Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: M
Nie 12 Paź, 2014
Dyskusje gospodarczo/polityczno/obyczajowe
Autor Wiadomość

siema 
dziękuje i pozdrawiam


auto: Clio II ph3
silnik:: F4R
moc: 0_km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: PWZ

Wysłany: Pon 09 Gru, 2019   

rabarbar napisał/a:
Czy to ten wykład w którym mówi o zamykaniu w bankach informacyjnych,potrzebie dyskusji,tolerancji itd,i po którym zbanowała pół Twittera,w większości osoby które nigdy o niej i do niej nic nie napisały?

Czy to podsumowanie wprost z TVP Info? https://www.tvp.info/4569...zy-na-twitterze :D

W pierwszej chwili miałem wrażenie, że być może coś mi umknęło ale kliknąłem sobie transkrypcję (https://www.nobelprize.org/prizes/literature/2018/tokarczuk/104870-lecture-polish/), zrobiłem CTRL+F i nie, jednak nie... Chyba warto jednak najpierw przesłuchać, bądź przeczytać by wyrobić sobie własne zdanie ;)

W moim rozumieniu blokowanie na Twiterze wcale nie stoi w sprzeczności tego co mówiła:
"Świat jest tkaniną, którą przędziemy codziennie na wielkich krosnach informacji, dyskusji, filmów, książek, plotek, anegdot. Dziś zasięg pracy tych krosien jest ogromny – za sprawą Internetu prawie każdy może brać udział w tym procesie, odpowiedzialnie i nieodpowiedzialnie, z miłością i nienawiścią, ku dobru i ku złu, dla życia i dla śmierci."
"To, jak myślimy o świecie i – co chyba ważniejsze – jak o nim opowiadamy, ma więc olbrzymie znaczenie. Coś, co się wydarza, a nie zostaje opowiedziane, przestaje istnieć i umiera. Wiedzą o tym bardzo dobrze nie tylko historycy, ale także (a może przede wszystkim) wszelkiej maści politycy i tyrani. Ten, kto ma i snuje opowieść – rządzi."
"Zamiast usłyszeć harmonię świata, usłyszeliśmy kakofonię dźwięków, szum nie do zniesienia, w którym rozpaczliwie próbujemy dosłuchać się jakiejś najcichszej melodii, najsłabszego chociaż rytmu"
Wydaje się, że postanowiła wyciszyć nieco szum...
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Wto 10 Gru, 2019   

Taka ciekawostka, tor przeszkód za 370 tysięcy złotych:



http://wiadomosci.gazeta....tml#s=BoxOpImg2
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Śro 11 Gru, 2019   

Widocznie te rury są ze złota.
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

saxorulez 
aka petrolhead


auto: Peugeot
silnik:: 208 GTi
moc: podobno 230km
Pomógł: 98 razy
Dołączył: 05 Gru 2005
Skąd: zadupie

Wysłany: Śro 11 Gru, 2019   

anjas napisał/a:

Taka ciekawostka, tor przeszkód za 370 tysięcy złotych:


Mi się podoba wyjaśnienie dowódcy tej jednostki.
Jako że to było niestandardowe zlecenie nie mogli porównać cen do rynkowych
_________________
when the flag drops the bullshit stops



.....action speaks louder than words....
 
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Czw 12 Gru, 2019   

Możliwe ze zamawiający ma w furze wydech akrapovica wiec wydaje mu sie normalnym płacenie milionów monet za kilka metrów rury.
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 29 Mar, 2020   Wirus

Popatrzyłem sobie dzisiaj na statystyki potwierdzonych przypadków wirusa na świecie.

I coś mi nie pasuje, a może raczej coś pasuje do schematu.
Zasadniczo Azja ta ograniczona do rasy żółtej mało choruje.
Pewnie już jutro Polska prześcignie w tych statystykach Japonię.
A tam żyje 3x tyle ludzi co u nas i pierwszy przypadek mieli na długo przed nami.

Żyją tam większych skupiskach niż w PL, więc to też jakby przemawia przeciwko Japonii.

O ile takie Chiny są krajem totalitarnym i statystyki mogą być nieprawdziwe, to jednak w takiej Japonii, Korei Płd, Malezji czy Tajlandii raczej są prawdziwe.

Cholera, coraz bardziej myślę, czy ten wirus nie został jednak wyprodukowany i to tak, aby dla jednych być bardziej zjadliwy, a dla innych mniej.
A dla niepoznaki wypuśćmy go u siebie, to nikt nas nie będzie osądzał że sami się trujemy.

Statsy np tutaj
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-mapa

Może i niektóre kraje południowej Europy są mało karne i ludzie olewają kwarantanne, ale u nas moim zdaniem wygląda to bardzo dobrze, a krzywa ilości zachorowań i tak idzie niepokojąco w górę.
_________________
nadpis
 
 
 

arssss 
troszkę mi stoi...
36.6°C


auto: BMW E46 Compact
silnik:: M54B25
moc: 192km
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Skąd: Mysłowice

Wysłany: Nie 29 Mar, 2020   

Wydaje mi się, że właśnie dokładnie tak jest. To będzie bardzo dobry czas dla Chińczyków.
_________________
Nie umiem jezdzic
 
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 29 Mar, 2020   

Oczywiście, że to jest broń biologiczna i celowe działanie Chin.
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Pon 30 Mar, 2020   

Kenet napisał/a:
Oczywiście, że to jest broń biologiczna i celowe działanie Chin.

No to se chinczyki słabo obmyślili tą broń skoro w dłuższej perspektywie usunie ze starzejących sie społeczeństw zachodu ogromne obciążenie czyli starych ludzi.
 
 

Drone 
Memory 5... Siara i wszystko jasne
agresywność 0%


auto: Dwa sedany
silnik:: Razem 3800
moc: Razem 273km
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 30 Mar, 2020   

rabarbar napisał/a:
Kenet napisał/a:
Oczywiście, że to jest broń biologiczna i celowe działanie Chin.

No to se chinczyki słabo obmyślili tą broń skoro w dłuższej perspektywie usunie ze starzejących sie społeczeństw zachodu ogromne obciążenie czyli starych ludzi.


Z zachodu to usunie gospodarki.
Ludzie do roboty nie wyjdą przez rok.

A jak już za rok czy dwa pojawi się szczepionka, to pojawi się i nowy wirus.

Bracia Chińczycy przyjdą nam z pomocą. Tanie pożyczki w dolarach zmagazynowanych latami w obligacjach amerykańskich.
Cały zachód zostanie z gaciami w kostkach.
_________________
nadpis
 
 
 

rabarbar 
śmierdzi frytkami u mnie w pokoju

auto: Srebrne
silnik:: Mały
moc: 4km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sty 2017
Skąd: Wro

Wysłany: Pon 30 Mar, 2020   

Drone napisał/a:
rabarbar napisał/a:
Kenet napisał/a:
Oczywiście, że to jest broń biologiczna i celowe działanie Chin.

No to se chinczyki słabo obmyślili tą broń skoro w dłuższej perspektywie usunie ze starzejących sie społeczeństw zachodu ogromne obciążenie czyli starych ludzi.


Z zachodu to usunie gospodarki.
Ludzie do roboty nie wyjdą przez rok.

A jak już za rok czy dwa pojawi się szczepionka, to pojawi się i nowy wirus.

Bracia Chińczycy przyjdą nam z pomocą. Tanie pożyczki w dolarach zmagazynowanych latami w obligacjach amerykańskich.
Cały zachód zostanie z gaciami w kostkach.


No spoko zgadzałoby sie nawet ale skoro takie sprytne te żółte to nie mogli zrobić wirusa co by odjebal trochę takich w wieku produkcyjnym,zamiast starych dziadów będących obciążeniem?
 
 

Chloru 
bizon
...

auto: Xsara VTS
silnik:: XU10J4RS
moc: 167km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Maj 2012
Skąd: Warszawa

Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

rabarbar napisał/a:
No spoko zgadzałoby sie nawet ale skoro takie sprytne te żółte to nie mogli zrobić wirusa co by odjebal trochę takich w wieku produkcyjnym,zamiast starych dziadów będących obciążeniem?


Wtedy byłaby to podejrzana teoria spiskowa. :rotfl: :lol2:
_________________
Understeer is a crime (C) Colin McRae
 
 

roj 
Rangi, rankingi, drabinki


auto: Clio
silnik:: znów jest
moc: ponad stokm
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2011
Skąd: WWa

Wysłany: Śro 01 Kwi, 2020   

Każdy kraj ma tyle ile:
1. robi testów
2. publikuje wyników

Niektórzy piszą, że lekką ręką w Chinach było zgonów x40 w stosunku do deklarowanej liczby
Jakieś Tajlandie czy tym bardziej Filipiny to nie są kraje jak w Europie i tak mogą nie mieć kontroli prawie żadnej nad tą ilością. Ew. ogranicza się do największych miast jedynie.

W Polsce też masz statystyki, które nie pokazują obrazu bo ludzie czekają po 4 dni na testy a niektórzy w ogóle nie mogą się dodzwonić z ewidentnymi objawami i nikt się tym nie interesuje ew. nie ma jak ich nawet ogarnąć i w liczbie przypadków tego nie ma..
_________________
Kenet napisał/a:
Najważniejsze tak czy siak to dobrze się bawić, w sumie to mi opona w jeździe nie przeszkadza, tak jak muzyka w tańcu, więc nie narzekam tylko napier...lam xD
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 19 Lis, 2020   

Elo, i jak tam?
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 19 Lis, 2020   

Justine napisał/a:
Nie żebym się czepiał, ale czy pod względem obrony narodowej czy spraw zagranicznych może być gorzej niż za PO?

2 przykłady z brzegu, sprzęt wojskowy kupujemy za granicą to raz, a dwa to że do dnia dzisiejszego nie mamy wraku Tupolewa, wiem Smoleńsk ku#$@a, ale osobiście uważam, że to porażka polskiego rządu. Dla przykładu Rosja lada moment będzie miała u siebie wrak Airbusa.

A wracając jeszcze do polityki zagranicznej to pewnie będą się z nas śmiać, ale będzie to śmiech rozpaczy, bo nikt nie będzie już wchodził w dupę Niemcom czy Francuzom, a i z Rosją sobie nie damy w kaszę dmuchać.
Merkel podobno już się boi, bo nie klepniemy jej pomysłu w sprawie imigrantów ;)


Fajnie tak wrócić do niektórych postów po 5 latach.
Doceńmy jak udało się stanąć na nogi, ponaprawiać relacje zagraniczne, odzyskać Tupolewa...
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.63 sekundy. Zapytań do SQL: 14