Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie TV ?
Autor Wiadomość

pP 
A gdyby tak Jimek...


auto: MZA
silnik:: D1BCcuX
moc: 232km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Frampol

Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

mi napisał/a:
Mam 40", konkretnie ten model:
http://www.ceneo.pl/1952662


idealny model pod xa.. :faja:
_________________
Za mało zarabiasz, żeby być gejem..
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

no nie wcale taki idealny ...
najważniejszy parametr troche go dyskwalifikuje pod x'a
8 ms ...
 
 
 

KonradMK 
Gary Muvaut

auto: B==D
silnik:: B==D
moc: B==Dkm
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Gru 2005
Skąd: B==D

Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

mi napisał/a:
ta - na skrzypcach chyba... :>


jak dla ciebie to na fujarce :D
 
 

Bad-i 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio I,
silnik:: 2.0
moc: 260,km
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Sob 11 Kwi, 2009   

Majk potrzebna Twoja pomoc (bo nie wiem kto jeszcze siedzi w tych rzeczach).

Zbliza sie czas ostateczny i potrzebuje kupic rzutnik (projektor multimedialny). Domyslam sie ze musi byc (za nomową Lennego) HD. Czy moglbys mi pomoc cos wybrac (tylko w rozsadnej kasie).

aha i jeszcze jedno, niech mi ktos wyjasni czym sie rozni HD ready od full HD bo juz sie pogubilem (tzn jaka jest przewaga tego full HD)
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Sob 11 Kwi, 2009   

Bad-i napisał/a:

aha i jeszcze jedno, niech mi ktos wyjasni czym sie rozni HD ready od full HD bo juz sie pogubilem (tzn jaka jest przewaga tego full HD)


Rozdzielczosc.
HD ready, najczesciej 1366x768
Full HD, 1980x1080
_________________
 
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 12 Kwi, 2009   

ja troche sie interesuje ostatnio i w sumie wazne dla laika są:

rozdzielczosc - 1980x1080 - wiekszosc ma taka..
i odswiezanie czy cos.. czyli te 35000:1 czy jakos tak :) moim zdaniem min 30 - 35 000 , obraz wtedy jakis taki zywszy jest.. ceny sa raczej ok - za 37" w sklepie np rtv euro placi sie 2200 - 2500..
_________________
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.
 
 
 

Bad-i 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio I,
silnik:: 2.0
moc: 260,km
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 12 Kwi, 2009   

dzik napisał/a:
Bad-i napisał/a:

aha i jeszcze jedno, niech mi ktos wyjasni czym sie rozni HD ready od full HD bo juz sie pogubilem (tzn jaka jest przewaga tego full HD)


Rozdzielczosc.
HD ready, najczesciej 1366x768
Full HD, 1980x1080


Dziku w takim razie po co jest wogole to HDMI zcy HD ready. Wczoraj wlasnie o tym czytalem bo juz normalnie sam sie zgubilem. I wlasnie doczytalem ze Full HD ma lepsza rozdzielczosc.

Nie wiem tylko dlaczego w glowie mialem to HD ready - wydawalo mi sie albo ktos mi kiedys powiedzial ze HD ready to jest takie full HD.

Teraz tak, jezeli bierzemy np Full HD i HD ready i chce to podlaczyc pod PS3 - rozumiem ze w Full HD obraz bedzie lepszy ??

W takim razie wogole po co sa te wszystkie HD ready skoro one nie maja nic wspolnego z HD (tak ja to odbieram)??

Kuba - ja pytam o rzutnik nie o TV

z tego co sprawdzilem to:
- rzutnik HD ready ~ 3.000 pln
- rzutnik full HD ~ 8.000 pln

dodatkowe pytanie: jak sie przelicza wielkosc ekranu na cale (wszystkie ktore znajduje sa podane w cm np 280 cm/188cm) - i nie wiem jak to sie ma do rzutnika i doboru ekranu zeby to bylo kompatybilne
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Nie 12 Kwi, 2009   

Bad-i napisał/a:

Dziku w takim razie po co jest wogole to HDMI zcy HD ready. Wczoraj wlasnie o tym czytalem bo juz normalnie sam sie zgubilem. I wlasnie doczytalem ze Full HD ma lepsza rozdzielczosc.

Nie wiem tylko dlaczego w glowie mialem to HD ready - wydawalo mi sie albo ktos mi kiedys powiedzial ze HD ready to jest takie full HD.

Teraz tak, jezeli bierzemy np Full HD i HD ready i chce to podlaczyc pod PS3 - rozumiem ze w Full HD obraz bedzie lepszy ??

W takim razie wogole po co sa te wszystkie HD ready skoro one nie maja nic wspolnego z HD (tak ja to odbieram)??

Kuba - ja pytam o rzutnik nie o TV


HDMI to cyfrowe polaczenie, nie mieszajmy tego z HD ready czy full HD.

HD Ready jest dlatego ze na poczatku telewizorow plamowych (idiotycznie nazywanych plaskimi zamiast cienkimi, plaski nie oznacza cienki), byly problemy ze zbudowaniem ekranow o rozdzielczosci Full HD, wiec budowano tez tansze modele z nizsza rozdzielczoscia i dlatego podzial.
Na poczatku byly plazmy, a tam wyzsza rozdzielczosc byla problemem.
Jak pojawily sie LCD problem znikl, mogliby robic ekrany o duzo wiekszej rozdzielczosci niz Full HD ale po co dawac kazdemu Full jesli mozna produkowac jedno i drugie a na Full zarabiac wiecej.

BTW, ciekawostka. Kupujac backup do firmy musialem zaplacic 2x wiecej by miec na 60 tasm niz na 30, roznica w konstrukcji? Ten na 30 tasm jest identyczny, tylko nie zamontowali polowy polek za 5 centow sztuka.
_________________
 
 
 

Bad-i 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio I,
silnik:: 2.0
moc: 260,km
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 12 Kwi, 2009   

czyli podsumowujac FULL HD kopie jajac po bandzie a HD ready juz nie ;)

to teraz kolejne pytanie: czy rzutnik musi miec jakies specjalne funkcje zalezne od wielkosci ekranu jaki zamontujemy ??
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   

Bad-i napisał/a:
Kuba - ja pytam o rzutnik nie o TV

o kufa, to cos przeoczylem, sorry :)
_________________
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.
 
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009   

Bad-i napisał/a:

to teraz kolejne pytanie: czy rzutnik musi miec jakies specjalne funkcje zalezne od wielkosci ekranu jaki zamontujemy ??


Jasnosc, male ciemne, tanie na duzym ekranie malo widac.
_________________
 
 
 

Bad-i 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio I,
silnik:: 2.0
moc: 260,km
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009   

dzik napisał/a:
Bad-i napisał/a:

to teraz kolejne pytanie: czy rzutnik musi miec jakies specjalne funkcje zalezne od wielkosci ekranu jaki zamontujemy ??


Jasnosc, male ciemne, tanie na duzym ekranie malo widac.


nic z tego nie zrozumiałem :D
 
 

GOKART 
współczynnik IQ poniżej temp. ciała
Miniac

auto: maluch
silnik:: jeden sześć
moc: okurzaczkm
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Zachodniopomorskie

Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

Bad-i napisał/a:
czyli podsumowujac FULL HD kopie jajac po bandzie a HD ready juz nie ;)

to teraz kolejne pytanie: czy rzutnik musi miec jakies specjalne funkcje zalezne od wielkosci ekranu jaki zamontujemy ??


Krótko i na temat : weź pod pod uwagę : MITUBISHI HC6500 (3LCD), Panasonic PT-AE3000E (3LCD), SONY VPL-HW10 (technologia LCOS) Wszystkie full HD

Niezależnie który z nich wybierzesz każdy skopie ci jajca do bólu i darujmy sobie gadanie że tylko projektory DLP zapewniają super obraz.

Bawiłem się u siebie w domku Panasonicem PT AE3000 (ani lepszy , ani gorszy od pozostalej dwójki) Podobał mi się ze względu na bardzo dobre oceny w branży, brak pieprzenia się z kalibracją (już po wyciągnięciu z pudełka wszystko jest cacy), dużą swobodę umieszczenia go względem ekranu, extra czerń etc itp.

Powiem tak - nie spodziewałem że na zwykłej ścianie (nawet nie używałem żadnego ekranu projekcyjnego) obraz może być tak rewelacyjny. I to ze zwykłego DVD podłączonego komponentem. Czerń jak smoła xD , obraz lepszy niż w kinie. Jak zapuściłem gwiezdne wojny (oczywiście stara trylogia ;) ) to kopara mi opadła.
Nawet nie chcę myśleć co było by na dobrym wysokokontrastowym ekranie projekcyjnym ze źródła Blue Ray.

Oczywiście są to projektory typowe do KINA DOMOWEGO więc nie są bardzo jasne - nie w tym rzecz że technologia tego nie umożliwia, ale przy przekątnej obrazu 2,5 metra dostrojone są do komfortowego oglądania obrazu filmowego w ciemnościach.

Co do ekranów projekcyjnych - do kina najlepiej brać wysokokontrastowy szary - lepsza czerń i kontrast tyle że projektor nie może być zbyt ciemny (nie może mieć zbyt małej jasności liczonej w ANSI).
Ja używam ekranu holenderskiej firmy PROJECTA model ProCinema High Contrast S - jest w miarę ok. Widać minimalną poprawę kontrastu względem ściany.
Tu masz dla przykładu rozwijany ekeltrycznie :
http://www.projekcja.pl/e...Contrast_S.html

Co do odległości ekranu od projektora to sprawa wygląda indywidualne dla każdego urządzenia. Na przykładzie panasa - ściągnij sobie broszurkę z tej strony:
http://www.panasonic.com....d=318&prod=3653

W broszurce jest taka tabelka demonstrująca wielkość przekątnej w zależności od odległości projektora (z zastosowaniem zoomu i bez)
Akurat ten model umożliwia wyświetlanie obrazu o przekątnej 100" (2,5 metra ) już z odległości niewiele ponad 3 metry od ekranu. Ponadto regulacja obrazu w pionie i poziomie daje praktycznie dowolne mozliwości umiejscowienia projektora - przy suficie, na półce, na stoliku - nie ma problemu. Pewnie cała trójka tych projektorów potrafi to samo.

P.S. Full HD to oznacza że urządzenie potrafi wyświetlać pełną rozdzielaczość 1920 x 1080 pixeli a HD ready tylko niższą rozdzielczość 1280 x 720 co i tak jest skokiem jakości względem zwykłego DVD (720x576).
Dla laika obraz z niektórych projektory HD Ready z odpowiedniego źródła może być nie do odróżnienia od full HD.
Dopóki filmy na BD nie będą dostępne powszechnie w dużym asortymencie i za normalne pieniądze nie napinam się na full HD.
 
 
 

Bad-i 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio I,
silnik:: 2.0
moc: 260,km
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009   

dobra to niech mi ktos jeszcze powie o co chodzi z wieszkami na TV

np:

http://www.allegro.pl/ite...do_64_w_wa.html

http://www.allegro.pl/ite..._plazmy_fv.html

lub

http://www.allegro.pl/ite...lcd_plazmy.html

roznice w cenie mnie powalaja, bo technologicznie to ja nie widze roznicy. Jak zadzwonilem do kliniki dzwieku czy jak oni sie tam nazywaja to mi powiedzieli ze wieszak pod Sony to 1150 :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12