, koleś nie... (może nawet lepiej).

Nerwowe wyczekiwanie na zielone światło, koleś przegazuweczka, ja przegazuweczka, żeby nie było wątpliwości. Światło zmienia się na pomarańczowe, zwieracze trzymają, lewa noga też twardo na sprzęgle, amerykaniec ma równie silne nerwy. Wreszcie zielone i but, na początku nieśmiało, ale widzę że koleś zaczyna butować na maksa więc ja też... Odskoczyłem o pół długości do przodu, zapiąłęm dwa i odskoczyłem o długość może więcej i... DUPA! Koleś zwolnił, odpuścił... Tyle nerwów, tyle niespełnionych nadziei... Jak on mógł to zrobić!!!

Niepocieszony wracam spokojnie do domu Alejami Jerozolimskimi, tempo emeryckie, jak wszyscy obok. Ale, ale... zauważyłem, że coś się dzieje! Koło mnie przelatuje opel omega a za nim peugeot 307, idą całkiem nieźle, więc ruszam za nimi. Po jakimś czasie udaje mi się usiąść na tyłku 307, omega zjeżdża na prawy pas i ją wyprzedzamy. Przed nami pojawia się czerwone przy tesco w Piastowie.

Niestety na prawym pasie stoi żuker, ale kulturalny kierowca 307 zjeżdża na prawy pas puszczając mnie na pole position a sam staje za żukiem... Co za strategia myślę??? Rozumiem, że yaris nie wygląda za szybko, ale obstawiać żuka w tej konfrontacji to chyba przesada ;) :D

Światło się zmienia, ja objeżdżam żuka, za mną ostro ale z pewnym opóźnieniem startuje omega (okazuje się że kierowca omegi tak zupełnie nie odpuścił), ale przed omegę wpycha się 307 wymuszając pierwszeństwo.

Lecimy na pełnym gazie prawym pasem, na dłuższej prostej przed Pruszkowem 307 rozpoczyna manewr wyprzedzania - zjeżdża na lewy pas, ale odległość między nami się nie zmienia. Wreszcie dopada nas jakieś czerwone, stajemy obok siebie. Patrzę na gościa, ale on nic, nawet nie spojrzy na mnie wyczekując nerwowo zielonego. Gość podobny trochę do saxoruzela, więć myślę: pewnie wystartuje na pomarańczowym. Ale nie, gość twardo czeka do zielonego, na zielonym ruszamy na ostrej motylej. Na jedynce wychodzę o maskę yarisa (jakieś 20 cm ;) ), na dwójce o kolejne 20 cm, zmieniam na trójkę ale słyszę że gość piłuje peżotka ciągle na dwójce... Jestem już w połowie trójki (jakieś 110-120 km/h) a gość ciągle na dwójce :566: . Myślę sobie, diesel to to nie jest... Ale gość specjalnie nie zostaje... Wreszcie wrzuca trójkę, traci kilka dodatkowych cm, ale chwilę później zaczyna odrabiać straty...

Z wrażenia przeciągam na trójce do odcinki :570: I postanawiam odpuścić, bo prędkość była już dość niebezpieczna jak na centrum miasta... Gość mnie wyprzedza o długość ale za sekundę też zwalnia i puszcza mnie przodem. Zjeżdżam w jakąś boczną ulicę, a gość za mną, więc się zatrzymałem i chwilę sobie pogadaliśmy. Okazało się, że to silnik 2.0 136KM. Fura bardzo ładnie utrzymana - czyściutka, jasne wnętrze, xenon.

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po przyjechaniu do domu to sprawdzenie co taki peugeot potrafi. Katalogowo 9.1 do 100, nie jest źle :) W rzeczywistości też podobnie bo do 100 został trochę z tyłu, ale poźniej zaczął odrabiać (zresztą jak każdy mocniejszy samochód w konfrontacji z yarisem).

Do tej pory jestem pod wrażeniem długości jego dwójki!!! Normalnie mnie tym zaszokował - te samochody tak mają?

P.S. Sorry za taki długi opis, ale walczę o tytuł największego grafomana tego forum :) :D
 
 
 

strick 
6950 spammer!

auto: MZK KZK PKP
silnik:: zależy który
moc: jest w tobiekm
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Katowice

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

W pewnym sensie też dokopałes amerykańcowi! Odpuścił to znaczy dostał :D
_________________
...
 
 
 

Dariano 
Dowidzenia


auto: CIVIC VTI
silnik:: B20C6
moc: 217km
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: Garwolin

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

fajny opis ziom :)
_________________
...wspomnienia wracaja...
 
 
 

Vlodarsky 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Pedżo 306 cab
silnik:: XU10J4
moc: 152km
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Warszawa/Łomianki

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

jeździłem troche 307 2,0 16V mojego kolegi. Nawet ładnie się zbiera, ale brakuje mu do miana szybkiego samochodu.
_________________
www.racing-oils.pl
www.millersoils-warszawa.pl
www.citroen-warszawa.net
www.facebook.pl/vlodarskyracing
 
 

shorti
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

co tu duzo mowic koles dostał a ja czekam na jakis spocik musimy sie sprawdzic :D ;)
 
 

k-mart 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: -
silnik:: 0.0
moc: 000km
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2005
Skąd: z polecenia

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

dobry opis! :D Gratki za lanie! :)
Szkoda ze nie wsadzili nic ciekawszego do tych 307, taki ladny ale motur za slaby!
 
 

saxorulez 
aka petrolhead


auto: Peugeot
silnik:: 208 GTi
moc: podobno 230km
Pomógł: 98 razy
Dołączył: 05 Gru 2005
Skąd: zadupie

Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

dobry opis anjas....

a co do 2-ki pytaj lenengo ma taki sam motor
_________________
when the flag drops the bullshit stops



.....action speaks louder than words....
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

dzięki, dzięki Panowie... :)

Kojarzę, że w 206 s16 jest ten sam silnik, ale w 206 radzi sobie pewnie dużo lepiej... Zastanawiam się tylko czy skrzynia też jest taka sama? Bo albo ja mam maga krótką dwójkę, albo on ma mega długą :D
 
 
 

saxorulez 
aka petrolhead


auto: Peugeot
silnik:: 208 GTi
moc: podobno 230km
Pomógł: 98 razy
Dołączył: 05 Gru 2005
Skąd: zadupie

Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

skrzynia sądze ta sama... możliwe że przełożęnie główne inne..
_________________
when the flag drops the bullshit stops



.....action speaks louder than words....
 
 
 

Vlodarsky 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Pedżo 306 cab
silnik:: XU10J4
moc: 152km
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Warszawa/Łomianki

Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

anjas a może nie zauważyłeś jak zmienił na 3 ? albo to była 307 w automacie :)
_________________
www.racing-oils.pl
www.millersoils-warszawa.pl
www.citroen-warszawa.net
www.facebook.pl/vlodarskyracing
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

Automat na pewno nie, bo kierownik mówił, że skrzynia manual, zresztą autamata bym rozpoznał po zmianie biegów :D .
W każdym razie różnica w długości biegów naprawdę znaczna.
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

dobry opis ziom !!!! oby tak dalej. W budda jedzi w H... Tsów, wszystkie w towim kolorze.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12