Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Opony
Autor Wiadomość

saxorulez 
aka petrolhead


auto: Peugeot
silnik:: 208 GTi
moc: podobno 230km
Pomógł: 98 razy
Dołączył: 05 Gru 2005
Skąd: zadupie

Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   Opony

Za namową K-marta rusza temat o oponkach,

odrazu zamieszczam przelicznik rozmiarów czyli jak bardzo dany rozmiar wpływa na przekłamania licznika - ja osobićis nie polecam przekraczać 3% różnicy.

<klik>Przelicznik rozmiarów<klik>


przelicznik cisnienia opon

Jako że już zima jest tuż tuż - z własnego doświadczenia mogę polecić BRIDGESTONE blizzak - całą serię są naprawde pierwszorzędne jeśli chodzi o trakcję na suchym lub mokrym asfalcie, na głębokim sniegu lepszy jest Michelin Alpin.

Do miasta polecam Bridgestone, jeśli ktoś jeżdzi często w góry Michelin Alpin będzie lepszy..

W tym sezonie będę testował UNIROYAL MS Plus 5
_________________
when the flag drops the bullshit stops



.....action speaks louder than words....
Ostatnio zmieniony przez M Czw 21 Sie, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 

KonradMK 
Gary Muvaut

auto: B==D
silnik:: B==D
moc: B==Dkm
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Gru 2005
Skąd: B==D

Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

kormoran snowpro i nie ma kutaka we wsi :D
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

5x14 ET 25 4x108x65

czy to jest dobry rozmair do saxo ??
 
 
 

Kune
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

no a ja chyba bede testowal letnie w warunkach zimowych :/

do kolegow z Clio RS... na jakim rozmiarze w zimie smigacie?? 195/50/15??

bo musze sobie jakies fele i opony kupic.
 
 

gd-r600
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

co sądzicie o zimówkach 15" do Saxo 16V? wiem, wiem - na zimę to raczej cal mniej niż więcej, ale jest okazja...
 
 

warwi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

zależy do czego potrzebujesz... Jeżeli do cywilnej jazdy głównie po mieście to nawet 15tki moga być ale o profilu 45 bo wieksze raczej nie wejdą. a Jeżeli profil 45 to na nasze mega dziurawe zimowe drogi to nie za bardzo... Szkoda felg. Jeżeli chciałbyś pojezdzic cos szybciej po sniegu to 165/65 14 lub 175/65 14 sa idealne. Ogólnie 15tki na zime odradzam.
 
 

grzech 
to byłem ja, Jarząbek

auto: citroen / saxo
silnik:: TUJP4 1.6
moc: 150km
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2006
Skąd: Piaseczno

Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

bylem dzisiaj w norauto i okazlo sie ze z zimowkami to nie taka prosta sprawa bo:
- chcialem zalozyc zime na felge 6'' i tutaj najmniejszy rozmiar to 175.
- nastepna komplikacja to taka ze w tym rozmiarze do saxo mozna zalozyc tylko profil 60 i takie opony produkuje tylko jeden producent (pirelli) i trzeba czekac (opony dostepne na zamowienie bo nietypowy rozmiar) i oczywiscie kosmiczna cena
- 175/65 14 sa za duze do saxo (potwierdza to przelicznik Lukasz) i beda obcierac i nie chcieli mi ich zalozyc, bo niby ponosza odpowiedzialnosc za montaz a wedlug nich tego rozmiaru do saxo nie mozna wlozyc.

W takim razie jestem bardzo ciekaw na czym Wy jezdzicie, bo wiekszosc z Was ma auta obnizane + alusy wiec podejrzewam ze 6'' to minimum.

Teraz zastanawiam sie nad kupnem stalowek 5'' albo 5,5'' cala i tutaj pojawi sie problem z ET. Standard saxo ma 18 ET ale szerokosc feli jest 6'', wiec jesli znajde fele 5'' to bedzie ona o 1,25 cm wezsza od strony wewnetrznej wiec domyslam sie ze moge sobie wziasc wieksze ET i bedzie zachowana ta sama odleglosc brzegu felgi od wewnetrzenej czesci nadkola (wiec nie powinna obcierac). Moje pytanie czy ET jest mieszone w 0,1 cm , bo jesli tak to wychodzi ze moge wziasc 5'' cala z ET 18+12,5 czyli z ET 30 bez dystansow ? fakt ze wtedy zewnetrzna czesc felgi bedzie o 2,5 bardziej schowana nic standard, no ale cos za cos. Jesli chodzi o dystance do 2cm odpowiada ET 20 ?
 
 
 

saxorulez 
aka petrolhead


auto: Peugeot
silnik:: 208 GTi
moc: podobno 230km
Pomógł: 98 razy
Dołączył: 05 Gru 2005
Skąd: zadupie

Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

ja jeżdze na feli alu z mojego saxo, co roku obiecując sobie ze kupię 15"
nie pomogę Ci w tym ale odnosnie opon ja założyłem w tym roku Yokohama AVS Winter 185/55/14 narazie poznaję się z tymi oponami i niedługo będę mógł je ocenić.. :)
_________________
when the flag drops the bullshit stops



.....action speaks louder than words....
 
 
 

Loko 
Dr. Scheffler dzwoń 500 000 529


auto: ...
silnik:: ...
moc: ...km
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Kraków

Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

grzech napisał/a:
bylem dzisiaj w norauto i okazlo sie ze z zimowkami to nie taka prosta sprawa bo:
- chcialem zalozyc zime na felge 6'' i tutaj najmniejszy rozmiar to 175.
- nastepna komplikacja to taka ze w tym rozmiarze do saxo mozna zalozyc tylko profil 60 i takie opony produkuje tylko jeden producent (pirelli) i trzeba czekac (opony dostepne na zamowienie bo nietypowy rozmiar) i oczywiscie kosmiczna cena
- 175/65 14 sa za duze do saxo (potwierdza to przelicznik Lukasz) i beda obcierac i nie chcieli mi ich zalozyc, bo niby ponosza odpowiedzialnosc za montaz a wedlug nich tego rozmiaru do saxo nie mozna wlozyc.

W takim razie jestem bardzo ciekaw na czym Wy jezdzicie, bo wiekszosc z Was ma auta obnizane + alusy wiec podejrzewam ze 6'' to minimum.

Teraz zastanawiam sie nad kupnem stalowek 5'' albo 5,5'' cala i tutaj pojawi sie problem z ET. Standard saxo ma 18 ET ale szerokosc feli jest 6'', wiec jesli znajde fele 5'' to bedzie ona o 1,25 cm wezsza od strony wewnetrznej wiec domyslam sie ze moge sobie wziasc wieksze ET i bedzie zachowana ta sama odleglosc brzegu felgi od wewnetrzenej czesci nadkola (wiec nie powinna obcierac). Moje pytanie czy ET jest mieszone w 0,1 cm , bo jesli tak to wychodzi ze moge wziasc 5'' cala z ET 18+12,5 czyli z ET 30 bez dystansow ? fakt ze wtedy zewnetrzna czesc felgi bedzie o 2,5 bardziej schowana nic standard, no ale cos za cos. Jesli chodzi o dystance do 2cm odpowiada ET 20 ?


Mała poprawka, im wieksze ET tym felga jest bardziej schowana.
 
 
 

grzech 
to byłem ja, Jarząbek

auto: citroen / saxo
silnik:: TUJP4 1.6
moc: 150km
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2006
Skąd: Piaseczno

Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

szeroko .... ja na 5'' bede chcial wlozyc 165
 
 
 

Loko 
Dr. Scheffler dzwoń 500 000 529


auto: ...
silnik:: ...
moc: ...km
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Kraków

Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

Nic nie rozumiem z powyższego posta? On miał coś mówić, czy tylko tak piszesz :D
 
 
 

grzech 
to byłem ja, Jarząbek

auto: citroen / saxo
silnik:: TUJP4 1.6
moc: 150km
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2006
Skąd: Piaseczno

Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

Loko napisał/a:


Mała poprawka, im wieksze ET tym felga jest bardziej schowana.


no wlasnie, dlatego moj wywod powyzej. przeczytaj jeszcze raz ale dokladniej to co napisalem :P
 
 
 

Dariano 
Dowidzenia


auto: CIVIC VTI
silnik:: B20C6
moc: 217km
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: Garwolin

Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

Ja jezdze na jakims Sempericie w seryjnym rozmiarze 185/55/14
_________________
...wspomnienia wracaja...
 
 
 

Loko 
Dr. Scheffler dzwoń 500 000 529


auto: ...
silnik:: ...
moc: ...km
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Kraków

Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

grzech napisał/a:
Loko napisał/a:


Mała poprawka, im wieksze ET tym felga jest bardziej schowana.


no wlasnie, dlatego moj wywod powyzej. przeczytaj jeszcze raz ale dokladniej to co napisalem :P


Przeczytałem jeszcze raz dokłądnie i z tego co czytam to piszesz że jak założysz felge o et 30 i opone 5 cali, to będzie mniej wiecej równo z tym co jest teraz, a żeby było równo to powinieneś założyć et 6.
Jak sie myle i dalej źle czytam to mnie popraw :)

[ Dodano: Pią 03 Lis, 2006 ]
Dobra już sie pogubiłem całkiem :D teraz mam 3 rózne koncepcje jak to z tym jest.

[ Dodano: Pią 03 Lis, 2006 ]
Dobra juz doczytałem, myslalem ze chcesz zeby felga z zewnatrz wygladałą tak samo równo.
Ostatnio zmieniony przez Loko Pią 03 Lis, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 

tommi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

ja do swojego mam stalowki i opony 165/65/14 i sa to juz raczej winter-slick'i :P Kola sa troche schowane ale na zime to lepiej, przynajmniej tak mi sie wydaje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.49 sekundy. Zapytań do SQL: 13