Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: k-mart
Pią 26 Paź, 2007
Pytania i odpowiedzi w zakupie/sprowadzeniu auta
Autor Wiadomość

sosna8
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Cze, 2007   

tak bo wtedy okazje się że kupuje auto za granicą droższe niż w Polsce - a to jest kretynizm w najczystrzej postaci

pozatym o jakim łamaniu prawa mówisz

firmy często korzystają z usług innych firm które oferują produkt pt. "jak zapłacic najniższy podatek"

a tu jest przykład jak zaplacic najmniej za sprowadzone auto
ja bym się bardziej do fiskusa czepiał że mi każe płacic akcyze co jest niezgodne z prawem w EU a nie do mnie że jej nie chce płacic
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Pią 29 Cze, 2007   

sosna8 napisał/a:
tak bo wtedy okazje się że kupuje auto za granicą droższe niż w Polsce - a to jest kretynizm w najczystrzej postaci


nie koniecznie, bo można kupić samochód z lepszym wyposażeniem, w lepszym stanie niż na allegro w PL :)

sosna8 napisał/a:
pozatym o jakim łamaniu prawa mówisz
...
o oświadczaniu nieprawdy - oszustwie podatkowym

sosna8 napisał/a:
firmy często korzystają z usług innych firm które oferują produkt pt. "jak zapłacic najniższy podatek"


jasne, ale to w ramach obowiązującego prawa - podpowiadają np. jaką formę opodatkowania wybrać dla konkretnej działalbności, żeby bardziej się opłacało. Czy np. kupić żuka żeby móc odpisywac VAT od paliwa itp. itd.
Niestety nie mamy zbyt prostego systemu podatkowego, dlatego wszelkiej maści doradcy podatkowi mają raj. Uwierz mi jednak, że oni nie namawiają do składania fałszywych deklaracji a skupiają się na wyborze najlepszej drogi z prawnie dozwolonych :)

Oczywiście nie staram się być bardziej święty od Papieża... Rozumiem, tych co kombinuja, ale uważam że nazywanie tych co nie kombinują kretynami jest przesadą.

Mam znajomego który postanowił kiedyś przycwaniakować, zarobić parę złotych na drobnym przekręcie podatkowym które robią (robiły) tysiące osób... Niestety akurat jemu się nie udało. Dostał wyrok w zawiasach i c.h.u.j z tym wyrokiem... Najgorsze jest to, że stracił przez to swoją bardzo intratną posadę, dodatkowo nie może zasiadać z zarządach spółek przez x lat (albo do końca życia, nie pamiętam już a nie chcę przesadzić).

Choć mi go szkoda to uważam, że był KRETYNEM że zdecydował się na tą drobną przewałkę, bo czasem naprawdę się nie opłaca "zaoszczędzić" głupich 5 tysięcy ryzykując dużo, duuuużo wiecej.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

Loko 
Dr. Scheffler dzwoń 500 000 529


auto: ...
silnik:: ...
moc: ...km
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Kraków

Wysłany: Pią 29 Cze, 2007   

anjas napisał/a:

Oczywiście nie staram się być bardziej święty od Papieża... Rozumiem, tych co kombinuja, ale uważam że nazywanie tych co nie kombinują kretynami jest przesadą.


Nawet jak byś się starał to i tak nikt by Ci nie uwierzył, w końcu jesteś z pruszkowa i zajmujesz się produkcją pieniędzy :D to mówi samo za siebie :D :D
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Pią 29 Cze, 2007   

Loko napisał/a:
Nawet jak byś się starał to i tak nikt by Ci nie uwierzył, w końcu jesteś z pruszkowa i zajmujesz się produkcją pieniędzy :D to mówi samo za siebie :D :D


heheh :)
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

sosna8
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2007   

anjas napisał/a:
jasne, ale to w ramach obowiązującego prawa - podpowiadają np. jaką formę opodatkowania wybrać dla konkretnej działalbności, żeby bardziej się opłacało. Czy np. kupić żuka żeby móc odpisywac VAT od paliwa itp. itd.
Niestety nie mamy zbyt prostego systemu podatkowego, dlatego wszelkiej maści doradcy podatkowi mają raj. Uwierz mi jednak, że oni nie namawiają do składania fałszywych deklaracji a skupiają się na wyborze najlepszej drogi z prawnie dozwolonych :)


niekoniecznie...mam znajomego w firmie Leute czy jakoś tak...i on mi mówił otwarcie że żyje z tego że czasmi musi pójśc z klijentem do pokoju i w 4 oczy mówi mu jak zachahmęcic żeby jak najwięcej zarobic i z jakim ryzykiem jest to związane

a myślisz że twój przykład z zakupem żuka jest uczciwy...kupujesz strucla którego stawiasz w garażu a tak na prawdę wlewasz wache do innego auta albo nawet 2 aut...pomyśl :549:

anjas napisał/a:
Choć mi go szkoda to uważam, że był KRETYNEM że zdecydował się na tą drobną przewałkę, bo czasem naprawdę się nie opłaca "zaoszczędzić" głupich 5 tysięcy ryzykując dużo, duuuużo wiecej.


nie rozumiesz mnie...kretyn to ten so kupi za granicą drożej niż w polszy (a tak wam wyszłow tym topicu z obliczeń) , a nnie ten co jest do bólu uczciwy
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Pią 29 Cze, 2007   

sosna8 napisał/a:
a myślisz że twój przykład z zakupem żuka jest uczciwy...kupujesz strucla którego stawiasz w garażu a tak na prawdę wlewasz wache do innego auta albo nawet 2 aut...pomyśl :549:


ale ja myślałem o jeżdżeniu tym żukiem :D
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Pią 29 Cze, 2007   

buehehehehheheheheheheheh :DDDDD
sosna nie kłuć sie, nie masz racji ziombel
 
 
 

sosna8
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007   

anjas napisał/a:
sosna8 napisał/a:
a myślisz że twój przykład z zakupem żuka jest uczciwy...kupujesz strucla którego stawiasz w garażu a tak na prawdę wlewasz wache do innego auta albo nawet 2 aut...pomyśl :549:


ale ja myślałem o jeżdżeniu tym żukiem :D


nie wierzę kuźwa no nie wierzę... :570:

przykład z żuka jest ograny właśnie pod tym aspektem jakim ja go przedstawiłem

pozatym jakbyś miał coś innego na myśli to powiedziałbyś o zakupie auta od którego mozna odliczyc podatek VAT lub o aucie które moż zostac zarejestrowane jako cuiężarowe

Z resztą nie chce mi się już dłużej pierdo lic na ten temat...prawda jest taka że jak się nie płaci akcyzy to nikogo nie okradasz bo i tak jak pójdziesz do sondu to ci ją zwrócą...ale dla super mega turbo uczciwych...END OFF THIS TOPIC PLEASE!!!
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007   

Jak sie nie myle w zapisach o akcyzach itp jest mowa o koszcie zakupu.
Moge miec dobry humor i sprzedac komus nowke BMW za 100 ojro bo go lubie, on od tego placi podatki.
Gdy jest mowa o WARTOSCI pojazdu, jak w podatkach przy zakupach lokalnych 2% to pani z okienka bierze w lape cennik samochodow i tyle.
_________________
 
 
 

sosna8
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007   

pani z okienka nic nie bierze do ręki jeśli bierzesz auto na firme (swoją, kolegi, taty, psa, Johna Rambo) bo masz fakture wtedy i nawet z wydziału komunikacji nie musisz iśc do urzędu podatkowego żeby cokolwiek wyjaśniac czy zgłaszac...a pani z okienka to może wziąśc do buzi jak jest ładna ;)
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007   

sosna, ziomus...

jak chcesz kombinować przy sprowadzaniu to kombinuj. Ja tego nie oceniam. Ale nie nazywaj od razu kretynem kogoś kto sprowadza samochód drożej niż może kupić w PL, bo może mieć ku temu kilka powodów (np. lepszy stan samochodu, pewne źródło, lepsze wyposażenie itp.) A może ma po prostu fantazje, żeby sobie furacza sprowadzić a niue chce kombinować.

Czy Elvis był kretynem bo rozdawał Cadillac'i? ;)

Uwierz mi też, że są ludzie którzy są superuczciwi bo tak im lepiej - nie ściągają pirackich filmów i muzy z netu, nie kantują na ubezpieczeniach, nie kombinują przy podatkach itp. I ja ich szanuje i nigdy nie nazwę kretynami, bo wiedzą co robią. Mają swoją ideologię i się jej trzymają.

Dla mnie to EOT bo każdy ma inne zdanie i ma do niego prawo... no chyba, że mnie ktoś wqrvi to się znowu włączę ;)
 
 
 

sosna8
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007   

anjas napisał/a:
sosna, ziomus...

jak chcesz kombinować przy sprowadzaniu to kombinuj. Ja tego nie oceniam. Ale nie nazywaj od razu kretynem kogoś kto sprowadza samochód drożej niż może kupić w PL, bo może mieć ku temu kilka powodów (np. lepszy stan samochodu, pewne źródło, lepsze wyposażenie itp.) A może ma po prostu fantazje, żeby sobie furacza sprowadzić a niue chce kombinować.


no to bez sensu...mówimy o tych samych dwóch autach a nie o przypadku kiedy w polsce kupuje się auto z niepewnego źródła, po dzwonie i w podstawie za mniej niż z zagramanicy serwisowane w ASO w super stanie i w fuul opcji

przypadek który ty rzedstawiłeś nie podlega dyskusji...wiadomo


anjas napisał/a:
Uwierz mi też, że są ludzie którzy są superuczciwi bo tak im lepiej - nie ściągają pirackich filmów i muzy z netu, nie kantują na ubezpieczeniach, nie kombinują przy podatkach itp. I ja ich szanuje i nigdy nie nazwę kretynami, bo wiedzą co robią. Mają swoją ideologię i się jej trzymają.


ale z ciebie manipulator cwaniaczku ;)

powiedziałes to tak jakbym ja nazywał kretynami ludzi uczciwych...zatem powtarzam ostatni raz swoje zdanie
1. kretyn = ktoś kto tą samą bryke kupuje za pare koła więcej niz w polszy
2. akcyzy można nie płacic i nawet nie trzeba się z tego spowiadac bo i tak by ci ją oddali ale po co po to chodzic do sądu
[/b]
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007   

Sosna , ale ty uparty jesteś :)
A od kiedy to zwracają akcyze ?? ciekawe ...
ja juz zaplaciłem 2 tysie akcyzy, i nie zobacze tej kasy już nigdy
 
 
 

sosna8
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007   

od momentu kiedy uznano że jest to nielegalne i niezgodna z prawem europejskim

kasy Michal pewnie nie zobaczysz jak się nie upomnisz...wiadomo że listonosz nie zapuka do drzwi i nie powie że przyniós ci 2 kola co ci państwo polskie zabralo tylko ty sam musisz o to zadbac a jak, to nie wiem ale najpierw spytaj się w urzędzie skarbowym albo w wydziale komunikacji bo tam na bank wiedzą

bądź tak uparty jak ja :564:
 
 

Gotti 
citizen
Dziecko Dobrobytu

auto: Czarne
silnik:: M135i
moc: 320km
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 08 Kwi 2006
Skąd: DL

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007   

sosna8 napisał/a:
od momentu kiedy uznano że jest to nielegalne i niezgodna z prawem europejskim

kasy Michal pewnie nie zobaczysz jak się nie upomnisz...wiadomo że listonosz nie zapuka do drzwi i nie powie że przyniós ci 2 kola co ci państwo polskie zabralo tylko ty sam musisz o to zadbac a jak, to nie wiem ale najpierw spytaj się w urzędzie skarbowym albo w wydziale komunikacji bo tam na bank wiedzą

bądź tak uparty jak ja :564:



taaa..... a Ty niby już odzyskałeś? :053: :053: :053:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13