Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie
Autor Wiadomość

Bad-i 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio I,
silnik:: 2.0
moc: 260,km
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   Ubezpieczenie

Panowie mam glupie pytanko, ale w ubezpieczalni nie potrafili mi na nie odpowiedziec.

Zakladamy ze kupilem dosc szybki i drogi samochod i postanawiam go ubezpieczyc. Zazwyczaj padaja pytania; czy jest Pan jedynym uzytkownikiem, ile robisz przebiegu, czy byly jakies kolizje itd.

Teraz do konkretow: zakladamy ze daje samochod synowi (18 lat) i On ten samochod rozbija. Czy ubezpieczenie jest wazne (biorac pod uwwge ze przy wykupowaniu bezpieczenia nie zglosilismy go jako uzytkownika?)

Mowa oczywiscie o AC
 
 

szymlorek 
ide na marsz samotnych kobiet

auto: brak
silnik:: brak
moc: 1km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 24 Lut 2006
Skąd: Wch

Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

U nas (pzu) nie ma zadnych wyłączeń na ten temat, kierujący ma mieć uprawnienia i być z grubsza trzeźwy i to tyle a auto oczywiście ma mieć aktualne BT :) Czy oddasz go synowi czy osobie trzeciej, nie ma znaczenia. :)

W procesie taryfikacji nikt nie pyta CIe o to czy jesteś głównym/wyłącznym użytkownikiem auta czy nie. Kalkulacja opiera się o historie dawcy za kółkiem, kod pocztowy i specyfikacje auta (przebieg, salon pl/import, wyposażenie, silnik etc.
 
 

Bad-i 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio I,
silnik:: 2.0
moc: 260,km
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Ok bardzo dziekuje za odpowiedz. Chociaz jestem przekonany na 99,99% ze za kazdym razem mnie pytali czy bede jedynym uzytkownikiem
 
 

szymlorek 
ide na marsz samotnych kobiet

auto: brak
silnik:: brak
moc: 1km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 24 Lut 2006
Skąd: Wch

Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

W pzu nikt nie powinien Cie o to zapytać, a ew. odpowiedź nie zmieni nic i tak w kalkulacji bo w systemie nie ma miejsca na zaznaczenie takiej informacji, dane spisywane sa z dowodu rej. (ilu właścicieli na dowodzie tylu w polisie) a to czy jeździ nim osoba trzecia czy nie nic nam nie zmienia. Ostatnio przerabiałem likwidacje takiej szkody o ktorej mowisz na koledze który żeby uciec od taryfikacji na Visie (przy małej flocie nie ma ochrony zniżek) zarejestrował i ubezpieczył prywatne auto na matkę i rozbił je na A4. Wszystko przeliczone i wypłacone bez żadnych odstępstw a wyszła z tego szkoda całkowita.

W innych T.U. być może coś to zmienia, nie będe snuł domysłów bo konkrety znam tyłącznie na temat jasnie mi panującej firmy i gdybyś chciał jakieś dodatkowe info na jej temat to służę pomocą :)
 
 

Rasputin 
sushi nori


auto: RS
silnik:: 2.0
moc: 172km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Sie 2010
Skąd: z kątowni

Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

Skoro mamy tu eksperta z PZU to mamy pytanie. Czy posiadacze wiecej niz 6 aut w PZU nie moga miec wiecej niż 50% zniżek?
Ostatnio dowiedziałem się że z racji mam 7 aut zarejestrowanych w PZU moje maksymalne znizki to 50% (mam 60%). Gośc mi odpowiedział,że przy tej ilości samochodów jestem klientem podwyższonego ryzyka xD
Doradził mi sprzedaż lub przerejestrowanie na kogoś innego. To prawda?
 
 

was79 
no ja mam M1 do wynajęcia


auto: yaris TS
silnik:: 1NZ-FE
moc: nykm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Skąd: Katowice

Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

Mojego kumpla chcieli wciągnąć w taryfę flotową :rotfl:
_________________
TDI Fahrer
 
 

szymlorek 
ide na marsz samotnych kobiet

auto: brak
silnik:: brak
moc: 1km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 24 Lut 2006
Skąd: Wch

Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

:rotfl: Prawda to ! Osoba fizyczna może mieć ubezpieczonych max 5 pojazdów. Wtedy zniżka to max 60% istnieje też możliwość zawarcia tzw "ochrony zniżek" do OC i AC. Jeżeli masz od 6-19 pojazdów wchodzisz w taryfikacje małej floty co dla osoby fizycznej jest średnio korzystne finansowo ;)
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017   

Rasputin napisał/a:
Skoro mamy tu eksperta z PZU to mamy pytanie. Czy posiadacze wiecej niz 6 aut w PZU nie moga miec wiecej niż 50% zniżek?
Ostatnio dowiedziałem się że z racji mam 7 aut zarejestrowanych w PZU moje maksymalne znizki to 50% (mam 60%). Gośc mi odpowiedział,że przy tej ilości samochodów jestem klientem podwyższonego ryzyka xD
Doradził mi sprzedaż lub przerejestrowanie na kogoś innego. To prawda?


To ja miałem inną opcje, jak mam >6 to wszystkie zniżki idą się kochać. Ale dotyczy samochodów firmowych tylko, prywatne odpadają.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 12