Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: M
Nie 12 Paź, 2014
Dyskusje gospodarczo/polityczno/obyczajowe
Autor Wiadomość

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013   

_________________
Samochody to ZUO!
 
 

siema 
dziękuje i pozdrawiam


auto: Clio II ph3
silnik:: F4R
moc: 0_km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: PWZ

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013   

Czemu jeszcze nie ma awantury o zmiany w OFE? Chciałem się dołączyć i nie mam do czego.
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013   

Chyba nie ma o czym gadać Mariusz.
Pozatym ja już w ogóle nie oszczędzam w zusie więc ten temat mnie nie zdenerwował, szkoda trochę części środków w OFE.
Nie przejmuję się tym na co nie mam wpływu.
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

siema 
dziękuje i pozdrawiam


auto: Clio II ph3
silnik:: F4R
moc: 0_km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: PWZ

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013   

Jestem zawiedziony. Palce same ustawiają mi się nad literkami układającymi się w brzydkie wyrazy. Miałem nadzieję na jazdę po rządzących, PO, obrzucanie ich inwektywami oraz ewentualną jatkę z potencjalnymi obrońcami tych pomysłów, a tutaj nic :D
Trudno, rozprawię się z nimi sam, po cichu. Przy urnie wyborczej.
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013   

siema napisał/a:
rozprawię się z nimi sam, po cichu. Przy urnie wyborczej.


to chyba najlepsze wyjście.

Ważne, że wychodzimy z kryzysu :D
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013   

anjas napisał/a:
siema napisał/a:
rozprawię się z nimi sam, po cichu. Przy urnie wyborczej.


to chyba najlepsze wyjście.

Ważne, że wychodzimy z kryzysu :D

xD
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013   

xD o_O 8-| ### :!: :& :love: oX :0 =;
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

AleX
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013   

anjas napisał/a:
Ważne, że wychodzimy z kryzysu


Ty tak powaznie?
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013   

:szukaj!: :rotfl: :'( :ble: ^_^' ;D :* :jupi: :faja: :>
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013   

a serio, trochę się nabijam, bo sporo jeszcze przed nami ale dane makroekonomiczne są coraz lepsze. Nie tylko w PL ale w generalnie w europie.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

kamil 
Kawior, cebula, kaszanka...


auto: E39 523i
silnik:: 2,5
moc: Ile Pan Bóg Dakm
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 01 Wrz 2009
Skąd: ŚwiątyniaOpatrzności

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013   

no , nawet RPP nie obniżyła stóp - to na pewno dobry zwiastun. A tak na poważnie to martwię się tym OFE.
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 06 Wrz, 2013   

a moim zdaniem yebac to ofe.
oczywiscie nie zgadzam sie itd.. pisalem o tym juz bardzo dawno temu przy okazji zmniejszenia % składek. wtedy zrobili praktycznie to samo tylko, ze zabrali coś czego jeszcze faktycznie nie odłożyliśmy. teraz zabieraja ok 50% srodkow, ktorymi dysponują ofe

bardziej martwi mnie moment, w którym "skończy się" te ponad 100mld zł, jakie sa ulokowane w postaci obligacji. ten ruch to tylko przeksiegowanie srodkow. patrzac na braki w kasie i mozliwosci rzadzacych to max pare lat. a pozniej nie zabraknie 15mld jak w tym roku tylko pewnie ze 2x tyle. progi juz nie obowiazuja. przepraszam - sa zawieszone, wiec nie ma czegos co to hamuje. moglo byc male jebniecie, a bedzie wielkie pierdolniecie.. i pamiętajmy, że im więcej czasu upływa, tym trudniej jest zbilansować budżet ponieważ społeczeństwo się starzeje. dzieci nie przybywa, pracujących ubywa. oby do tego czasu budzet podciagnal te 15-20% to moze jakos sie to zepnie.. w co niestety nie wierzę.
_________________
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.
 
 
 

siema 
dziękuje i pozdrawiam


auto: Clio II ph3
silnik:: F4R
moc: 0_km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: PWZ

Wysłany: Pią 06 Wrz, 2013   

Cytat:
A tak na poważnie to martwię się tym OFE.

No jeden chociaż, kufa! :)

Nie byłem jakimś wielkim zwolennikiem OFE, nie podobało mi się od początku, że ten system ma w sobie coś z ustroju PRL i 'czy się stoi, czy się leży' (czyt.: czy zarabiasz dla swoich członków czy też nie) w męski członek wielka prowizja się należy! Ale nic to. Przez lata tłumaczyłem sobie, że jest to taki swoisty koszt- za to, że jak mój kraj zadłuży się po uszy, albo spowoduje poprzez swoją politykę społeczną, że spieprzy z niego połowa ludności, albo po prostu się nie narodzi, to mimo tego że nie będzie frajerów oddających swoje pieniądze do ZUS, to ktoś mi chociaż szczątkową tę emeryturę wypłaci!
A teraz co? Teraz okazuje się, że przez 10 lat nabijałem po prostu komuś kiesę, bo gwarancje wszelakie właśnie prysnęły jak bańka mydlana bez względu na to którego (pseudo) wyboru dokonam!
Opcja idź do ZUS, cofasz się o 10 lat jest jasna.
Opcja zostaję przy OFE jest jakąś drwiną, bo mikro składka i ryzyko inwestycyjne powoduje, że pieniędzy z tego raczej wielkich nie będzie ale najważniejsze jest to, że nawet wybierając opcję nr 2 wszystkie pieniądze, które OFE dla mnie wypracuje na 10 lat przed emeryturą i tak wrócą do ZUSu! W kontekście ochrony mojego kapitału przed nierozsądnie zadłużającymi się rządami nie różni się to nijak od opcji nr 1. Przyjdzie czas, że będziemy w sytuacji takiej Grecji, kasy w budżecie nie będzie, to wtedy nawet i tych realnie zarobionych przez OFE pieniędzy nie zobaczę.

Reasumując, ktoś mnie okrada i kpi sobie ze mnie do tego. Nie podoba mi się to. Miało PO u mnie duży kredyt zaufania, ale jeśli traktuje się swoich wyborców jak idiotów, to trzeba liczyć się też z konsekwencjami. Miarka się przebrała :D Przechodzę do opozycji i zamierzam w najbliższym referendum dać wyraz tego, że takie sprawowanie władzy mi nie odpowiada (temat HGW w stolicy, to zupełnie oddzielna historia, więc ją teraz pominę). Najgorsze jest to, że na horyzoncie nadal nie ma nikogo, na kogo można głosować w parlamentarnych.

Reasumując: Szok Tato Kupę jak można spierdolić szansę na przeprowadzenie naprawdę fajnych reform mając na to dwie kadencje.
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 06 Wrz, 2013   

ludzie w naszym wieku powinni skoncetrować się na gromadzeniu srodkow na wlasny rachunek, a emerytura powinna byc takim bonusikiem do tego. takie czasy, a obecne dzialania tylko to potwierdzaja.
_________________
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.
 
 
 

siema 
dziękuje i pozdrawiam


auto: Clio II ph3
silnik:: F4R
moc: 0_km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: PWZ

Wysłany: Pią 06 Wrz, 2013   

Jakarti napisał/a:
ludzie w naszym wieku powinni skoncetrować się na gromadzeniu srodkow na wlasny rachunek, a emerytura powinna byc takim bonusikiem do tego. takie czasy, a obecne dzialania tylko to potwierdzaja.

Ale ja sobie zdaję z tego sprawę. Staram się inwestować aktualnie zarabiane pieniądze na parę różnych sposobów i jestem jedną z ostatnich osób łudzących się, że to państwo o mnie zadba na starość. Nie zmienia to jednak faktu, że:
siema napisał/a:

ktoś mnie okrada i kpi sobie ze mnie do tego. Nie podoba mi się to.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.68 sekundy. Zapytań do SQL: 14