Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
sprzet audio do domu
Autor Wiadomość

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   sprzet audio do domu

Chce kupic jakis sprzęt do domu-wzmacniacz+cd+2 głosniki,zadnych tam kin domowych czy cos takiego,zestaw tylko do słuchania muzyki.budżet do 1,8-2 tys.Domyslam sie ze nic nowego przyzwoitego za te pieniądze sie nie kupi,więc w gre wchodzi raczej uzywka.Czego szukać ?
 
 

Bart 
HEJTER


auto: ...bus
silnik:: jest
moc: jestkm
Pomógł: 167 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Skąd: z dupy

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   Re: sprzet audio do domu

rabarbar napisał/a:
Czego szukać ?


pracy :]
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

:rotfl: :lol2:
 
 
 

pcs 
dodatkowe kategorie


auto: volvo 240 turbo
silnik:: B204gt
moc: 200km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 06 Gru 2005
Skąd: WW

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

http://allegro.pl/zestaw-...3821889889.html i do tego jakikolwiek cd, albo Linn Classik to bedziesz mial razem z radiem, albo jak sluchasz z plikow to jakikolwiek przetwornik analogowo cyfrowy przyzwoity i do tego wpinac komputer czy inny mp3. Mozesz pod to tez podpiac TV.
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

pcs, dzięki,po świętach podjade posłuchac tego Linn-a,rzuciłem okiem na ceny tego,srogie mają
 
 

bizon 
Witamina A..


auto: rdzivic
silnik:: półtora litra
moc: teraz juz brak km
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 06 Lip 2009
Skąd: uć

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

Przekleilem twoje zapytanie do kolegi, to jego odpowiedz:
Jeszcze wielkosc pokoju by sie przydala jesli 10-20m to kolumny pylon pearl ok 1k nowe, albo moge moje kef iq5 za ta sama cene sprzedać + wzmak jakis nad serii 320, 350 albo bardzo stary 3020 tez ladnie gra byle nie serie 315,316 bo to chłam albo jakis maly arcam, rotel. CD to nie wiem nie znam sie.
Od CD wolalbym fiio D3+jakis media serwer typu squeezebox (drogo) albo cokolwiek innego odtwarzajacego flac i mp3
 
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

bizon, :lol2: przetłumacz mi to na polski

Jade po świetach obejrzec tego Linn-a,jak nie zagra to byłbym zainteresowany tymi kef.
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

Bizon a podrzuc mi wiecej info o tych kefach
ja szukam teraz 2 kolumien stereo
w sumie te monitory co polecal Miniac brzmia zachecajaco
ale korci mnie tez odsluch Jamo c607 lub s608 skoro "tanszy" model s606 brzmi calkiem przyzwoicie jak na swoja cene
 
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

A możecie polecić kable usb takie żeby nie psuło jakości dźwięku na odsłuchu? I ewentualnie jakieś markowe kable zasilające?
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

M napisał/a:
A możecie polecić kable usb takie żeby nie psuło jakości dźwięku na odsłuchu? I ewentualnie jakieś markowe kable zasilające?

tylko FUJI... Boras poleca :D
 
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Gru, 2013   

Fajny video blog o sprzęcie audio
http://www.youtube.com/user/ReduktorSzumu/videos
Jest tez odcinek o kablach m.in usb
 
 

bizon 
Witamina A..


auto: rdzivic
silnik:: półtora litra
moc: teraz juz brak km
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 06 Lip 2009
Skąd: uć

Wysłany: Pią 27 Gru, 2013   

http://audio.com.pl/testy/kef-iq5:1
http://www.audiostereo.pl...-iq5_27835.html
http://allegro.pl/nad-c35...3781349958.html
http://allegro.pl/listing...=category-20126
http://allegro.pl/nad-302...3819261049.html

I komentarz kolegi:
Cytat:

no mniej wiecej by sie zgadzało to co wklejales, ten opis z audio.com.pl kefów jest najlepszy jaki znalazlem w polskiej sieci, nad'y z alle fajne tu juz zalezy od gustu i kieszeni 3020 to model ktory bedzie mial ze 20 lat jak nie lepiej ale jesli jest w dobrym stanie bedzie to taka srednio wyzsza polka brzmieniowa, 350 to dosc wysoki model i mlodszy ale tez 2x drozszy, squeezebox to byl przyklad jest dosc drogi ale tez i calkiem chwalony moze byc inny media streamer chocby to co ma andrzej (xtreamer? i dalej te wszystkie streamery moga (nie musza - trzeba by sprawdzic) miec slabe wyjscia analogowe na czyms chinczycy musza oszczedzac a wzmaki stereo nie beda mialy wejsc cyfrowych wiec zeby to w miare ulozyc przydalby sie DAC (ustrojstwo zamieniajace sygnal swiatlowodowy lub coaxial na analogowe RCA) i tu duze zdziwienie na forum audiostereo, ktore jest dosc wymagajace wywołał fiio D3 http://allegro.pl/fiio-d0...3823764571.html
oczywiscie to wszystko co wymienilem nie bedzie super high endem, zwykle CD moze miec ciut lepsze brzmienie od odtwarzacza flac/mp3 ale w zestawie za te pieniadze bedzie to praktycznie niezauwazalne a na 100% wygodniejsze rozwiazanie

Cytat:

no i napewno bedzie to gralo dzwiekiem o niebo lepszym niz nowe zestawy za 5kpln juz nie mowiac o pseudo kinach domowych super hiper 3000W z zasilaczem pobierajacym 100W z sieci - no perpetum mobile, ze tez jeszcze nikt nie wpadl zeby z tych nowych onkyo, denonow czy yamah zrobic elektrownie
 
 
 

bizon 
Witamina A..


auto: rdzivic
silnik:: półtora litra
moc: teraz juz brak km
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 06 Lip 2009
Skąd: uć

Wysłany: Pią 27 Gru, 2013   

ja:
Cytat:

z tego co sie orientuje to rabarbar slucha rocka itp
w drugim linku pisali o kefach ze basem to one nie grzesza
pytanie czy to nie bedzie konflikt


odpowiedź:
Cytat:

moze byc - ale mamy maly budzet :/ ja slucham glownie piunk floyd i na iq5 jest ok, metallica jusz troche slabiej ale kef czy pylon nadrabiaja bardzo ladna gora i srednica czego nie mozna powiedziec o zestawach typy voicekraft, koda itp ktore beda mialy bas potezny tylko reszty nie bedzie slychac - bez wiekszej kasy zawsze bedzie cos za cos - ewentualnie mozna tez poszukac jeszcze starszych kolumn ale wtedy dochodzi jeszcze problem z 1. stanem 2. wygladem - kiedys kolumny sie inaczej projektowalo i nie kazdemu szerokie plytkie klocki odpowiadaja. Dobre kolumny podłogowe to wydatek okolo 1,8-2,6kpln za takie chocby Dali 850 i jest to naprawde dobra cena - jesli bedzie brakowalo basu w małych głosnikach mozna sie ratować subwooferem, ktory jesli bedzie dobrej jakosci spokojnie sprawdzi sie w muzyce tylko warunek - sub musi byc przyzwoity a nie jakas koda czy inny chinczyk z piankowym glosnikiem (kef PS5000, jakies velodyne - cos tego typu) ale to kolejne 500pln do wydania - generalnie kady lubi cos innego - ja caly czas pamietam witka zachwyty nad tonsilem Bolero ktory dal mnie grał jak moja sic! tuba w prelude (rofl) znaczy cos sie trzeslo i ale dobrze, ze pamietalem jak ten utwór leciał - zmierzam do tego, że kolumn warto posluchac na swojej muzyce żeby wiedzieć czego się chce (no chyba, że wydajemy powiedzmy 3kpln i kupujemy takie dali 850, 5kpln na dali ikon 6, albo nawet 2,5kpln na STX FX300 ktore jak na polski wyrób graja pieknie i porównywalnie z "zachodnimi" konstrukcjami za 7kpln)

Cytat:

mozna jeszcze inaczej do tego podejsc - Denon 3802 (bardzo udany model) + dali 850 - na allegro widzialem je ostatnio za 1,8kpln + denon 3802 za 500 da sie w ladnym stanie upolowac - mamy 2,3-2,5k za tez zajebisty zestaw. Ten denon to coprawda amplituner ale jak juz jerzmanowi pisalem 3802 to bardzo udany model z selekcjonowanymi koncowkami, ktory bardzo ladnie gra w srtereo do tego ma juz wejscia cyfrowe
 
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Gru, 2013   

Posłuchałem tego Linn-a.Jest zajebisty ale do sluchania jazzu,klasyki i innej spokojnej muzy,moje napierdalanki nie brzmia na tym zupelnie.Zaczynam szukac sprzetu według zalecen Bizona
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Nie 29 Gru, 2013   

HETHACZ ORG - forum lajfstajlowe - felgi dobierzesz, audio kupisz, i dzik flinte doradzi
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13