Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Clio vs Stilo Abarth
Autor Wiadomość

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   Clio vs Stilo Abarth

Witam

Dzisiaj sobie jechalem ulicami wawy, na polnocy, a tak dokladnie to kierowalem sie na Radzymin. Jechalem wspolnie z ziomem co srednio sie zna na wozkach, kupil stara corse 1.4 16v i jest dumny jak paw bo to "sportowa wersja" i kazde clio wydyma.
No wiec jak sobie jechalismy razem dzisiaj to w koncu zlapal okazje mnie wydymac bo sie ustawilismy razem na swiatlach. Zielone, no i jade sobie do 6000rpm a kolega dyma to moje clio, ale gdzies w tylnim lusterku. Az tu z mojej lewej pojechalo sobie jakies stilo, stalo z nami na swiatlach, jechalem juz na zaawansowanej III-ce, dalem ogien no i go dochodze, ale nie idzie to tak gladko jak powinno. Troche podiirytowany faktem ze wloszczyzna zmusila mnie przyciskania gazu, zwalniam bo swiatla dojrzewaja i przestaja byc zielone. Podjezdza stilo, koles pokazuje "ok" i opuszcza szybe. No i zadaje pytanie "co mam pod maska", jakby na drzwiach widac nie bylo, jak uslyszal odpowiedz to rzucil "ja mam 2.4, ale w automacie".
Wiec postanowilismy zweryfikowac na zielonym, co sie pierwsze posypie, francuz czy wloszczyzna. Zielone i ogien, niestety urzadzam palenie kapcia, stilo jedzie rowno, ja jeszcze na I-ce a stilo zmienia bieg. Szybko to robi, ale traci dlugosc, pozniej jedziemy II-ke, prawie rowno i znowu stilo zmienia wczesniej, ja wklepuje kolejna dlugosc z hakiem, na III-ce juz odchodze.
Wniosek taki, wlosi chyba poprawili troche ta skrzynke zwana "selespeed". Moj kumpel mial to w alfie 2.0 156 i ta skrzynia to jakas pomylka. W alfie pracuje ona tak ze gaz cisniemy na czerwonym, bo zanim skrzynia sie zorientuje ze przypadkiem chcemy ruszyc to mamy szanse ze przed kolejnym czerwonym samochod zacznie ruszac. Pozniej biegi to by mi predzej przerzucala moja ciotka siedzac na tylnim fotelu. W trybie sekwencyjnym, odrobine lepiej, ale ruszenie dynamiczne to fikcja. Tutaj poprawa, stilo ruszylo zdrowo, nawet troche piszczac. W alfie manewr ten byl teoretycznie mozliwy, teoretycznie bo jakis sposob podobno jest, ale Ci co probowali szukali pozniej innej skrzynii i do dzisiaj nie wiedza czy dziala.
_________________
 
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

czy to Stilo bylo zolte??? :) (ewentualnie czarne albo niebieskie :)
 
 
 

k-mart 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: -
silnik:: 0.0
moc: 000km
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2005
Skąd: z polecenia

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

ogolnie powinno byc tak ze clio masakruje takie stilo abarth....W Punto hgt takie stilo objezdzalismy jak nam pasowalo :D
 
 

Gotti 
citizen
Dziecko Dobrobytu

auto: Czarne
silnik:: M135i
moc: 320km
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 08 Kwi 2006
Skąd: DL

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

k-mart napisał/a:
ogolnie powinno byc tak ze clio masakruje takie stilo abarth....W Punto hgt takie stilo objezdzalismy jak nam pasowalo :D


Dobrze wiedzieć, nie będę się bał takiej konfrontacji :D
 
 

Kune
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

noo to grati :) niby 2.4 litra :D :D:D ale moc mniejsza chyba niz u Ciebie Dziku? Abarth powinien sie wstydzic :573:

czyli jednak jest tak, jak slyszalem, ze te autka bardzo slabo jezdza. Mam nadzieje ze bede mial okazje to zweryfikowac, ale bardzo rzadkie auto.

Jak moja owczesna dziewczyna poszukiwala auta, koles w komisie stwierdzil ze jesli kupi Stilo Abarth to malo co bedzie szybsze od niej :D po raz kolejny widac jak tam oni sie znaja...

PS. To stilo stoi w tym komisie juz ponad 1.5 roku :) fakt, wypas jest dobry!
 
 

Loko 
Dr. Scheffler dzwoń 500 000 529


auto: ...
silnik:: ...
moc: ...km
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Kraków

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

A ile takie stilo ma koników pod maską?
 
 
 

strick 
6950 spammer!

auto: MZK KZK PKP
silnik:: zależy który
moc: jest w tobiekm
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Katowice

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

Stilo Abarth ma 170 KM z pojemności 2,4!
_________________
...
 
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 28 Maj, 2006   

maly OT
to ja powiem cos bo troszke jezdzilem i jezdze..

silnik 1,8 - 130 km jest w Punto HGT i Stilo 1,8 - jezdizlem druga furka sporo, a pierwsza czasem jezdze.. :) przejdzmy do faktow - w punto seria podaje jakies 8,5 do setki , natomiast w Stilo - jest to 9,9 a jest to identyczna jednostka napedowa. Stilo - mowie to z doswiadczenia - to nie jest auto sportowe.. musialoby miec ze 250 KM zeby ruszyc ta mase.. nawet sobie nie wyobrazacie ile tam jest wynalazkow.. nie mowie, ze zle ale naprawde jest tego strasznie duzo - a stilo abarth i stilo 1,8 (oczywiscie mowa o wersji najlepszej) roznia sie tylko silnikiem - moze jeszcze jakies drobiazgi.. Stilo to naprawde duzy - jak na hatchbacka samochod, a przede wwszytkim to bardzo wygodne auto.. zawiszenie jest mocno gibane - super wygodne ale ze sportem nie ma nic wspolnego.. nawet to nowe jubileuszowe Stilo - w kolorze czerwieni ferrari - "odpicowane" przez Abartha ma takie zawiszenie..
podsumowujac.. Stilo to fajna furka, ale sport to tylko na siedzeniach i we dwojke..
 
 
 

saxorulez 
aka petrolhead


auto: Peugeot
silnik:: 208 GTi
moc: podobno 230km
Pomógł: 98 razy
Dołączył: 05 Gru 2005
Skąd: zadupie

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006   

ten 2.4 to ma 5 garów chyba i 5 zaworów czy się myle?

spory silnik jak na to auto.. Ale nawet jakby był w manualu to nadal znęccanie się nad słabszymi :D
gratki
_________________
when the flag drops the bullshit stops



.....action speaks louder than words....
 
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006   

Ale ja chcialem dodac ze szedl nawet dobrze jak na dane katalogowe.
W sumie ciezki bardzo to on nie jest, 100kg wiecej od clio.
_________________
 
 
 

gobla
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006   

znajomy ma stilo abarth cos kolo 200km i zmieniony program w skrzyni i autko smiga calkiem calkiem
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 29 Maj, 2006   

nie wszystkie stilo a. maja automaty.. widzialem takiego zoltego z manualem.. malo brakowalo a bym tamtym smigal... zamiast Punto.. ale byl juz sprzedany.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 12