Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
X vs PS

no i co?
Xbox360
29%
 29%  [ 7 ]
PS3
37%
 37%  [ 9 ]
omca, kreatyna i karnet na silke z Kondziem i Kamilem
33%
 33%  [ 8 ]
Głosowań: 24
Wszystkich Głosów: 24

Autor Wiadomość

k-mart 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: -
silnik:: 0.0
moc: 000km
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2005
Skąd: z polecenia

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   X vs PS

temat walkowany od roku, a nadal nikt nie wie co wybrac

poprosze o pare glosow bo nie wiem kurde co w koncu wybrac.

Mile widziane jesli posiadacze konsol mogli by wymienic pare +/- na ich temat.

Dziekuje za uwage, po nagrode napiszcie PW do Marcela.
 
 

pP 
A gdyby tak Jimek...


auto: MZA
silnik:: D1BCcuX
moc: 232km
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Frampol

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

:lol2:
_________________
Za mało zarabiasz, żeby być gejem..
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

No więc jeżeli chodzi o cenę to mimo wszystko konsole w.g. mnie są porównywalne, cena pakietu startowego sony może się wydawać nieco wyższa ale jezeli weźmie się pod uwagę to, że Xbox'owi troszkę brakuje do konfiguracji PS3 to po dokupieniu części dodatkowych jego cena staje się porównywalna z produktem Sony (może nawet ją przewyższać). Ilością dostępnych tytułów Xbox przewyzsza narazie PS3 ale jest to powodem ok. rocznej róznicy w dacie premier obu konsol, na dodatek PS3 się już rozkręca. Jezeli nastawiasz sie na gre multiplayer to obie konsole mają wiele do zaoferowania. X360 może sie pochwalić swoim Xbox Live, swietnym community i doswiadczeniem w jego budowaniu z tym, że za granie on-line trzeba płacić i to sporo. Sony w przeciwieństwie do Microsoftu udostępnia mozliwość grania przez internet za darmo, nie posiada jednak tak rozwiniętej platformy on-line przynajmniej do premiery Home, która zbliża sie wielkimi krokami (Home to platforma on-line bazująca na idei znanej chociażby z internetowej gry secondlife, sterujemy swoim avatarem, posiadamy własne mieszkanie itd. usługa ta nie przewiduje specjalnych opłat abonamentowych, chyba ze masz zamiar dokupywac zestawy fatatałaszkow, mebli czy chociażby nowe, większe mieszkanie). Pytałeś o możliwości odpalania "lewych" płyt na konsolach, no cóż na X360 jest to możliwe ale wiąże się to ze słodziutkim banikiem na Xbox Live, póki co PS3 nie pozwala na jakiekolwiek tego typu manewry. O ile wiem na dzień dzisiejszy każda konsola pozwala na odpalenie filmów w formacie Divx. Jeżeli chodzi o dodatki to PS3 jako, że posiada wbudowany moduł bluetooth można do niego podłaczyc bezprzewodowy headset BT, na konsoli można zainstalowac dystrybucję Linuxa, posiada ona aplikację pozwalającą na branie udziału w projekcie Folding@Home, ma wbudowanie wi-fi (internet bezprzewodowy) jeżeli dorwiesz wersję z 60GB dyskiem to będzie ona wstecznie kompatybilna z PS2 i PSone, bedzie miała 4 porty USB, i czytnik wszelkiej maści kart pamięci. Do konsoli można z łatwością podłączyc wszelakie akcesoria takie jak pamięci flash, myszki i klawiatury USB. PS3 bardzo ładnie współpracuje również ze swoją mlodszą siostrą - PSP. Kontrolery ładowane są przez porty USB wiec nie ma problemu z wymienianiem baterii, posiadają one również sensory położenia w przestrzeni co pozwala na zabawę machając padem. No i na koniec trzeba jeszcze wspomnieć, ze jako jedyny next gen PS3 posiada pełnoprawny napęd HD, który w przeciwienstwie do Xboxowego HDDVD jest wspierany przez największe firmy zajmujące sie dystrybucją filmów. Xbox 360 aby mógł łączyć się z siecią bezprzewodowo wymaga dokupienia specjalnej przystawki, płacić musimy również jeżeli chcemy mieć możliwość ogladania filmów w HD (zewnętrzny napęd to koszt rzędu 500zł). Headset wymaga podłączenia do kontrolera, o ile dobrze pamiętam Xbox również posiada kilka portów USB (2 z przodu i 1 lub 2 z tyłu, nie pamiętam dokładnie). Kontrolery wymagają wymiany baterii AA. Nie sposób pominąc kwestii awaryjności Xboxa, która jeszcze do niedawna utrzymywała sie na stałym 30% poziomie teraz jest lepiej ale i tak daleko microsoftowi do konkurencji w tej kwestii (ok 16% Xboxów jest narażona na RRoD). No i to by było na tyle bez wątpienia obie konsole mają wiele do zaoferowania ale ja osobiście wybrałem PS3...
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

http://xboxspot.pl/Aktual...nanie_gier.aspx

Round 1 - Design

Here, the PS3 takes it, even though CNet thinks it looks like a George Foreman Grill, which I suppose it does from a certain angle. I can’t believe the Xbox 360’s controller is given top marks though because personally I find it a little too childish and gimmicky for my liking.

Round 2 - Features

PS3 = Blu-ray, WiFi, and Bluetooth. Xbox 360 = none of the above. A perfect score for the PS3, and rightly so, seeing as its feature set is probably the most rounded and fulfilling of that seen on any home console ever.

Round 3 - Online

The Xbox 360 takes this round comfortably thanks to the ease of using Xbox Live, and the new Netflix compatibility. However, I can’t understand the scoring really when PSN is free and isn’t as bad as CNet makes out. The judges clearly aren’t fans of Home but I’d personally rather have it than not have it.

Round 4 - Graphics

This round is a joke and for me, calls out the three judges as Xbox fanboys. On multi-platform games, the Xbox 360 apparently shades it - maybe, maybe not, but I think it’s too close to call either way. But platform exclusives? I’m sorry but the PS3 takes this crown by a mile. As stated, there is nothing that compares to Metal Gear Solid 4 or Killzone 2, so why the draw?

Round 5 - Games

Xbox 360 - Gears of War and Halo. PS3 - Metal Gear Solid 4 and LittleBigPlanet. Woah, hang on a moment, why those two games? Why not Killzone 2 or God of War 3? Or Heavy Rain and Uncharted 2? Talk about picking your games to suit your own needs, which in this case is clearly an Xbox 360 win. I concede the backwards compatibility point though - it sucks.

Round 6 - Value For Money

Apparently, being the best Blu-ray player on the market and having an astounding range of exclusive games either out or coming out soon doesn’t warrant an extra $100. Sure, the PS3 could do with a price cut but I’d still say it’s very good value for money even at its current price.

The Result

It’s official. According to CNet, the Xbox 360 is better than the Playstation 3. Don’t worry that the presenter and main judge is a douchebag, or that we never actually get to see the other two judges give their opinions (if they even exist). CNet has spoken, and the Xbox 360 rules over the PS3. There is clearly no argument to be had.

Hello , widzę że rozpatrujemy temat xbox 360 vs PS3 vs Wii. No tak zacznijmy od xboxa ponieważ jest pierwsze.
Najpierw +:
-Arcade , Premium , Elite w wersji Jasper - ciche i nie awaryjne (jeśli usłyszycie że xbox 360 awaryjny to nie słuchajcie bo ten kto to napisał to zj.. , może że napisze że falcon awaryjny to tak)
-Tani
-Tanie gry ale to raczej nie jest plus bo cała polska na piratach jeździ
- Odtwarza gry z Xbox
- Bardzo dobra grafika
- Duży dysk twardy
- Dużo gier na tą konsole
- Poza tym można oglądać filmy i zdjęcia , słuchać muzyki
- Dobrze zaprojektowany i zrobiony Xbox Live
Teraz -:
- Wersja Falcon awaryjna
- Płatny Xbox Live
- Nie posiada Blu-ray (ale to nie potrzebne)


+ = 9
- = 3

Teraz PS3

+:
- Posiada blu - ray
- Ładny obraz jak się filmy ogląda
- bezprzewodowy pilot
- darmowy multiplayer
-:
- Drogi
- Mały dysk
- Gry po 300zł
- trudno zdobyć cracki
- mało premier gier na tą konsole
- mało rozbudowany multiplayer

+ = 3
- = 6
 
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

kupuj obie!
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

prazmo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Jak dla mnie X jest lepszy moze grafika gorsza niż w ps ale dla mnie nie ma aż tak dużej różnicy.cena to chyba najwieksza przewaga nad ps według mnie.fakt przeszkadzać może brak wifi w standardzie,a adapter kosztuje jakieś chore pieniadzory. Jeżeli znajomi maja Xa to kupuj X bo nie ma to jak dobra sesja w forze po sieci albo dobra rozpierducha w gta z kolegami.a no i w październiku forza3 wychodzi wiec kolejny plus
 
 

Marek23 
Gonna giv'm a cziken?

auto: gc8r
silnik:: 2.0
moc: 280km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Rbk/Krk

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

PS3, Gran Turismo w pełnej wersji ma byc lepsze niz Forza 3. Szkoda jedynie, ze nie ma RBR...
 
 

anjas 
Penetrator
Szok tato QP


auto: Izera RS
silnik:: H00Y
moc: 51kWkm
Pomógł: 81 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: bobrowinów

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Marek23 napisał/a:
PS3, Gran Turismo w pełnej wersji ma byc lepsze niz Forza 3.


no zobaczymy, chciałbym.
Pytanie kiedy wyjdzie GT5, bo forza podobno w październiku. A GT5 już 2 lata wychodzi "lada chwila". Są plotki, że ma być w grudniu.
_________________
Poznań: 22,5cm
 
 
 

Greg 
sushi nori


auto: 106 S16, Willy
silnik:: TU5J4 1.6 16V
moc: 168km
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Skąd: Warszawa

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Mam x360 i jestem bardzo zadowolony. Zero problemów, wszystko pięknie, była duuuużo tańsza. Tytuły są spoko, w Gran Tourismo 5 Prologue grałem u kumpla cały wieczór i nie wciągnęło mnie, wcale nie jest takie fajne jak myślałem jeśli chodzi o model jazdy itd.

Nb. PS3 znajomego świruje - pojawiają się artefakty i kolory inne niż powinny (np. niebieski asfalt). ;D
_________________
"If in doubt, flat out." - Colin McRae
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Moj szwagier ma ps'a a ja sie nagrałem w x'a.
I mam takie nieodparte wrazenie, może nazbyt subiektywne ze x jest raczej dla dzieci i nastolatków, a ps jest dla graczy z doswiadczeniem i bardziej wyostrzonym gustem
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

MoRToN 
sushi nori
tylko fourty/fourty


auto: Reno
silnik:: 2.5
moc: 115km
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Skąd: Warszawa

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Ale grając w tą samą gre na obu konsolach odniosleś takie wrażenie czy jak ? :>
 
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

to by bylo troche bez sensu,
napisałem "subiektywne wrażenie"
_________________
Samochody to ZUO!
 
 

MoRToN 
sushi nori
tylko fourty/fourty


auto: Reno
silnik:: 2.5
moc: 115km
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Skąd: Warszawa

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Do mnie "X" przemawia tylko opcją flashowania... niczym innym.
 
 
 

k-mart 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: -
silnik:: 0.0
moc: 000km
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2005
Skąd: z polecenia

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

dzieki za posty.
Do mnie w ps3 przemawia:

- wifi
- bluetooth
- blueray
- bezplatne granie w sieci

W x'ie:

- dzojstik (mistrz dla mnie)
- cena

Jestem pewien ze obie konsole moga sie zyebac, bledy X'a sa mi znane, ps'a nie jako ze moj brat ma od 1,5lat i bangla bezblednie.
 
 

ps 
first...


auto: Accord
silnik:: 2.0
moc: niewielkakm
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Gru 2005
Skąd: GE/CH

Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

k-mart napisał/a:
dzieki za posty.
Do mnie w ps3 przemawia:

- wifi
- bluetooth
- blueray
- bezplatne granie w sieci
- ps pożyczy mi kilka gierek a moze i nawet jakis film w blureju

W x'ie:

- dzojstik (mistrz dla mnie)
- cena

Jestem pewien ze obie konsole moga sie zyebac, bledy X'a sa mi znane, ps'a nie jako ze moj brat ma od 1,5lat i bangla bezblednie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14