Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Przelew/przekaz piniendzy zza granicy
Autor Wiadomość

karoluPL 
bizon


auto: rs
silnik:: benz
moc: miljonkm
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Kwi 2012
Skąd: kk

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   Przelew/przekaz piniendzy zza granicy

Wcześniej nie sprzedawałem auta za granice, stąd moje pytanie.
Kupiec z UE chce wysłać pieniądze na konto (dla mnie bomba, pewny piniądz), a auto ma pójść transportem do niego po odebraniu pełnej kwoty na konto.

Stąd moje pytanie, on chce zrobic przelew miedzynarodowy SWIFT, mnie on srednio przekonuje, ze względu na hoyowy przelicznik ojro i to, ze idzie 1-4 dni robocze.

Ktoś wysyłał/odbierał takie przelewy ?

Czy Western-Union albo inne pochodne firmy do przekazu piniędzy tego typu nie bedą lepsze ?
Jakie są limity kwoty przekazu np w W-U, ewentualnie co jest najbardziej opłacalne do tego?

Z tego co wiem, to gotówka nie wchodzi w grę, bo klient sam po audi i tak nie przyjedzie to raz, dwa, ze my też wolimy pewną kaskę na konto, niż babranie sie z walutą ( a nóż falsyfikat sie trafi).


eksperci, co robić?!
 
 

siema 
dziękuje i pozdrawiam


auto: Clio II ph3
silnik:: F4R
moc: 0_km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: PWZ

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

karoluPL napisał/a:
eksperci, co robić?!

Niech przeleje w Bitcoinach, tam przynajmniej nie ma możliwości cofnięcia transakcji ;D
 
 

pcs 
dodatkowe kategorie


auto: volvo 240 turbo
silnik:: B204gt
moc: 200km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 06 Gru 2005
Skąd: WW

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czy Twoja fura jest warta tego, aby ktos z UE chcial ja kupic (np. unikatowa) ryzykujac wczesniejszym przelewem. Jak nie to pewnie chca cie wysiudac nigeryjczycy.

A czemu Ci przeszkadza 2-3 dni czekania? Oczywiscie pod warunkiem, ze nie wyslesz auta zanim pieniadze nie zostana zaksiegowane. Nie daj sie nabrac na potwierdzenia przelewu skanowane.

SWIFT to normalny przelew wire transfer, kazde Western Union skasuje, cie w h. wiecej.

Kurs wymiany jest taki jak w Twoim banku, sprawdz jaki jest, nie musi byc oszukany, juz raczej nie ma spreadow jak dawniej. Pozatym to dotyczy przelewu na Twoje konto zlotowkowe, jak sobie zalozysz konto/ subkonto w Euro to dostaniesz w Euro i wymienisz kiedy i gdzie chcesz.

Jedyny problem (zwykle mniejszy niz w Wester Union itp.) to prowizja, ta wychodzaca powinien pokryc kupujacy, ale w niektorych bankach placi sie rowniez przychodzaca, sprawdz w swoim banku.
 
 

Chloru 
bizon
...

auto: Xsara VTS
silnik:: XU10J4RS
moc: 167km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Maj 2012
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

karoluPL, co to znaczy kiepski przelicznik ojro? Między jakimi kontami przelewasz? SWIFT ma tę wadę, że nie wiadomo ile będzie kosztował zanim nie wyślesz ;-)

Jeżeli w grę wchodzi ojro to klient powinien też móc zrobić przelew SEPA. Zdecydowanie bardziej sensowny niż SWIFT w tych okolicznościach.
_________________
Understeer is a crime (C) Colin McRae
 
 

Siadly 
saxorulez to mój mistrz
Słodzę piwo


auto: Renault Clio
silnik:: 2.0
moc: zamaokm
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2013
Skąd: PL

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

To nie jest temat do takich dyskusji. Wydzieliłem oddzielny temat.
_________________
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

załóz konto walutowe i a pozniej wymien kase w kantorze online (np.walutomat) ale to wszystko bardzo mi smierdzi jakims wałkiem
gość kupuje auto bez ogladania ??
 
 

Kamill 
japa trolu!


auto: Ducato
silnik:: 2.3
moc: 110km
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: Wilanów 90210

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

rabarbar napisał/a:
załóz konto walutowe i a pozniej wymien kase w kantorze online (np.walutomat) ale to wszystko bardzo mi smierdzi jakims wałkiem
gość kupuje auto bez ogladania ??

Chyba tak bedzie najbezpieczniej jeżeli kase dostaniesz na konto, a nie jakieś inne dziwne parabankowe serwisy.
 
 
 

was79 
no ja mam M1 do wynajęcia


auto: yaris TS
silnik:: 1NZ-FE
moc: nykm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Skąd: Katowice

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Wysłałam przelewa.

best regard

Joseph Niga

_________________
TDI Fahrer
 
 

Kenet 
Mam grzybicę stóp


auto: Skoda 105L
silnik:: 1049 cm3
moc: 43km
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Przykro mi, ale ktoś chce Cię oszukać.
_________________
Cytat:
przyczyna dzwona taka sama jak ostatniego dacha... czyli bomba na pałę po drodze której nie znam bez opisu...
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

karoluPL,
zakładasz konto walutowe (chwila - najczesciej bezplatne)
ustalasz kwote w euro ktora Cie satysfakcjonuje a nie jakies kursy itp
podajesz numer konta
dostajesz hajs
przelewasz / wyplacasz
organizujesz "wysylke"

i jeszcze musisz miec jakas umowe ze jak juz wyslesz to twoja odpowiezialnosc sie konczy bo inaczej wyslesz fure a pozniej dostaniesz pozew ze fury nie ma - oddaj hajs :D

ja bym sie w to nie babrał tak jak PCS napisał :D
_________________
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.
 
 
 

KarQ 
spieprzaj dziadu

auto: 500SEC i inne
silnik:: 5.0
moc: 326km
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 10 Maj 2009
Skąd: WZ

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

W jaki sposób ma dojść do oszustwa, kiedy auto zostanie wysłane po pojawieniu się pieniędzy na koncie?
_________________
EM-AIR SYSTEM
www.em-airsystem.pl
Wentylacja | Klimatyzacja | Chłodnictwo
 
 

pcs 
dodatkowe kategorie


auto: volvo 240 turbo
silnik:: B204gt
moc: 200km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 06 Gru 2005
Skąd: WW

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

tak jak Jakarti napisal, albo na 100 innych sposobow np. na koniec piniedzy nie bedzie na koncie, gosc Ci wysle 5 potwierdzen przelewu, kurier juz bedzie z laweta chcial odbierac auto, a nawet jak sie nei ugniesz i mu go nie oddasz to bedzie chcial 2000euro za kuriera, ktory juz przyjechal.

zawsze sobie zadaj pytanie, czy ty bys sam na jego miejscu tak kupil auto ... Rozmawiales z gosciem przez telefon czy same emaile?

wpisz goscia dane w google, moze sie cos znajdzie w takich watkach:
http://www.forumsamochodo...ane-vt41947.htm
 
 

pcs 
dodatkowe kategorie


auto: volvo 240 turbo
silnik:: B204gt
moc: 200km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 06 Gru 2005
Skąd: WW

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

moze jeszcze dodam, ze akurat duzo uczciwiej sie na wschod sprzedaje (np. bialorus), goscie przyjezdzaja z gotowka, jak sie trzyma kupy to specjalnie nie targuja, placa, podpisuja, dziekuje i odjezdzaja.
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

KarQ napisał/a:
W jaki sposób ma dojść do oszustwa, kiedy auto zostanie wysłane po pojawieniu się pieniędzy na koncie?


Jak już pieniądze będą na koncie to raczej nie powinno być przewału, chyba, że jakieś wałki ze stanem samochodu, żądanie zwrotu kasy + kurier etc.

Ale jest tysiąc sposobów na wyciąganie kasy zanim dojdzie do transakcji. Np. goście wysyłają info, że pieniądze już przesłane, dowody przelewu etc. Po 2-3 dniach jak nie dochodzą to nagle okazuje się że jakiś urząd w Polsce "zaaresztował"!!! pieniądze i żeby je uaktywnić trzeba wysłać jakąś kwotę na wskazane konto, koniecznie z konta sprzedającego bo inaczej nie zadziała. Dołączają do tego podrobione pisma urzędowe np. ze zdjęciem i podrobionym podpisem prezesa NBP. Często podróbka jest już na pierwszy rzut oka paintowa ale ludzie się nabierają. Zdarza nam się, że potem przychodzą do banku z pretensjami albo rozpaczą, że kasa miała być a nie ma. Żeby prezes wreszcie ją "odaresztował". Widziałem już kilka takich sytuacji.

Oczywiście tym razem może być inaczej ale zachowałbym daleko idącą ostrożność.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

karoluPL 
bizon


auto: rs
silnik:: benz
moc: miljonkm
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Kwi 2012
Skąd: kk

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Nie cytując po koleji każdej wypowiedzi, to tak, fura moze sie wydawać w miarę unikatowa, sami po nią jechaliśmy do salonu w Czechach, dwa, gośc jest z Chorwacji, trzy nie ma kasy na koncie to nie ma mowy o ładowaniu na lawetę, nie ma dawania kluczyków ani umowy.
A konto walutowe patrząc na to jak sytuacja wyglada wydaje sie najrozsądniejszym wyjściem, w przypadku zaksiegowania kasy fura moze być odebrana. Zdążyłem sie juz dowiedzieć od znajomych, jak sprzedawali ruskim auto, to czekało auto zamknięte dopóki kasy na koncie nie było. Jak kasa dochodziła, kluczyki do ręki, auto na lawetę, umowa i zdjęcia stanu przy załadunku i juz.
Kontakty nim miałem email/telefoniczny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 9