Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
1.6K vs 2.0TFSI 200KM
Autor Wiadomość

JIMEK
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Paź, 2006   1.6K vs 2.0TFSI 200KM

to naskrobalem jakis tydzien/dwa temu i do troche innego audytorium - wiec nie ma tu takich fajerwerkow na ktore bym sie decydowal piszac do Was. Moze nie jest to kandydat do nobla ale jak ktos chcialby lakturke sobie poczytac to zapraszam :D

Stosujac sie ostatnio do pkt 10 regulaminu nie opisywalem wszystkiego co sie dzialo w moim zyciu ostatnio. Jako samozwanczy sredniak (takich w PL najmniej) albo spotykam tych ktorym dopiero bedzie dane zblizyc sie do progu 15s [zycze tego od serca] albo auta do ktorych bez kija nie mam co podchodzic... Dzisiaj jednak przyszedl do mnie pojedynek, zupelnie niczym milosc, ( :D )w najmniej slusznym momencie... ;)

Istotna dla tego killa informacja jest to ze dzisiaj jest jeden z tych dni gdzie sie wszystkiego odechciewa...

sprzed moze dwoch godzin... koniec fosy - kilka swiatel przed mostem siekierkowskim - okolo skrzyzowania z sobieskigo.
Podjechalem do centrum spotkac sie z kumplem i cos zrobic z takim czyms ;) a wlasnie tego czegos zapomnialem wychodzac z domu i zorientowalem sie na miejscu. Wracajac, optymizmu dodawal mi fakt, ze chyba mnie jakies choróbstwo zaczyna mnie dopadac bo we łbie szumi, w kościach łamie, raz cieplo a raz zimno i czuje jak goraczka dojrzewa... W moim 'maluchu 1.6' tez super. Zgrzal sie IC w korku + extra kg powered by full bak paliwa = slaby performance...
Jak tylko sobie pomyslalem ze nie mam ochoty juz meczyc auta i szarpac, przyspieszac i hamowac po tych dziurach w lusterku zobaczylem nowe a3, po lifcie, muskularne, czerwone z jakimis znaczkami na grillu - pierwsza mysl - "najswiezsze S3 o ktorym ostatnio czytalem? nieeee... nie mozliwe". Oczywiscie w miedzyczasie natychmiast w organizmie - streetracingowa ciekawosc i adrenalina zaczela tępić bakterie grypy... Mimo to jakos toczylem sie tak bez zmian i tylko zmienilem pas z skrajnie prawego na skrajnie lewy i obserwowalem rozwoj sytuacji... A3 pozostala na lewym i tak rowno jechalismy obok siebie jakies 6 i pol metra ( :D ) bo w gestym ruchu nagle zapalilo sie pomaranczowe... Mysle sobie "kuźwa, nie chce ale chyba bede musial sie scignac bo to przeciez silniejsze niz grypa". Patrze przed A3 - pusto, patrze przed siebie i oczywiscie - bialy firmowy cienias nie odpusci - piluje, piluje i na czerwonym zmyka w sina dal. Tak wiec niestety na lewym PP A3, na srodku kredens, na prawym ja; ..chory! :D

Zatrzymujac sie spogladalem sobie tak tylko na to czerwone audi... Ladne felgi i dodatki jakos nie przypominaly mi zwyklej wersji 2.0TDI albo FSI... spojrzalem dokladnie na klape i widze: 2.0T "hmm.." - pomyslalem :P
8sec later:
Zolte, czekam, audi wyrywa troche przed zielonym, Zielone - ruszam.
Nie trzymalem auta na obrotach bo koleiny i betonowe male fale w miejscu w ktorym stalem poprawialy mi jeszcze samopoczucie.

.koniec jedynki - dlugosc/ poltorej w plecy, ale juz zblizalem noge do podlogi. Audi wystrzelilo - strzal/quattro?
.poczatek dwojki- juz pelen but, pisk i wystrzelilem troche przy wpinaniu do przodu nadrabiajac kilka metrow - ("juz nie dluzo zostalo, dawaj dawaj...!!!")
.koniec dwojki - miniak sie chyba wq**wil, bo zrownalem sie z a3. Patrze w bok i widze piekny obrazek kierownika ktory patrzy sie na mnie z wielkim usmiechem ktory zdawal sie mowic "AAAAAAaaaaa!!!!!"
.trojka wpieta zwolnila na samym poczatku - jechalismy leb w leb - zmieniam pas na srodkowy i w polowie obrotomierza (tylko to mam przed kierownica) zaczalem isc juz szybciej...
.czworka to dobry dla mnie bieg i zyskiwalem przewage.
Na wiecej nie bylo miejsca ale czulem sie ok jesli chodzi o dalszy przebieg wyscigu...
przed hamowaniem mialem okolo 2 dlugosci przewagi.

Jeszcze nie zaczalem procedury wyhamowywania wlasciwego a juz widze jak a3 zjezdza za mnie i potem od razu na prawy - a szyba motorniczego spada w dol. Mina kierownika - cos pomiedzy :one: a :559:
rozmowa byla bardzo sympatyczna i od razu zaczalem byc pytany o wszystko Kierownik jaknajbardziej nadawal pozytywne wibracje.
-w tym jest jakos 160KM?!?!? Kurde to on musi byc lekki! Allle kozackie fele... uoo... Odpowiedzialem komplementem o wygladzie auta przeciwnika, zdementowalem plotki o mojej mocy i wadze, i zapytalem retorycznie (zeby potwierdzic swoje domysly) czy to jest tfsi z golfa piatki. O quattro nie spytalem niestety ani o skrzynie (dsg?) Kierownik dodal ze wyglad to poprostu s-line ale w tym kolorze i na tych felgach wygladalo to bardzo fajnie.
Sympatyczny kierownik popilotowal swoje czerwone autko prosto a ja miniakiem zjezdzalem na czerniakowska...

Walka byla zacieta, a wynik otwarty bo przeciez moc nie taka znowu diametralnie rozna. Pamietajac oczywiscie ze jego 200 = kilka/moze nawet kilkanascie koni wiecej - jak to ten silnik ma w zwyczaju...

ps. Ostatnio nawet byla prosba o film z pierwszej nadarzajacej sie okazji mojego wyscigu z gti. Tutaj (w wyscigu z tym samym podwoziem) niestety nie mialem kamery przy sobie i dodatkowej trzeciej reki zeby nagrywac, za co przepraszam obiecuje poprawe pozdr.
 
 

strick 
6950 spammer!

auto: MZK KZK PKP
silnik:: zależy który
moc: jest w tobiekm
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Katowice

Wysłany: Wto 10 Paź, 2006   

No to graty za wyścig, a kamere to jeszcze w zębach możesz trzymać :D :D
_________________
...
 
 
 

Dariano 
Dowidzenia


auto: CIVIC VTI
silnik:: B20C6
moc: 217km
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: Garwolin

Wysłany: Wto 10 Paź, 2006   

juz gdzies czytalem tego killa :D
_________________
...wspomnienia wracaja...
 
 
 

Kune
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Paź, 2006   

Dariano napisał/a:
juz gdzies czytalem tego killa :D


ja tez ;) :D :D

traktuje nas jako czytelnikow "drugiej swiezosci" ;)
 
 

JIMEK
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Paź, 2006   

nieprawda. zawsze tutaj pisze najpierw to byl wyjatek. A z SLRem opisalem zupelnie inaczej i dwa razy i najpierw tutaj. Nie ze copy & paste Kune :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 9