Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Jakarti
Nie 01 Lis, 2009
XBOX-przeróbka
Autor Wiadomość

saxorulez 
aka petrolhead


auto: Peugeot
silnik:: 208 GTi
moc: podobno 230km
Pomógł: 98 razy
Dołączył: 05 Gru 2005
Skąd: zadupie

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

ptaku,

niestety nie ściągam.. nie ukrywam że robiłem to na studiach ale jakoś ostatnio mi się odwidziało. To jest oczywiście kwestia sumienia ale szanuję coś co nazywa się prawem autorskim. Sam prowadzę firmę i wiem ile trzeba włożyć pracy/czasu w rzeczy których klient często nie widzi. Zawsze będzie jakiś % osób które będą próbowały kupić produkty taniej ale często nie otrzymają know how.

Poza tym to nie moja sprawa (sorki że o to pytam) ale trochę mnie to zaintrygowało - kupujesz nowego Golfa Mk6 GTI i bawisz się w pirackie płyty? Tzn nie stać Cię na nie?

Oczywiście jestem w większości i uważam że gry/płyty są nieproporcjonalnie drogie wobec tego ile zarabiamy (nie wiem jak to wygląda w UK, USandA) ale to chyba nie wina wydawców.
_________________
when the flag drops the bullshit stops



.....action speaks louder than words....
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

Daleko mi od potępiania osób, które ściągają coś z netu, ale sam staram się tego nie robić. Ale przyznaję, że dość irytujące dla mnie jest chwalenie się tym, że coś się zaciągnęło i poczucie wyższości nad tymi "frajerami", którzy uczciwie kupili to w sklepie płacąc krocie.

Uważam, że gry na konsole są za drogie, dlatego nie kupuję ich w hurtowych ilościach, ale jak już wyjdzie coś co naprawdę mi się podoba (a prawie wszystko można sprawdzić pobierając dema) to kupuję bez wahania i wcale nie uważam tych pieniędzy za zmarnowane ani wydane głupio.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

martin.h 
koniec tego dobrego na dzisiaj


auto: 106 Rallye
silnik:: 1.6 8V
moc: 103km
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Skąd: Chorzów

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

Jako audiofil myślę, że mogę się wypowiedzieć na temat piractwa.
Słucham dużo muzyki i niestety (no właśnie NIESTETY) nie wszystkie posiadane przeze mnie tytuły są oryginalne. Ubolewam nad tym bo dla mnie zakup oryginalnej płyty w pudełku, z książeczką to coś wspaniałego, jest to pewnego rodzaju fetysz.
Z polskimi płytami nie ma problemu bo większość kosztuje ok. 30 zł (to żaden pieniądz), problem zaczyna się z zagranicznymi bo te kosztują przeważnie 50-60 zł. Co prawda zawsze można kupić używki, aczkolwiek w przypadku nowości ciężko. Osobiście staram się kupować płyty, szczególnie te, które bardzo mi się podobają. I tutaj mamy jeden plus piractwa. Ściągam sobie płytę, słucham, podoba mi się to idę do sklepu i kupuję, nie podoba mi się usuwam z dysku.
Nie rozumiem natomiast ludzi, których stać, a ściągają to z internetu.
 
 

ptaku
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

Po pierwsze tych którzy kupują oryginalne gry nie nazywam frajerami bo nie mam takiego zwyczaju ani nie potępiam takich ludzi a wręcz szanuję. Po 2 to się nie chwalę tym że ściągam po prostu przedstawiłem jak wygląda temat cenowo. A czemu nie kupuję oryginałów bo szkoda mi wydawać 200zł na grę w którą pogram parę dni a później odstawie na półkę. Xboxa kupiłem dlatego bo miałem dość takich sytuacji z PS3 gdzie wydawałem majątek na gry które miały być super hiper a okazały się lipą a za samą sprzedaż gier z PS3 starczyło na Xboxa. Co to piractwa itd. to nawet koncerny samochodowe w jakiś sposób do tego namawiają tają nam czytniki kart w radiach możliwość odsłuchu mp3. A z czym nam się kojarzy mp3 ? Z internetem z darmochą ? Nie popieram tego ale uważam żę wszystko jest dla ludzi to że ściągam z netu od czasu do czasu jakąś grę albo kilka utworów to nie oznacza że jestem złym człowiekiem. Poza tym nigdy nie robiłem tego dla biznesu tylko na własny użytek.
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

ptaku napisał/a:
Co to piractwa itd. to nawet koncerny samochodowe w jakiś sposób do tego namawiają tają nam czytniki kart w radiach możliwość odsłuchu mp3. A z czym nam się kojarzy mp3 ? Z internetem z darmochą ?


Niezła mentalność. ;)
A firmy produkujące noże nie namawiają Cię przypadkiem do poderżnięcia gardła sąsiadowi? :D Albo firmy produkujące kominiarki do napadania na banki? :D

MP3 jest super formatem, bo możesz wszystkie swoje (nawet legalne, poważnie!) płyty zgrać na jedną płytę DVD albo pendrive i sobie słuchać w samochodzie. Nie koniecznie trzeba ściągać piraty z sieci.

Oczywiście no offence, ale jak czytałem Twoje wcześniejsze wypowiedzi dotyczące tego jak można być "sprytnym" i zamiast wydania 700złotych na gry można pograć za 28 zlotych to trochę się zagotowałem, przyznaję. Podobnie zamiast wydając 50 tysięcy za samochód można rąbnąć taki z parkingu i też sobie pośmigać.
Nie staram się przekonać Cię, żebyś zmienił swoje podejście, bo nie lubię walczyć z wiatrakami, ale przynajmniej nie pisz takich rzeczy na ogólnodostępnym forum.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

martin.h 
koniec tego dobrego na dzisiaj


auto: 106 Rallye
silnik:: 1.6 8V
moc: 103km
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Skąd: Chorzów

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

anjas napisał/a:
MP3 jest super formatem, bo możesz wszystkie swoje (nawet legalne, poważnie!) płyty zgrać na jedną płytę DVD albo pendrive i sobie słuchać w samochodzie. Nie koniecznie trzeba ściągać piraty z sieci.


Niestety, ale to jedyny plus formatu mp3. Jakość dźwięku w porównaniu do płyty audio jest dużo niższa.
 
 

martin.h 
koniec tego dobrego na dzisiaj


auto: 106 Rallye
silnik:: 1.6 8V
moc: 103km
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Skąd: Chorzów

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

ptaku napisał/a:
A czemu nie kupuję oryginałów bo szkoda mi wydawać 200zł na grę

A nie szkoda Ci kasy na nowego Golfa? Lepiej go ukraść.

EDIT:

Widzę, że anjas też się zagotował :D
 
 

ptaku
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

A czy prze konwertowanie oryginalnych płyt na mp3 jest legalna ? Z tego co wiem to nie bo to tak samo piractwo. Każdy ma swoje zdanie na ten temat i trzeba to uszanować a nie się ciśnieniować. Według ciebie jestem złodziejem może i racja ale nie musisz mnie od razu oczerniać to nie ja założyłem ten temat ja tylko powiedziałem jak ta sprawa wygląda i ile co kosztuje i ile można oszczędzić.
 
 

martin.h 
koniec tego dobrego na dzisiaj


auto: 106 Rallye
silnik:: 1.6 8V
moc: 103km
Pomógł: 64 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Skąd: Chorzów

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

ptaku napisał/a:
A czy prze konwertowanie oryginalnych płyt na mp3 jest legalna ?


Jest to jak najbardziej legalne.
 
 

ptaku
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

A to dziwne nie wiedziałem ok koniec tej głupiej dyskusji bo nie chcę po 1 dniu obecności na forum pozyskiwać wrogów. A auta nie mam zamiaru kraść bo wole uczciwie na nie zapracować :)
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

ptaku napisał/a:
A czy prze konwertowanie oryginalnych płyt na mp3 jest legalna ? Z tego co wiem to nie bo to tak samo piractwo.


Nie masz racji. Zgodnie z polskim prawem autorskim jeśli posiadasz oryginał możesz zrobić sobie tzw. "kopię zapasową". To jak najbardziej legalne.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

pP 
A gdyby tak Jimek...


auto: MZA
silnik:: D1BCcuX
moc: 232km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Frampol

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

anjas napisał/a:
Nie masz racji. Zgodnie z polskim prawem autorskim jeśli posiadasz oryginał możesz zrobić sobie tzw. "kopię zapasową". To jak najbardziej legalne.


tak właśnie reklamują przeróbki xboxa na allegro :)
 
 
 

ptaku
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

pP: Głównie Zjednoczone Emiraty Arabskie a ostatnio Arabia Saudyjska a jeśli chodzi ci o zawód to Oficer Nawigator Statku Morskiego budujemy wyspy dla Arabów :)
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Sob 31 Paź, 2009   

JA nigdy nie myslalem o kupowaniu pirackich gier na x'a. Jesli juz mam kupić jakąś grę to musi być zaj..sta.Po to sciagam demo i pykam. Jesli sie zauroczę grą to ją kupię w oryginale. Dlatego ze to wlasnie to co chce miec i w 100% spelnia moje wymagania do rozrywki. I za to już płacę. Za dobrze zrobioną robotę płacę.

Z filmami jest trochę inaczej, tutaj nie ma możliwości przetestowania filmu pod kątem jakości wykonania. Zachodzi możliwość ze gdy pojde do kina to producent naciągnie mnie na produkt słabej jakości pokazujac wczesniej oczoje.bny trailer. Dlatego cenię sobie p2p ponieważ daje mi szansę oddzielić dobry produkt od bardzo slabego. Tak wlasnie zapelniam swoją półkę z oryginałami. Czekam wlasnie na dvd z District 9.
Boli mnie jeszcze jedna kwestia. Włączam sobie np batmana z oryginału i muszę obejrzeć klip antypiracki.
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 01 Lis, 2009   

niezle rzeczy tu mozna wyczytac :)
pozdro dla rodakow !!

nawyki zostaja nawet jak sie ma drogie auta..
chyba nie ma o czym gadac. wszystko zostalo powiedziane.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13