Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wrakiem
Autor Wiadomość

Kuner 
na satatek. służbowo!
swiatMINI.pl


auto: kilka
silnik:: dużo
moc: łącznie z 1000km
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Skąd: Wawa - Ursus

Wysłany: Czw 21 Lis, 2013   Problem z wrakiem

Słuchajcie, potrzebuje porady - może ktoś był w podobnej sytuacji.
Jakiś czas temu jedno z moich aut zostało rozbite przez karetkę która nie jechała na sygnale (nawet jakby jechała to w tej sytuacji niewiele by to zmieniło) itd i wymusiła pierwszeństwo.
Z racji tego że to było pod samym szpitalem w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie wszyscy się znają itd - od razu uwzięli się na moim pracowniku że jechał za szybko i to jego wina. Sprawa trafiła do sadu i czekamy od maja na jakieś wieści. Pracownik złożył zeznania chyba w lipcu i nadal cisza.

Problemem jest mój samochód, o dość małej wartości który stoi i niestety zajmuje mi cenne miejsce. Z chęcią bym go zapakował na lawetę i wywiózł na szrot, a następnie go wyrejestrował by wycofać ważne OC oraz by przede wszystkim zwolnić miejsce które zajmuje.
I tu pojawia się pytanie.
Co gdy wygramy sprawę (nie widze innej opcji bo będę się odwoływał do skutku - nie lubie kolesiostwa i skur&%$%ństwa)?
Wraku nie będzie, więc ubezpieczyciel mi go nie wyceni. Czy jak zaproszę rzeczoznawcę niezależnego do opisu to mi go później ubezpieczyciel zaakceptuje?

Dzwoniłem do ubezpieczalni ale tam pracują osoby które nic nie wiedzą itd.

ktoś cos może wie itd? Nigdzie na ten temat nie znalazłem informacji.
_________________
www.swiatMINI.pl
Niezależny Serwis Samochodów MINI
 
 

cienki 
cienki bolek

auto: Peugeot 205
silnik:: XU9JA
moc: 120km
Dołączył: 04 Lis 2013
Skąd: stąd

Wysłany: Czw 21 Lis, 2013   

Do zakończenia sprawy w sądzie nie wiadomo kto był winny zajścia zdarzenia a tym samym żaden likwidator z firmy ubezpieczeniowej nie przyjedzie no bo z której.
Jak się ma sprawa niezależnego likwidatora w takiej sytuacji ciężko stwierdzić.
Jak dla mnie do momentu zakończenia postępowania sądowego wrak musi stać i należy opłacać OC. Można jednak zawnioskować ( jak masz kumatego agenta ) o obniżenie wartości składki do 5-10 % kwoty polisy, ze względu na to ze pojazd stoi nie uczestniczy w ruchu a tym samym generuje minimalne ryzyko spowodowania szkody na mieniu lub osobie.
Jeżeli chcesz to mogę jutro podzwonić i zapytać czy można powołać niezależnego i zezłomować. ( Ale jest to mało prawdopodobne - nie słyszałem o takim przypadku )
 
 

zajcev_28 
Ile masz lat?


auto: Lexus IS200
silnik:: 2.0
moc: 155km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Mar 2012
Skąd: Kraków/Myślenice

Wysłany: Pią 22 Lis, 2013   

Dziwne, miałem trochę inną sytuację, ale w sumie trochę podobna, auto nie nadawało się do niczego, stało i zajmowało miejsce, sprawca nie przyjął mandatu, więc sprawa trafiła do sądu. Zgłosiłem normalnie sprawę u ubezpieczyciela sprawcy, przyjechał rzeczoznawca, porobił zdjęcia, zrobił wycenę i powiedział, że jak chce mogę się już auta pozbyć, a proces wypłaty odszkodowania rozpocznie się w chwili zakończenia sprawy w sądzie . Auto trafiło na złom (na wszelki wypadek też sobie porobiłem dokładne zdjęcia). Po zakończeniu sprawy w sądzie (jakoś 1,5 roku) ubezpieczalnia skontaktowała się ze mną i wypłaciła kasę.
 
 

Kuner 
na satatek. służbowo!
swiatMINI.pl


auto: kilka
silnik:: dużo
moc: łącznie z 1000km
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Skąd: Wawa - Ursus

Wysłany: Pią 22 Lis, 2013   

Gdy dzwoniłem do PZU to powiedzili że tak nie mogą bo ich klient nie jest jeszcze sprawcą.
_________________
www.swiatMINI.pl
Niezależny Serwis Samochodów MINI
 
 

zajcev_28 
Ile masz lat?


auto: Lexus IS200
silnik:: 2.0
moc: 155km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Mar 2012
Skąd: Kraków/Myślenice

Wysłany: Pią 22 Lis, 2013   

Widocznie zależy to też od firmy... ciężka sprawa, czyli wychodzi, że miałem szczęście, nie pamiętam dokładnie ale koleś w moim przypadku miał OC w MTU albo Ergo Hestii coś z tych mega tanich :)
 
 

cienki 
cienki bolek

auto: Peugeot 205
silnik:: XU9JA
moc: 120km
Dołączył: 04 Lis 2013
Skąd: stąd

Wysłany: Pią 22 Lis, 2013   

zajcev_28 napisał/a:
Dziwne, miałem trochę inną sytuację, ale w sumie trochę podobna, auto nie nadawało się do niczego, stało i zajmowało miejsce, sprawca nie przyjął mandatu, więc sprawa trafiła do sądu. Zgłosiłem normalnie sprawę u ubezpieczyciela sprawcy, przyjechał rzeczoznawca, porobił zdjęcia, zrobił wycenę i powiedział, że jak chce mogę się już auta pozbyć, a proces wypłaty odszkodowania rozpocznie się w chwili zakończenia sprawy w sądzie . Auto trafiło na złom (na wszelki wypadek też sobie porobiłem dokładne zdjęcia). Po zakończeniu sprawy w sądzie (jakoś 1,5 roku) ubezpieczalnia skontaktowała się ze mną i wypłaciła kasę.


Dziwne, że firma ubezpieczeniowa bez orzeczenia winy przyjęła od razu odpowiedzialność.
Jeżeli można wiedzieć jakiego typu była to kolizja i czego sprawa dotyczyła w sądzie ??
 
 

zajcev_28 
Ile masz lat?


auto: Lexus IS200
silnik:: 2.0
moc: 155km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Mar 2012
Skąd: Kraków/Myślenice

Wysłany: Pią 22 Lis, 2013   

W skrócie, droga dwujezdniowa, jechałem lewym pasem, wyprzedzam samochód jadący prawym pasem, który w trakcie manewru uderzył mnie w bok (tłumaczył się tym, że chciał wjechać na "nawrotkę") w efekcie przeleciałem przez barierki i zaliczyłem rolkę.
Przyjechała policja, stwierdziła winę kolesia, nie przyjął on mandatu, więc skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Oskarżycielem była oczywiście policja, ja byłem tylko świadkiem. W międzyczasie zgłosiłem szkodę w ubezpieczalni "potencjalnego sprawcy", oczywiście wyjaśniono mi, że cały proces likwidacji będzie wstrzymany do momentu zakończenia sprawy w sądzie, jednak rzeczoznawca przyjedzie i już teraz udokumentuje wszystko. Jak dobrze pamiętam, jeszcze nie było pierwszej rozprawy, a rzeczoznawca był u mnie. Kilka dni później dostałem pismo z ubezpieczalni, gdzie kolejny raz dowiedziałem się, że proces likwidacji został wstrzymany do momentu stwierdzenia winy kolesia.

Sprawa się skończyła, na konto dostałem pieniążki i chyba jakiś czas później uzasadnienie i tyle :)

Z ciekawości jutro sprawdzę co to była za firma ubezpieczeniowa, bo mam gdzieś dokumentację całą.
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Sob 23 Lis, 2013   

zajcev_28 napisał/a:
Ergo Hestii

jedno z najdroższych to może dlatego wypłacili bez problemu właśnie. warto dodac, ze przygotowali sobie jedynie dokumentację. kase otrzymales dopiero po wyroku. jak ubezpieczyciel chce ciac koszty to wysle rzeczoznawcę dopiero po orzeczeniu winy. jak dla mnie obie sprawy identyczne.
_________________
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.
 
 
 

cienki 
cienki bolek

auto: Peugeot 205
silnik:: XU9JA
moc: 120km
Dołączył: 04 Lis 2013
Skąd: stąd

Wysłany: Sob 23 Lis, 2013   

Jakarti napisał/a:
zajcev_28 napisał/a:
Ergo Hestii

jedno z najdroższych to może dlatego wypłacili bez problemu właśnie. warto dodac, ze przygotowali sobie jedynie dokumentację. kase otrzymales dopiero po wyroku. jak ubezpieczyciel chce ciac koszty to wysle rzeczoznawcę dopiero po orzeczeniu winy. jak dla mnie obie sprawy identyczne.


Bez wyroku sądu żadna firma nie weźmie odpowiedzialności. Jak kolega wcześniej zauważył firma nie wypłaciła pieniędzy bez orzeczenia winy. Jedyna różnica taka była, że dokonali oględzin przed wyrokiem.
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Sob 23 Lis, 2013   

dokładnie tak
_________________
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.
 
 
 

zajcev_28 
Ile masz lat?


auto: Lexus IS200
silnik:: 2.0
moc: 155km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Mar 2012
Skąd: Kraków/Myślenice

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

cienki napisał/a:
Jakarti napisał/a:
zajcev_28 napisał/a:
Ergo Hestii

jedno z najdroższych to może dlatego wypłacili bez problemu właśnie. warto dodac, ze przygotowali sobie jedynie dokumentację. kase otrzymales dopiero po wyroku. jak ubezpieczyciel chce ciac koszty to wysle rzeczoznawcę dopiero po orzeczeniu winy. jak dla mnie obie sprawy identyczne.


Bez wyroku sądu żadna firma nie weźmie odpowiedzialności. Jak kolega wcześniej zauważył firma nie wypłaciła pieniędzy bez orzeczenia winy. Jedyna różnica taka była, że dokonali oględzin przed wyrokiem.


Oczywiście nikt nie wypłaci kasy bez sprawcy, jednak sam fakt, że na oględziny nie musiałem czekać do zakończenia sprawy był spoko i mogłem spokojnie pozbyć się wraku. Właśnie rzuciłem okiem na papiery, jednak była to Uniqa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 9