Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
zimowe szusy
Autor Wiadomość

Loko 
Dr. Scheffler dzwoń 500 000 529


auto: ...
silnik:: ...
moc: ...km
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Kraków

Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

Fydi - na prostych nie jeżdżę, chociaż mam w garażu pare i czasem ciągnie mnie żeby się na nich przejechać i kiedyś to zrobię i zabiorę je ze sobą na stok. Jeżdżę na starych Atomicach, które mają promień 18 m, są miękkie i długie 173 cm.

Z tym wypożyczaniem to nie jest niestety tak łatwo, żeby znaleźć jakieś fajne narty. W zasadzie od początku zimy przy każdym wyjeździe pytam w wypożyczalniach czy mają coś fajnego, ale zazwyczaj nic nie ma, dopiero ostatnio udał się wyrwać te Stoeckli i wczoraj to co poniżej.

W sobotę pojeżdziłem na czyms na co dla odmiany mnie stać ;)Rossignol 8SL
156 cm, promień 11 m i jakiś tam rocker



No i niestety wrażenia nie były już tak dobre jak przy poprzedniej narcie. Oczywiście i tak było lepiej niż na moich nartach, bo promień zdecydowanie krótszy, a ja szukam jakiejś slalomówki i takie skręty mnie interesują, ale to jednak nie było to.

Zdecydowanie brakowało im tej agresywności, którą miały Lasery. Przejścia z skrętu w skręt nie były tak dynamiczne, no i narta nie szła aż tak fajnie w łukach.

Na pewno były bardziej miękkie, co dało się odczuć nawet stojąc, gdzie byłem w stanie łatwo wygiąć nartę opierając się na językach.

No i jednak długość to wg. mnie nie to, mimo, że nie jestem wysoki i mam 175 to zdecydowanie lepiej pasowało mi 160 cm, a może nawet lepsze będzie 165, jeszcze nie wiem, ale na pewno nie będzie maks krótko, bo Rossignolom brakowało stabilności.
 
 
 

fydi 
Oświadczam - donosiłem do SB


auto: Clio Williams
silnik:: F7R
moc: 154km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Kraków

Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

Gdzieś czytałem, że z rockerem, można brać spokojnie znacznie dłuższe narty. 156 to zdecydowanie za krótka narta. Szukaj dalej i opisuj dalej każdą nartę, bo z ciekawości będzie się można czegoś dowiedzieć.
 
 
 

Czesio
[Usunięty]

Wysłany: Śro 27 Lut, 2013   

http://www.wykop.pl/link/...lany-snowboard/
 
 

Vlodarsky 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Pedżo 306 cab
silnik:: XU10J4
moc: 152km
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Warszawa/Łomianki

Wysłany: Śro 27 Lut, 2013   

Świetna deska :)
_________________
www.racing-oils.pl
www.millersoils-warszawa.pl
www.citroen-warszawa.net
www.facebook.pl/vlodarskyracing
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Fajnie byłoby gdybyscie testując narty podawali poziom swoich umiejętności według tej skali
http://www.skiforum.pl/th...o-w-swoj-profil co innego bedzie dobre dla początkującego ,co innego dla zaawansowanego...
Ja jestem stary, gruby i słaby ale jezdze ponad 30 lat,wiec tak z pewną nieśmiałościa ocenie sie na 7 (choc jazda w puchu i poza trasami nie jest mi obca)
Ostatnio wziołem sobie narty z centrum testowego Head-a.Polecam tą opcje mozna sprawdzic kilka typów nart i zobaczyc na czym sie dobrze jezdzi,do tego dostaje sie nowe ,tegoroczne ,nie zmęczone modele
Zacząłem od topowych slalomówek za furmanke kasy (nie moge ich znalezc na stronie),i okazało sie ze pierwszy raz narty mnie przerosły,wymagają bardzo szybkiej i agresywnej jazdy,kilka zjazdów dawałem rade,pózniej miałem dosc wiec wziołem te http://www.head.com/ski/p...4388/?region=pl ,miększe i bardziej uniwersalne,oczywiscie gorzej do krótkiego skrętu ale mniej męczące .Przez cały dzien waliło mocno sniegiem wiec po południu było juz mocno kopnie i wtedy przyszedł czas na freeraidowe łopaty (tez ich nie moge znalezc na stronie head-a),była rewelacja !!!!,oczywiscie w miejscach gdzie trafiał sie zbity snieg narta nie trzymała wogóle ale w kopnym mozna w zakręcie kłasc sie dotykają ręką stoku,kupa zabawy
Dotychczas miałem Blizzardy RCS (model z zeszłego roku),taka niby gigantówka (z grupy race) ,do dłuższego skrętu,cholernie szybka,mi sie na tym jezdziło huyowo,dałem je synowi i ten jest bardzo zadowolony (bo młody mało skręca,zapierdalac lubi)
 
 

Loko 
Dr. Scheffler dzwoń 500 000 529


auto: ...
silnik:: ...
moc: ...km
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Kraków

Wysłany: Pią 01 Mar, 2013   

Wczoraj znów polatałem na kolejnej narcie, tym razem był to Fischer RC4 WORLDCUP SC PRO
(Karwa no już krótszej nazwy nie mogli dać :rotfl: )
160 cm, promień 11m.



Tym razem chyba warto zacząć od warunków, bo były zdecydowanie odmienne od wszystkich w których jeździłem w tym roku. wyskoczyłem w tygodniu na wieczorne nartowanie 19-22. Przez cały dzień była dodatnia temperatura, ale wieczorem całkiem przymroziło i na stoku był totalny beton. Strasznie twarde zmrożone podłoże, muldy, ale do zniesienia i do tego po jednej stronie totalny lód, a po drugiej na tym zalodzonym podłożu sporo usypanego zmrożonego śniegu z bryłami. Także było ciężko i warunki znacznie utrudniły porównane z pozostałymi.

Pomimo warunków Fischer zaskoczył pozytywnie, bo na tym lodzie trzymały na krawędziach dużo mocniej niż przypuszczałem. Jadąc na wyciągu i widząc, co się dzieje na stoku myślałem, że jazda jest skazana na porażkę i trzeba będzie ciągle uważać i jechać delikatnie, a okazało się że można im zaufać i mocno oprzeć się na krawędzi. Zaskakiwały mnie w czasie jazdy, tym że po takim czymś da się wycinać tak fajne i na prawdę ostre łuki. Przejścia z skrętu w skręt były mniej dynamiczne i nie aż tak przyjemne jak na Stoeckli, ale myślę że to jednak w dużej mierze zasługa warunków, w których trzeba było się bardziej pilnować. Mimo to wykręciłem mnóstwo satysfakcjonujących i dających radość skrętów. Przy dużych prędkościach też fajnie sobie radziły i były stabilne, przechodziły przez te usypane kupki śniegu bez większego wzruszenia.

Podsumowując bardzo fajna narta, na muldach wymagała na pewno mniej niż Stoeckli, a przy tym dalej dawała dużo Funu.
 
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

Dobrą cene mają te Fischery
http://www.zawojski.pl/na...40-id-2308.aspx
 
 

ŁukaszS3 
Mam wykształcenie jak prezydent
mistrz jebaka


auto: EVO V
silnik:: 4G63
moc: 334km
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Skąd: Ustroń

Wysłany: Sob 02 Mar, 2013   

Tylko trzeba uważać bo dużo Fischerów jest jakiegoś drugiego gatunku i są bardzo krzywe...
_________________
"Najważniejsze to ecu ktore leje paliwo i wali iskrą a nie zastanawia się czy misiom na biegunie nie bedzie za ciepło :) " by eM

Mitsubishi Lancer Evolution V
Fiat 127 MkI
 
 

Czesio
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Mar, 2013   

Nie umiem.

http://www.youtube.com/wa...d&v=XxoDkiLmnD0
 
 

Mrozu 
nie ma żadnej rangi


auto: Rallye/VelSatis
silnik:: 1.6 16V/3.0 Dci
moc: brak/177km
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 05 Wrz 2011
Skąd: Warszawa

Wysłany: Sob 23 Mar, 2013   

byo
_________________
 
 

Janusz 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio szrot
silnik:: F4R 730
moc: 155km
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 24 Maj 2007
Skąd: z Zakrzowa

Wysłany: Nie 24 Mar, 2013   

Czesio napisał/a:
http://www.youtube.com/wa...d&v=XxoDkiLmnD0


trochę bez sensu... bo prędkości sie wyższe na stoku wyciąga niż pociągi w PL jeżdżą, zakrętów tez więcej można robić, tyle że nie trzeba nart po jednej przejażdżce wyrzucać, tak jak w przypadku takiego przejazdu za pociągiem.


Ale z drugiej strony, to to trochę pojebane, jestem na TAK!! :D
 
 
 

Vlodarsky 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Pedżo 306 cab
silnik:: XU10J4
moc: 152km
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Warszawa/Łomianki

Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

W białej kurtce ja, w zielonej PePson.
Drugi raz byłem na desce :) i już nart nie założe...
http://vimeo.com/62709273
_________________
www.racing-oils.pl
www.millersoils-warszawa.pl
www.citroen-warszawa.net
www.facebook.pl/vlodarskyracing
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

fajne ;)
_________________
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.
 
 
 

MoRToN 
sushi nori
tylko fourty/fourty


auto: Reno
silnik:: 2.5
moc: 115km
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

Spoko. Podziwiam za chęci do montazu filmiku - mi się nigdy nie chciało, fajna pamiątka.
 
 
 

Janusz 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio szrot
silnik:: F4R 730
moc: 155km
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 24 Maj 2007
Skąd: z Zakrzowa

Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

Vlodarsky napisał/a:
Drugi raz byłem na desce :)


jak liczysz "razy" na desce ?? bo ja np byłem 8 razy na nartach, a zacząłem w tym roku
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 8