Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
"Szpera" przód napęd...
Autor Wiadomość

nikolas
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   "Szpera" przód napęd...

Jakie są plusu i minusy, co ona wogule daje jeżeli auto ma przód napęd???
 
 

Marek23 
Gonna giv'm a cziken?

auto: gc8r
silnik:: 2.0
moc: 280km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Rbk/Krk

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Bardzo dużo :D W mocnym fwd cały czas są problemy z trakcją, czy to przy starcie, nie mówiąc już o wychodzeniu na ogniu z zakrętów. Jak nie masz szpery i dając w palnik koło, które ma mniejszą przyczepnośc zaczyna mielić (najczęściej widać przy wyjściu z zakrętów na niższych biegach). Ze szperą moc jest zawsze przekazywana na 2 koła. choćby jedno było na asfalcie, drugie na śnieguJechałem kiedyś integrą type r, która ma szperę w serii, straty przy starcie były o niebo mniejsze niż w ośce bez szpery... Kolega ma fiata cc kit car 110 koni ze szperą. Na mokrym przy 100 stawia go bokiem i kiedy daje gazu ma się prawie uczucie jakby tam jakieś 4wd siedziało. Z tego co wiem to szpery są różne pod względem procentowego spięcia kół.
Z takim wynalazkiem trzeba się nauczyć jeździć: kierę trzymasz mocniej zawsze, bo Ci ją wyrywa, Poza tym musisz bardziej delikatnie obchodzić się z gazem. Sumując szpera w fwd najbardziej przydaje się na zakrętach, gdzie zawsze jedno koło jest odciążone(i mieli), a drugie dociążone.
 
 

nox 
Aż żal się spieszyć na tym forum
Mr. Cleaner


auto: XR2
silnik:: Kent 1.6
moc: nie wiadomokm
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Katowice

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

no kolega większość chyba powiedział z minusów można powiedzieć ze opony będziesz częściej zmieniał :)
_________________
www.MrCleaner.pl
 
 

44FG
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

W zakrętach to się przydaje rajdowcom. Natomiast miłośnikom startów spod świateł, zaliczania "killów" na ulicach i jazdy "na wprost" przyda się do szybszego ruszania z miejsca i do niczego więcej.
 
 

k-mart 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: -
silnik:: 0.0
moc: 000km
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2005
Skąd: z polecenia

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

szpera to juz bron do 'grozniejszych' walk ;) Mysle jednak ze trzeba byc chociaz troche zarazonym rajdami, by cieszyc sie tym wspanialym wynalazkiem. Najlepiej mozna zaobserwowac dzialanie szpery w rajdach z lat 90-tych w kit-carach i a-grupach fwd (n.p. ragnotti nie mial watpliwosci co do ich dzialania stawiajac samochody fwd pelnym bokiem przy bardzo wysokich predkosciach na kazdym luku)
ach, gdy by tylko nie kosztowala 1800euro do williego :(
 
 

44FG
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Moim zdaniem doskonale to widać w autach S1600 i innych kit-carach jak 306 czy Megane Maxi. Bez szpery nie dało by się tym jeździć szybko po OS-ach.
 
 

Marek23 
Gonna giv'm a cziken?

auto: gc8r
silnik:: 2.0
moc: 280km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Rbk/Krk

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Ja się nawet zastanawiałem nad szperą... ale dużo to kasy kosztuje. To już wolę kiedyś zmienić samochód na taki co ma 2 szpery w serii ;)
 
 

44FG
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

A sprawdzałeś ceny używek z rajdówek ?? Od 106 Rallye pewnie pasuje do Twojego.
 
 

nikolas
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Dziękuje wszystkim za przyblizenie tematu.

Mam seryjnie montowaną szpere - zamówiłem dodatkowe wyposażenie (pakiet) i w nim była szpera. Jenak zuważyłem następujące plusy i minusy:
Minusy - hałasuje przy mocnym skręcaniu przy małej prędkości, ciężko się kręci kierownicą, na zakrętach podczas dodawania gazu w poslizg wpadają dwa przednie koła i przód auta próbuje uciec w innym kierunku niż chcę skręcić
Plusy - wyjście z zakrętu faktycznie jest dużo szybsze, nie traci przyczepności jedno z kół napędzanych i to by było na tyle z plusów, ponieważ ile razy startuje z miejsca to mieli kołami i na jedynce i na dwójce i nie widze tu pluów szpery :566:
 
 

Dariano 
Dowidzenia


auto: CIVIC VTI
silnik:: B20C6
moc: 217km
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: Garwolin

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Ziom szpera to nie kontrola trakcji. Przy ruszaniu jest duza roznica bo ciagna oba kola z rowna sila.
 
 
 

44FG
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Nikolas napisał/a:
to by było na tyle z plusów, ponieważ ile razy startuje z miejsca to mieli kołami i na jedynce i na dwójce i nie widze tu pluów szpery :566:


Nie widzisz, bo nie jeździłeś nim pewnie bez :D
 
 

Marek23 
Gonna giv'm a cziken?

auto: gc8r
silnik:: 2.0
moc: 280km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Rbk/Krk

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

44FG napisał/a:
A sprawdzałeś ceny używek z rajdówek ?? Od 106 Rallye pewnie pasuje do Twojego.

Nie, ale jakoś szpera to ostatnia rzecz jaką bym kupował... Muszę zrobić hamulce (łącznie z korektorem), wymienić wahacze, sportowy komputer, kiiera.

Nicolas, z tego co wiem to mini bez szpery wogóle nie daje rady. Było porównanie kiedyś na torze 206 RC z Mini (przed faceliftem) i RC wygrał (pisali, że mini na wyjściach nie ma trakcji). Mój mechanik (ten od cc 110 koni :D ) miał RC na parę dni i stwierdził, że auto bardzo przeciętne na krętym. Więc mini bez szpery tęz chyba nie rządziło. Ogólnie słuszny wybór z tą szperą i niech Ci służy.
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

Szpera dobra rzecz. W zakretach pomaga, ale trzeba uwazac bo mozna wyleciec latwo z zakretu.
Co do startow, pomaga ale nie zawsze. Zalezy od tego jak dobry jest seryjny mechanizm roznicowy.
Wystarczy spojrzec jakie slady zostawiaja samochody na starcie, czesc fwd zostawia jeden dlugi slad i krotki drugi, tutaj szepra by pomogla. W clio na sczescie mimo braku szpery mieli na oba kola i nie narzekam, starty mam niezle :)
Ale gdyby ktos mi chcial dac to bym sie nie obrazil :)
Spery tez sa rozne, maja rozne stopien spiecia itd.
 
 
 

nikolas
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

U mnie przy starcie mielą dwa koła, bo zostają dwa długie ślady, ale i tak niektóre auta bez szpery na jedynce mi odjeżdzają a dopiero potem je doganiam :562:
 
 

pcs 
dodatkowe kategorie


auto: volvo 240 turbo
silnik:: B204gt
moc: 200km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 06 Gru 2005
Skąd: WW

Wysłany: Nie 05 Lut, 2006   

eee na tym asfalcie ktory jest jest od kilku miesiecy (bloto, snieg, piach a przynajmniej wilgoc) to ja miele jeszcze na trojce. Na letnich dobrych oponach w lecie na suchym asfalcie miele tylko na 1-dynce, nie mam szpery, moc i moment podobny, ciezar mniejszy tyle ze moze wiekszy nacisk na przednia os. Poczekaj do wiosny i bedzie dobrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13