Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
[Cross Country] DAKAR 2012
Autor Wiadomość

kubek13 
kupie pułkę na steropian


auto: VW Golf
silnik:: 2.0 16v
moc: 150km
Dołączył: 10 Maj 2011
Skąd: Trójmiasto

Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

GeKo napisał/a:
korek171

Wg mnie największą niespodzianką jest Sousa, w Great wall haval :D
Ciekaw jestem jaka firma to budowała i na jakich podzespołach jest oparte.


Wydaje mi się że to przy udziale X-raid .de, w oparciu o podzespoły X3 Bi-Em-Dabel-Ju (tak zasłyszane) ;)
 
 

GeKo 
Gonna giv'm a cziken?
Press on regardless


auto: Renault Clio
silnik:: F4R 738
moc: 188km
Pomógł: 132 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Skąd: Będzin

Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

Czyli de facto jest to zeszłoroczna fabryczna wersja X3 w innym opakoaniu :]

He he ale marketingowo dla chinoli mistrz posunięcie.
_________________
 
 
 

kosmita 
spieprzaj dziadu


auto: Reno Sport
silnik:: 1.6
moc: 133km
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Skąd: przyjezdny

Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

korek171 napisał/a:
A tak serio to wydaje mi się że mniejsze ryzyko na dakarze czy rajdach, niż na skoczni

mi się wydaje, że jednak nie, w rajdach mimo hansów itd wciąż giną kierowcy/piloci, a w skokach chyba dawno nikt nie zginął
_________________
www.sieplywa.pl
 
 

no name 
Rangi, rankingi, drabinki
Aseenaebaem


auto: CCS/C4/E34
silnik:: 1.2/1.6/2.0
moc: 90/115/150km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sie 2011
Skąd: Goclaf

Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

korek171 napisał/a:
Ja tam myślę że każdy by chciał mu żonę popilnować

Ja nie, brzydka i do tego straszna suka :D
korek171 napisał/a:
A tak serio to wydaje mi się że mniejsze ryzyko na dakarze czy rajdach, niż na skoczni - tutaj ni ma klatki, pasów, foteli i yebanego hansa

Ile osób zgineło na skoczni ?

Edit
Sorki bo mi się ostatnia strona zgubiła :/
_________________
Nadsterowność jest lepsza, nie widzisz drzewa które Cię zabije :evil:
 
 
 

Bad-i 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio I,
silnik:: 2.0
moc: 260,km
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

Marek23 napisał/a:
Ale chylę czoła jeśli "nasz" Krzysiu wygra. Biorąc pod uwagę sprzęt i konkurencję wszystko poza top3 będzie niepowodzeniem.


czyli jakby dostal w tym roku DS3 WRC i bylby dalej niz top3 w WRC to tez chooyowo :D
 
 

Marek23 
Gonna giv'm a cziken?

auto: gc8r
silnik:: 2.0
moc: 280km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Rbk/Krk

Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

Bad-i napisał/a:


czyli jakby dostal w tym roku DS3 WRC i bylby dalej niz top3 w WRC to tez chooyowo :D

Ale Ty jątrzysz Badi... Konkurencja w WRC,szczególnie jak pokazał rajd GB jest bardzo duża i tutaj profesjonalizm stawki jest dużo wyższy niż w Dakarze moim zdaniem.

Ja wiem,że Ty jesteś z tej grupy ludzi, która właśnie sobie zmienia dziarę na plecach z Małysz na Stoch...i która w koszulce z orłem przy piwie snuje hipotezy,że gdyby Hołek jechał cykl WRC DS3 to by zagroził Loebowi :rotfl: I,ze przed rajdem Polski Krzysiu robi sobie reset mózgu,żeby jechać na opis :rotfl: Każdy ma prawo mieć swoje zdanie,luzik mistrzu :*
 
 

kubek13 
kupie pułkę na steropian


auto: VW Golf
silnik:: 2.0 16v
moc: 150km
Dołączył: 10 Maj 2011
Skąd: Trójmiasto

Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

Marek23 napisał/a:
Bad-i napisał/a:


czyli jakby dostal w tym roku DS3 WRC i bylby dalej niz top3 w WRC to tez chooyowo :D

Ale Ty jątrzysz Badi... Konkurencja w WRC,szczególnie jak pokazał rajd GB jest bardzo duża i tutaj profesjonalizm stawki jest dużo wyższy niż w Dakarze moim zdaniem.

Ja wiem,że Ty jesteś z tej grupy ludzi, która właśnie sobie zmienia dziarę na plecach z Małysz na Stoch...i która w koszulce z orłem przy piwie snuje hipotezy,że gdyby Hołek jechał cykl WRC DS3 to by zagroził Loebowi :rotfl: I,ze przed rajdem Polski Krzysiu robi sobie reset mózgu,żeby jechać na opis :rotfl: Każdy ma prawo mieć swoje zdanie,luzik mistrzu :*


Marek, profesjonalizm stawki w Dakarze, szczególnie jeśli chodzi o zespoły fabryczne jest porównywalny myślę z WRC. Inna sprawa że w tym roku zespołów fabrycznych jak na lekarstwo, a rajd traci systematycznie pewną 'magię', z roku na rok, z tegoż względu iż przeniesiony do Ameryki. Tak mi się wydaje.
Śledzę Dakary od 20-stu lat co najmniej. Bo mnie jarają. Kiedyś fantazjowałem sobie nawet na ich temat ;)
A moje spostrzeżenie jest takie - tą imprezę wygrywają tylko bardzo doświadczeni zawodnicy. 'Seniorzy' z przeszłością w rajdach płaskich/motocrossie etc (Vatanen, Sainz, Peterhansel ).. Żaden młody pistolet typu Loeb, Ogier, Kubica, czy Tedy Błażusiak, nie wygra tej imprezy w swoim debiucie. Każdy z nich skończy przedwcześnie. W pierwszych 2-3 startach w takiej imprezie. Tak obstawiam. To inna dyscyplina po prostu. Wg mnie w tej rozgrywce liczy się mega doświadczenie w jeździe po różnych nawierzchniach i trzymanie emocji w ryzach. Jedna 'podpałka' i kończysz imprezę. A km do mety jest wiele ..
 
 

Marek23 
Gonna giv'm a cziken?

auto: gc8r
silnik:: 2.0
moc: 280km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Rbk/Krk

Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

Zgadzam się z Toba z jednym wyjątkiem...Loeb. Myslę,że mógłby namieszać,wystarczy popatrzeć jak mało dzwoni...
 
 

Vlodarsky 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Pedżo 306 cab
silnik:: XU10J4
moc: 152km
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Warszawa/Łomianki

Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

kubek13, bardzo sensownie to brzmi
_________________
www.racing-oils.pl
www.millersoils-warszawa.pl
www.citroen-warszawa.net
www.facebook.pl/vlodarskyracing
 
 

CHRZANEK 
bzuuummmmmmmmmmmm
Dr Prof.

auto: MINI Cooper S
silnik:: 1,6 supercharger
moc: 170km
Pomógł: 115 razy
Dołączył: 10 Sty 2007
Skąd: Warszawa Centrum

Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

Marek23 napisał/a:
Zgadzam się z Toba z jednym wyjątkiem...Loeb


To jest szczególny wyjątek :)
Mógłby wygrać runde F1 albo wyścig Pikes Peak czy runde Andros Trophy.

Mnie brakuje walki w ciężarówkach - wogóle mało tego pokazują na ES.
_________________
A można było jeździć francuzem całe życie...
 
 
 

kubek13 
kupie pułkę na steropian


auto: VW Golf
silnik:: 2.0 16v
moc: 150km
Dołączył: 10 Maj 2011
Skąd: Trójmiasto

  Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

Marek23 napisał/a:
Zgadzam się z Toba z jednym wyjątkiem...Loeb. Myslę,że mógłby namieszać,wystarczy popatrzeć jak mało dzwoni...


Okey, może akurat Loeb to faktycznie wyjątek obalający tę regułę. Bo to piekielnie inteligentny kierowca, szybko adaptujący się. Ale taki Latvala nie ukończy Dakaru w debiucie obstawiam wiele. :rotfl: Bo taki zawodnik ma ambicje, energię, cohones i poniesie go fantazja prędzej czy później. A doświadczenia brak. Nie będzie chciał jechać 'na dojechane' do mety. Szczególnie w teamie fabrycznym. Będzie chciał wygrać, udowodnić i 'popędzi' . A miejsca i czasu 'na fantazję' jest wiele przez prawie 2 tygodnie i 10.000km.. Zdajmy sobie sprawę że tam sie jedzie na roadbook , waypoinaty , a nie na opis. Owszem, jakieś przeszkody terenowe bardziej niebezpieczne są opisane, ale żaden zawodnik trasy nie zna.. Dlatego to niebezpieczne. Trzeba mega doświadczenia, intuicji i 'czucia terenu'. W dodatku tak zróżnicowanego.
Oczywiście dojedzie do mety, z przygodami taka Martyna w seryjnym Misiu-pisiu czy Land Cruiserze, szczególnie jak ma Kazberuka u boku który poprowadzi za nią, jak 'kamera nie patrzy'. Albo Adaś, przy takim wsparciu (Marton, sponsorzy) i nagonce (media). Ale to nie te ambicje/możliwości przecież..
Hołek robi dobrą robotę, ale pomimo już sporego doświadczenia oraz szybkości nie sądzę by wygrał jeszcze w tym roku. W zasadzie konkurencje ma tylko wewnątrz zespołu Mini. Choć mu kibicuję oczywiście i życzę szczęścia!
 
 

WuRC 
sprzedam aparat Zorka 5


auto: 3/4 E46
silnik:: M54
moc: pieruńskakm
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Paź 2010
Skąd: Kraków

Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

kubek13 napisał/a:
A moje spostrzeżenie jest takie - tą imprezę wygrywają tylko bardzo doświadczeni zawodnicy. 'Seniorzy' z przeszłością w rajdach płaskich/motocrossie etc (Vatanen, Sainz, Peterhansel ).. Żaden młody pistolet typu Loeb (...)


Vatanen wygrał pierwszy Dakar w wieku 35 lat. Loeb ma teraz 38.
_________________
Nie umiem jeździć, ale lubię.
 
 

Bad-i 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio I,
silnik:: 2.0
moc: 260,km
Pomógł: 40 razy
Dołączył: 08 Cze 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

Marek23 napisał/a:
Bad-i napisał/a:


czyli jakby dostal w tym roku DS3 WRC i bylby dalej niz top3 w WRC to tez chooyowo :D

Ale Ty jątrzysz Badi... Konkurencja w WRC,szczególnie jak pokazał rajd GB jest bardzo duża i tutaj profesjonalizm stawki jest dużo wyższy niż w Dakarze moim zdaniem.

Ja wiem,że Ty jesteś z tej grupy ludzi, która właśnie sobie zmienia dziarę na plecach z Małysz na Stoch...i która w koszulce z orłem przy piwie snuje hipotezy,że gdyby Hołek jechał cykl WRC DS3 to by zagroził Loebowi :rotfl: I,ze przed rajdem Polski Krzysiu robi sobie reset mózgu,żeby jechać na opis :rotfl: Każdy ma prawo mieć swoje zdanie,luzik mistrzu :*


wszystko bym potwierdzil, jest tylko jedno ALE. Dziare zmienilem na Marek23 "Ruchacz z Południa" ;)
 
 

kubek13 
kupie pułkę na steropian


auto: VW Golf
silnik:: 2.0 16v
moc: 150km
Dołączył: 10 Maj 2011
Skąd: Trójmiasto

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

WuRC napisał/a:

Vatanen wygrał pierwszy Dakar w wieku 35 lat. Loeb ma teraz 38.


Upss, nie przypuszczałem że Loeb to taki już pierdziel.. Zły przykład podałem. Odszczekuję. On faktycznie już nazbyt doświadczony. Na wydmach z tydzień pomieszkał i oklepałby wszystkich w Dakarze być i może. ;D
Loeba proponuję zwolnić z WRC bo to nudne się robi. Czas najwyższy by przekazał pałeczkę młodszym,a sam przesiadł się na imprezki typu terenowe lub jakiś Trophée Andros. Czyli dla 'Senioruf' zasłużonych..
W Dakarze ze starych miszczóf kojrzę jeszcze J. Kankunena).. Był jeszcze młodszy niż Vatanen w takim razie. Wygrał chyba w 88' Dakar mając 29lat, 3 lata po tym jak wygrał rajd Safari w rajdach płaskich po raz pierwszy . Notabene myślę że tamten Safari trochę bardziej przypominał afrykański Dakar niż obecne imprezy z cyklu WRC..
A w aktualnym Dakarze, Iveco na drugim miejscu wśród truck'uf prowadzi M. Biasion (ten od Delty Integrale) , taka ciekawostka..
 
 

WuRC 
sprzedam aparat Zorka 5


auto: 3/4 E46
silnik:: M54
moc: pieruńskakm
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Paź 2010
Skąd: Kraków

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

kubek13 napisał/a:
A w aktualnym Dakarze, Iveco na drugim miejscu wśród truck'uf prowadzi M. Biasion (ten od Delty Integrale) , taka ciekawostka..

Jakby nie było, to też już stary wyjadacz Dakarowy. Pierwszy Dakar jechał chyba pod koniec lat 90tych.
_________________
Nie umiem jeździć, ale lubię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12