Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw :) prosze o opinie po kupnie :P
Autor Wiadomość

Maolat
[Usunięty]

  Wysłany: Pią 06 Lip, 2007   Zestaw :) prosze o opinie po kupnie :P

Jednostka sterująca :
ALPINE CDE-9871RR - kompromis pod wzgledem jakości opcni , no i juz to powiedzialem nigdy wiecej niechce radia bez bezpośredniego sterowania subwoffera .

Wzmacniacz , myslalem przyszlosciowo , na pozadny monoblok mnie jeszcze neistać , wiec padło na
INFINITY 7521a seria REFERENCE cyfrowa 2 kanalowka z mostkiem na 283 W w sam raz na dobry subik ,

Subik raczej normalny malem wybor miedzy Hertzem (ale wam powiem ze wygladał okropnie ... ) a JBL GTO1260BR

Mysle ze zestaw w sam raz na poczatek, napewno bedzie miał mocny kop w plecy a i nie zabraknie głębi basu ... Czyli pierw słychac potem widac :) a a koncu bedzie wielkie PPPPssssyTT


a i zestawik na przod czyli glosniki po radyjno SONY XS-HA1727 odseparowane pod radiem soniaka graly bardzo ladnie czysty doł bez mocnych impulsow po "zywa" gore

znajomy powiedizal ze po ALPINKĄ zagraja duzo zywiej :) czekam na wasze opinie

Okablowanie HAMA zabezpieczenie na kablu 40 Amper

 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007   

pozniej napisze co sądze o sprzęcie, ogolnie jako taki, w miare da rade.

małolat, sam robisz dystanse pod głośniki ? mnie to czeka w niedziele i nie wiem jak sie do tego zabrać. Znaczy wiem, ale potrzebuje dokladnie
 
 
 

szymlorek 
ide na marsz samotnych kobiet

auto: brak
silnik:: brak
moc: 1km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 24 Lut 2006
Skąd: Wch

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007   

A co to za suszareczka na stoliczku leży? :D

Na grajo się nie znam więc nic o nim nie powiem. ;)
 
 

Maolat
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007   

T2 seria z r5 gtt
 
 

mi 
Stawiam wszystkim ....


auto: Sitroen
silnik:: D16Z28K76W11
moc: milijonkm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Z dupy

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007   

ogólnie wporzo, ale nie mam przekonania do suba, poza tym nie podoba mi się sposób, w jaki rozwiązałeś przód - lepsze głośniki (albo nawet te) + koniecznie jakiś piecyk, koniecznie
_________________
Czesio napisał/a:
Na twoim miejscu zaczął bym zważać na ton , którym się do mnie zwracasz. Nie piliśmy razem wódki , i nie jestem twoim kolegą spod sklepu żebyś używał wobec mnie takich słów .
 
 

Maolat
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007   

te glosniki sa za slabe po wzmacniacz ....
 
 

mi 
Stawiam wszystkim ....


auto: Sitroen
silnik:: D16Z28K76W11
moc: milijonkm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Z dupy

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007   

żadne głośniki nie są za słabe pod wzmacniacz :) I na dodatek hpf by się jakoś ustawiło...
_________________
Czesio napisał/a:
Na twoim miejscu zaczął bym zważać na ton , którym się do mnie zwracasz. Nie piliśmy razem wódki , i nie jestem twoim kolegą spod sklepu żebyś używał wobec mnie takich słów .
 
 

szymlorek 
ide na marsz samotnych kobiet

auto: brak
silnik:: brak
moc: 1km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 24 Lut 2006
Skąd: Wch

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007   

Nie wiem nie znam się ale na pewnym forum tłuklimi do głowy że jeżeli klasa budżetowa i zestaw przedni to albo helix blue mk 62 albo hertz esk 160 albo dsk 160 bo jakoś sony imho nie brzmi przekonująco ;)

Edit:
od siebie moge powiedzieć zenajpierw mialem phonocary Yline i myślałem że graprzyzwoicie ale po przesiadce na helixy zmienilem zdanie- imho helix to dobrze wydane pieniądze
 
 

Maolat
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007   

rozumie ze dobre glosniki to podstawa ale auto to nie dom i jezeli nie startujemy w zawodac CA to powietz mi czy przy jezdzie odczujesz znaczne roznice jak pracuje silnik ? opony szumia ? owogule jest pełno innych czynnikow ktore juz same w sobie pogarszaja cały odsłuch muzyki ktora płynie z auta . ? Jedynie moc głośnika przekladajaca sie na jego głośnosc i nie przefazowanie , nie bede startwał w zawodach CA no mzoe keidys w DB dragu ale bardzej na poznanie systemu CA . wiec mysle takz, ktos chce startowac w CA (auto stoi nie jedzie oczywscie mozna bawić sie w rozne ugodognienia :) ) ale jak ktos porpostu chce sluchac muzyki w aucie to w zupelnosci wystarczy system przedni na pziomie hertza esk 160 , ja akurat lubie mocny kop w plecy ..... chcial bym kiedys jakiegos emphaser'a z seri EBP .. ale swiat jest taki jaki ejst i trzeba kombinowac :D
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Sob 07 Lip, 2007   

elo :D jestem.
Małolat napewno sie cieszy. Kupił sobie sprzęcik, nowiutki, sliczniutki, jeszcze pachnący, wydała troche gotówki na to i to rozumiem. kompleksowo bardzo fajnie. Nie można mu odbierać przyjemności cieszenia sie z nowego CA.
Ode mnie.
Hmmm, troche zła dorga imo. Lepiej zrobić sobie spoko przedni zestaw (ktoś napisał o helixach mkII/III blue na przód , 200 zeta komplet ) + maty + dystanse. Kupić wzmak 4 kanałowy. Podłączyć głośniki na razie i uciułać na jakiś basik na tył. Małolat , generalnie radio jest ok, skrzynka też w miare, wzmacniacz daje rade, ale chyba nie tędy doga. To jest tak jak wsadzisz do swojej renówki 3.0 v6 nie ruszając zawiasu i hebli. Ok, zapierdala to niemiłośiernie, ale co z tego jak nawet nie mozesz skręcic tym i przychamować. Bas będzie ci dudnił a głośników nei będzie słychać.
Radze ci oddać wzmaka , i wziac jakis model nizej nawet ale 4 kanałowy a za miesiac kupić sobie te helixy na przód i maty bitumiczne.
 
 
 

Maolat
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Lip, 2007   

przyznam sie ze glosnikow teraz nie kupywalem pozostały mi z wcześnejszych zabaw :) wiec nie byly dedykowane do zestawu teraz :) zreszta idzie poznac po klasie sprzetu :) jestam fane basu , uwielbiam jak bas słychac a przedewszystkim czuć . :P ta sprzynia to bedzie przejscie jak juz pisalem :)

Bass Basss Bass , qzynek ma zestaw w lanolosie skladajacy sie z Blau GTA2 - 2 kanaly w mostku ma podpięty glosniczek SONY XS-L124P5B na kablach zrob to sam i gra mu bas wysmiencie , jego celem jest bas l , zestaw kosztowal go okolo 500 zł (upieczony student) wiec kasy narazie nezarabia posprostu cos ie dalo to oszczedzal i kombinowal . na przodzie ma powerbasa (jakas odseparowana 16) ... W kazdym razie mam andzieje ze bede sie dalej rozwijal w kierunku CA . moze uda sie kiedys spotkac to sami odsluchacie :)

P.S - MAOLAT nie MAŁOLAT :562:
Ostatnio zmieniony przez Maolat Sob 07 Lip, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

CHRZANEK 
bzuuummmmmmmmmmmm
Dr Prof.

auto: MINI Cooper S
silnik:: 1,6 supercharger
moc: 170km
Pomógł: 115 razy
Dołączył: 10 Sty 2007
Skąd: Warszawa Centrum

Wysłany: Sob 07 Lip, 2007   

Michal bo widze że co nieco sie znasz :D :D :D

Miales saxo to doradz: Na razie mam tylko radio (Clarion DRX7375 KLASYK).
Co proponujesz kupic na przód.
Zakladam że zestaw odseparowany (tak to sie chyba nazywa).
Jakies propozycje ???
Jakie to koszta? 200-250pln czy więcej ???

Ile moze kosztować porządne wygluszenie drzwi ???
_________________
A można było jeździć francuzem całe życie...
 
 
 

Maolat
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Lip, 2007   

YOSHI ,

Jest to wypowiedz naszego forumowego kolegi ktory bawi sie w te duperele :)
" Im mniejszy głośnik tym bardziej promieniuje dookólnie , czyli ma lepsze charakterystyki kierunkowe. "lepsza" ch-ka kierunkowa to mniejszy spadek ciśnienia przy zwiekszonym kącie odsłuchu w stosunku do osi głośnika. Głosniki wysokotonowe kopułkowe ze względu na swoje małe rozmiary i konstrukcje membrany maja chyba najlepsze ch-ki i nawet pod katem 90 stopni daja niezła efektywność. Duże głosniki maja wyraźny spadek już przy 30-45 stopniach. Im większy głośnik tym bardziej zawęża się przedział kątów efektywnego przetwarzania. Różnice między głosnikiem 130 a 160 mm moze i nie będą wielkie ale i zauważalne.
Druga sprawa któa przemawia za glsonikiem mniejszym to lepsza zdolność przetwarzania wyzszego zakresu pasma średniotonowego. 16 cm głosniki "kończą" sie zwykle na paśmie góra 4kHz. Mniejsi bracia spokojnie dociagaja do 5,5-6kHz a stosujac jeszcze mniejszego 10-11 cm głosniczka daje pasmo nawet do 10kHz.
Niby niepotrzebnie duzy zakres częstotliwosci ale chcąc uzyskać brzmienie wysokiej jakości każdy głośnik musi mieć zapas pasma, którego nadmiar sie filtruje. Głosnik pracujacy do końca swoich mozliwosci przetwarzania po prostu słabo gra gdyż wraz z końcem pasma generuje on co raz wieksze zniekształcenia. Dlatego porównujac dwa głosniki jednakowej serii i jakosci ale równej wielkosci, mniejszy zagra zawssze lepiej w zakresie średnich tonów ."

Home & Car audio www.diyaudio.pl www.audiomania.info ,

----------------------------

Warto sie zapoznac ...

CHRZANEK,
powerbasy 13/16 (ogulnie maja dobra opinie )
http://essa.com.pl/oferta...id=179&pid=1093
http://essa.com.pl/oferta...id=179&pid=1094

System Hertz DSK 130/160
http://www.allegro.pl/ite...ep_wyszkow.html
http://www.allegro.pl/ite...e_gwar_pl_.html

ja bym wybieral (i w przyszlosci bede) miedzy tymi opcjami :)
 
 

CHRZANEK 
bzuuummmmmmmmmmmm
Dr Prof.

auto: MINI Cooper S
silnik:: 1,6 supercharger
moc: 170km
Pomógł: 115 razy
Dołączył: 10 Sty 2007
Skąd: Warszawa Centrum

Wysłany: Sob 07 Lip, 2007   

Do saxo to raczej 13tki.
Ja nie jestem jakims wielkim fanem car audio i nie bede robil specjalnych "boczków" żeby sobie zrobić super profi zestaw 3 drozny.

Po prostu chce zeby glosniki nie odbiegaly klasą od radia, a to podobno nie jest zle.
Wole miec ciszej ale w troszke lepszej jakosci niż odwrotnie.

Zapoznam sie - wielkie THX
_________________
A można było jeździć francuzem całe życie...
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Sob 07 Lip, 2007   

Charznek, z 13 to mało co pociągniesz.
Jedynym rozwiązaniem dla ciebie widze kupno elips na tył. Tłumacze dlaczego.

głośniki na przód grają w miare mając wielkość 160-165 mm. na 13 duzo nie zyskasz, do tego musiałbyś wytłumić drzwi co ciągnie za sobą zmiane wagi w samochodzie. Wiemy wszyscy ze chcesz robic Ax'a 16v i waga dla ciebie ma duze znaczenie. Elipsom stanowczo mówie nie , ale elipsy to są takie "uniwersalne" głośniki które robią umpa umpa i graja wysokie tony. Wiadomo że jak od wszystkiego to do niczego ale lepsze elipsy niż same 13stki na przód.

Jeśli natomiast sie upierasz na 13'stki to musisz baaaardzo dobrze wytłumić drzwi z przodu, ale rewelacji sie nie spodziewaj. Ale pamiętaj o wadze, wytłumienie porządne moze nawet obciążać drzwi + 10 kg ( jedne !! )
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12