Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Spawanie/spawarka
Autor Wiadomość

Niemy 
Jeszcze 4 dni...


auto: Saxo VTS
silnik:: 1,6 16V
moc: 145km
Pomógł: 41 razy
Dołączył: 14 Sty 2006
Skąd: Gliwice

Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

Mają najlepsze nie tylko elektrody, cały ich sprzęt jest profi :)
 
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sie, 2014   

fachowce mówiom ze najlepsze spawary robi Kemppi,przy okazji chyba najdroższe.taka ciekawostka-spawara Kemppi wytrzymuje bezproblemowo lata CIĄGŁEGO spawania,24/7,przerwa tylko jak spawacz idzie na kawe,elektroda 4mm,120-140A.kosztuje taka ok 14 tys pln.

Niemy, to jakas popierdółka jest,ale do domu pewnie starczy
 
 

Niemy 
Jeszcze 4 dni...


auto: Saxo VTS
silnik:: 1,6 16V
moc: 145km
Pomógł: 41 razy
Dołączył: 14 Sty 2006
Skąd: Gliwice

Wysłany: Wto 19 Sie, 2014   

Rabi ta popierdółka kosztuje 4 tysie ;D

daje sobie dobrze rade :)
 
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Sie, 2014   

Gdyby sobie tak dobrze dawała rade to nikt by juz z elektrody nie korzystał,a jednak jest ona niezastąpiona.Tam gdzie pracowałem czyli tunele,statki,wysokościówka w większości przypadków tylko elektroda była grana.
Tak na marginesie-najstarsza i najmniej popularna metoda spawania czyli spawanie gazowe nadal jest wykorzystywana,w większości przypadków ta metoda została wyparta przez tiga ale ma 2 wielkie zalety-"mobilność" sprzętu ,nie potrzeba prądu,tylko lekki palnik i 2 butle (widziałem nawet takie zestawy plecakowe) i to ze mozna spawac zasyfione i zardzewiale materiały,więc troche umiaru w jaraniu sie tą nowoczesną techniką ;D
 
 

Cartoon 
gryżli


auto: Cupra
silnik:: 2.0t
moc: 300km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Skąd: WZ

Wysłany: Wto 19 Sie, 2014   

A tak przy okazji tematu spawania- ile litrów powinien mieć kompresor, żeby wogóle myśleć o amatorskim pomalowania jakiegoś kawałka metalu?
 
 
 

Barejka 
kliknij obrazek poniżej


auto: 106 xsi
silnik:: 1.6 16v
moc: trochi jekm
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 12 Wrz 2008
Skąd: Siedlce

Wysłany: Wto 19 Sie, 2014   

Cartoon, 50l najmniej i tez nie o litraz chodzi, a o wydajnosc kompresora. Maly kompresor bedzie pracowal caly czas i do tego slabo wydajny nie bedzie w stanie nabic tego co sobie ustawiles
_________________
 
 
 

Niemy 
Jeszcze 4 dni...


auto: Saxo VTS
silnik:: 1,6 16V
moc: 145km
Pomógł: 41 razy
Dołączył: 14 Sty 2006
Skąd: Gliwice

Wysłany: Śro 20 Sie, 2014   

Rabi ja nie pisałem, że daje sobie dobrze rade przy spawaniu statków i konstrukcji tuneli :)

Do spawania lekkich/średnich konstrukcji w zupełności wystarczy
 
 
 

ade 
plotki... plotki...


auto: Królowa lawet
silnik:: f4rt
moc: 172km
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Sty 2008
Skąd: Krk

Wysłany: Śro 20 Sie, 2014   

ja się nie znam ale jak kiedyś się tuner obraził i musiałem skończyć wydech albo dolot (jakiś prosty kawałek z nierdzewki) to za cholere migiem mie nie szło a tigiem ogarnąłem i skończyłem:P

ale migomat chyba lepszy bo łatwiej np. pod maską czy pod autem coś złapać, a tigiem to pasuje przy stole:D

w sumie spawanie fajna sprawa:D nauczyłbym się jakbym miał trochę czasu:]
_________________
http://yt-motorsport.eu
http://facebook.com/YoungTimerMotorsport
http://instagram.com/youngtimermotorsport
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Śro 20 Sie, 2014   

Niemy napisał/a:
Rabi ja nie pisałem, że daje sobie dobrze rade przy spawaniu statków i konstrukcji tuneli :)

Do spawania lekkich/średnich konstrukcji w zupełności wystarczy


kumam,peace

Często spawanie wygląda tak ze spawara stoi gdzieś w miejscu z łatwym dostępem a w miejsce pracy(np.do zbiornika) ciągnie sie tylko kabel,nawet po 100m.Elektrodowa moze sluzyc jeszcze do cięcia lub żłobienia za pomoca elektrody węglowej,tylko musi byc taka naprawde konkret bo potrzeba do tego 400-500 A.Ale to tylko takie ciekawostki,w domu nikt tego nie bedzie robił.
 
 

Bonczek 
There you go...
Petrolhead


auto: Różne
silnik:: Różne
moc: Różnakm
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 25 Sty 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   

Ja spawałem takim pierdolnikiem gdzie się ustawiało prędkość podawania drutu, prąd a później wystarczyło nacisnąć triger i się spawało - do tego maska 3M, która się sama przyciemniała + długie rękawice, co by smarki nie wpadały i jechane :]
_________________
Racing: CR-X / S1000R
Cruising: W126 / C126 / R129 / 996.2 / C63

http://www.facebook.com/p...208482285855703 :)

 
 
 

arssss 
troszkę mi stoi...
36.6°C


auto: BMW E46 Compact
silnik:: M54B25
moc: 192km
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Skąd: Mysłowice

Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

Dobra ja teraz szukam spawarki do zastosowań garażowych jakiś wydech z nierdzewki jakaś blacharka itp co wybrać?
Budżet ok 2tys.

Da się kupić w ogóle jakiś migomat czy coś w takiej kwocie?
coś takiego nada się ?
http://allegro.pl/migomat...4846792814.html
_________________
Nie umiem jezdzic
 
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

jedz do jakiegos specjaliistycznego sklepu spawalniczego to ci doradzą.nierdzewke spawa sie najlepiej tigiem,a spawanie rur to najwyzszy poziom umiejetnosci
 
 

Barejka 
kliknij obrazek poniżej


auto: 106 xsi
silnik:: 1.6 16v
moc: trochi jekm
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 12 Wrz 2008
Skąd: Siedlce

Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

arssss, to zalezy co chcesz robic, bo np do tiga trzeba miec troche umiejetnosci, ale doloty fajnie sie spawa, do blacharki raczej tylko migomat, spawarka to archaiczne urzadzenie, ale i to sie przydaje. Ja mam cos takiego http://allegro.pl/spawark...5014601139.html
spawajac kolektor wydechowy czy caly wydech uzywalem spawarki z elektrodami do nierdzewki, kawalek wydechu tez spawalem spawarka, ale dolot juz tigiem zeby spaw byl ladny :P chyba najbardziej uniwersalny dla Ciebie bedzie migomat, bo i blacharke zrobisz i dolot i wydech
_________________
 
 
 

ŁukaszS3 
Mam wykształcenie jak prezydent
mistrz jebaka


auto: EVO V
silnik:: 4G63
moc: 334km
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Skąd: Ustroń

Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

Jeśli chodzi spawarkę taką uniwersalną za 2koła to ja odradzam. Jak zdecydujesz się na migomat który moim zdaniem będzie najlepszy to polecam tutaj http://muszer-spawarki.pl/ Sam mam i jestem super zadowolony 180A kosztuje bodajże 1900zł netto i idzie jak złoto! Ogromną zaletą jest Euro złącze a to naprawdę lubi się kabel przetrzeć w takich bez złacza! I broń boże Bestery z castoramy itp!
_________________
"Najważniejsze to ecu ktore leje paliwo i wali iskrą a nie zastanawia się czy misiom na biegunie nie bedzie za ciepło :) " by eM

Mitsubishi Lancer Evolution V
Fiat 127 MkI
 
 

arssss 
troszkę mi stoi...
36.6°C


auto: BMW E46 Compact
silnik:: M54B25
moc: 192km
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Sty 2010
Skąd: Mysłowice

Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

ŁukaszS3, a taka 160A nie będzie za słaba żeby coś na spk i oj nie po spawacz? Potrzebuje żeby była 230V, bo w garażu i 3f nie ma
_________________
Nie umiem jezdzic
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 9