Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zainstalować radio
Autor Wiadomość

szymon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Lip, 2006   Jak zainstalować radio

Mam roblem. Kupiłem sobie radyjko( Pioneer :D ) i nie mogę go zamontowac tzn. Podłaczam kostki antene i radio gra. Zaprogramuję stacje i wszystkie tam ustawienia i jest super do momętu jak wyjmę kluczyki ze stacyjki i załączy się imobilizer. Jak włącze i wyłącze zapłon radio pamięta ustawienbia ale jak wyjmę ze stacyjki to wszystko ginie. jak sobie z tym poradzić. Dzwoniłem do Citroena i powiedzieli mi ze pierwszy raz z czyms takim się spotykaja!!!! :571:
Radio jest nowe więc powinno byc OK
Dodam ze na przewodzie elektyrycznym do podtrzymania pamięci w radiu jest napięcie.
 
 

mi 
Stawiam wszystkim ....


auto: Sitroen
silnik:: D16Z28K76W11
moc: milijonkm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Z dupy

Wysłany: Pon 03 Lip, 2006   

zamień na kablach z radia żółty z czerwonym, pionek ma możliwość bezbolesnego przepięcia - ot cała robota ;)
_________________
Czesio napisał/a:
Na twoim miejscu zaczął bym zważać na ton , którym się do mnie zwracasz. Nie piliśmy razem wódki , i nie jestem twoim kolegą spod sklepu żebyś używał wobec mnie takich słów .
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Pon 03 Lip, 2006   

z tego co pamiętam to i tak się łączy razem żółty z czerwonym (wyjście z radia) i podpinasz do +
czerwony jest chyba do podtrzymania pamięci czy jakoś tak ;)
 
 
 

szymon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Lip, 2006   

mi napisał/a:
zamień na kablach z radia żółty z czerwonym, pionek ma możliwość bezbolesnego przepięcia - ot cała robota



PiTT napisał/a:
z tego co pamiętam to i tak się łączy razem żółty z czerwonym (wyjście z radia) i podpinasz do +
czerwony jest chyba do podtrzymania pamięci czy jakoś tak


Chłopaki a nie spale przez to radia. Kupiłem je na giełdzie elektronicznej na Wolumenie a wiecie jak tam jest z gwarancją
 
 

mi 
Stawiam wszystkim ....


auto: Sitroen
silnik:: D16Z28K76W11
moc: milijonkm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Z dupy

Wysłany: Pon 03 Lip, 2006   

są 2 możliwości podpięcia radia: zazwyczaj (i tak jest w większości radyjek) żółty to stały plus (batt), a czerwony stacyjka (ign), ale w niektórych francuzach, oplach i w grupie vw (i w paru innych sprzętach również) jest na odwrót - czerwony to stały, żółty po stacyjce. Znakomita większość producentów sprzętu zdaje sobie z tego sprawę i dają możliwość przepięcia kabli (sony, pioneer, kenwood, alpine...) albo przełożenia bezpiecznika (jvc) tak, żeby działało w obu systemach.




kolory żółty i czerwony to oczywiście kolory na kostce z radia po jej wpięciu, w instalacji samochodu przed iso będą najpewniej inne, ale stały plus jest zazwyczaj grubszy od włączanego
_________________
Czesio napisał/a:
Na twoim miejscu zaczął bym zważać na ton , którym się do mnie zwracasz. Nie piliśmy razem wódki , i nie jestem twoim kolegą spod sklepu żebyś używał wobec mnie takich słów .
 
 

szymon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Lip, 2006   

mi napisał/a:
są 2 możliwości podpięcia radia: zazwyczaj (i tak jest w większości radyjek) żółty to stały plus (batt), a czerwony stacyjka (ign), ale w niektórych francuzach, oplach i w grupie vw (i w paru innych sprzętach również) jest na odwrót - czerwony to stały, żółty po stacyjce. Znakomita większość producentów sprzętu zdaje sobie z tego sprawę i dają możliwość przepięcia kabli (sony, pioneer, kenwood, alpine...) albo przełożenia bezpiecznika (jvc) tak, żeby działało w obu systemach.




kolory żółty i czerwony to oczywiście kolory na kostce z radia po jej wpięciu, w instalacji samochodu przed iso będą najpewniej inne, ale stały plus jest zazwyczaj grubszy od włączanego


[ Dodano: Pon 03 Lip, 2006 ]
No dobrze to co mam tak zrobic jak napisałeś wczesniej-jeśli chodzi oradia to jestem laikiem :565:
Nie spale radia???
 
 

mi 
Stawiam wszystkim ....


auto: Sitroen
silnik:: D16Z28K76W11
moc: milijonkm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Z dupy

Wysłany: Pon 03 Lip, 2006   

nie bój żaby, nie ma takiej opcji
_________________
Czesio napisał/a:
Na twoim miejscu zaczął bym zważać na ton , którym się do mnie zwracasz. Nie piliśmy razem wódki , i nie jestem twoim kolegą spod sklepu żebyś używał wobec mnie takich słów .
 
 

szymon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lip, 2006   

Bardzo wam dziękuję za pomoc. Radyjko juz pamięta wszystko co się zaprogramuje- he he wystarczyło przełaczyć przewody. Jeszcze jedno pytanie. jakie głośniki byści polecili. w drzwiach mam 13" i myslełem żeby na deske przykręcić gwizdki. Co mogłi byście zaproponować??? :564:
 
 

chayenne
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lip, 2006   

szymon, zalezy ile chcesz na to wydac kasy :)
 
 

szymon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lip, 2006   

chayenne napisał/a:
szymon, zalezy ile chcesz na to wydac kasy

chayenne nie stety mało :567: Tak powiedzmy do 250zł.( to pewnie bardzo mało :567: ). Na chwilą obecną jestem spłukany a przeciez muzyki w aucie muszę słuchać :570:
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Wto 04 Lip, 2006   

poszukaj na Allegro
polecam Infinity, JBL, Hertz
z tańszych może MacAudio, Magnat
nigdy nie miałem przekonania do głośników Sony i Pioneer'a
 
 
 

mi 
Stawiam wszystkim ....


auto: Sitroen
silnik:: D16Z28K76W11
moc: milijonkm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Z dupy

Wysłany: Wto 04 Lip, 2006   

infinity - jeśli nic Ci nie mruczy w bagażniku trochę więcej niż normalnie basu bedziesz miał dzięki większej niż w normalnej 13 membranie, będzie ciężko znaleźć nawet refa odseparowanego w ramach budżetu :(
jbl - mniej więcej to co infinity, ale jbl ma grać głośno, infinity naturalnie, dużo sopranu, w serii cs można wysokimi odstraszać owady ;)
hertz - mam u siebie sub hertza i jest rewelacyjny, ich głośników słucham nieczęsto, więc własnych przemyśleń Ci nie napiszę, ale są chwalone (choć też walą sopranem)
alpine - wszystko powyżej sxe gra całkiem miło (sxe w sumie też, ale są paskudnie zrobione)
pioneer - raczej nic ciekawego, ewentualnie seria ts-e...
sony - w dupę jeża - zapomniałem jak się nazywają, malutki choć ładnie brzmiący gwizdek, membrana midwoofera polipropylen w ładnym kolorku szaro-srebrnym i nieruchomy korektor fazy w środku - grają całkiem miło (zwłaszcza jak na sony ;) )
magnat - za mniej więcej taką kaskę można wyhaczyć classica - odseparowany z membraną z plecionki, ale gra tak sobie, już ze zwrotnicą
mac audio - to samo co magnat, raczej trudno znaleźć coś ciekawego w tym przedziale
helix - możesz mieć blue 52 mk2 - w miarę przyzwoicie grający głośnik, zwrotnica typu dowcip (z filtrami 1. rzędu :P )
tyle przemyśleń w tej chwili, może sobie jeszcze o czymś przypomnę, najlepiej zapodaj linki do konkretnych modeli/aukcji to się zlooka ;)
_________________
Czesio napisał/a:
Na twoim miejscu zaczął bym zważać na ton , którym się do mnie zwracasz. Nie piliśmy razem wódki , i nie jestem twoim kolegą spod sklepu żebyś używał wobec mnie takich słów .
 
 

szymon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lip, 2006   

O kurde o czym ty piszesz :570:
Jakoś bardziej po polskiemu. Dobra cos sobie upatrzę z tego co zaproponowałeś i zapodam linak to do pomorzesz
 
 

michool_vt 
Kilo Pangi - 9,99
8]


auto: stara beta
silnik:: ...
moc: 280km
Pomógł: 63 razy
Dołączył: 29 Mar 2006
Skąd: olkusz

Wysłany: Śro 05 Lip, 2006   

Ja polecam jbl, głośniki tej firmy mam w domu i w aucie (seria GTO), stosunek ceny do jakości jest dobry, jestem z nich zadowolony :)
 
 
 

Niemy 
Jeszcze 4 dni...


auto: Saxo VTS
silnik:: 1,6 16V
moc: 145km
Pomógł: 41 razy
Dołączył: 14 Sty 2006
Skąd: Gliwice

Wysłany: Pią 07 Lip, 2006   

mi napisał/a:
infinity - jeśli nic Ci nie mruczy w bagażniku trochę więcej niż normalnie basu bedziesz miał dzięki większej niż w normalnej 13 membranie, będzie ciężko znaleźć nawet refa odseparowanego w ramach budżetu :(
jbl - mniej więcej to co infinity, ale jbl ma grać głośno, infinity naturalnie, dużo sopranu, w serii cs można wysokimi odstraszać owady ;)
hertz - mam u siebie sub hertza i jest rewelacyjny, ich głośników słucham nieczęsto, więc własnych przemyśleń Ci nie napiszę, ale są chwalone (choć też walą sopranem)
alpine - wszystko powyżej sxe gra całkiem miło (sxe w sumie też, ale są paskudnie zrobione)
pioneer - raczej nic ciekawego, ewentualnie seria ts-e...
sony - w dupę jeża - zapomniałem jak się nazywają, malutki choć ładnie brzmiący gwizdek, membrana midwoofera polipropylen w ładnym kolorku szaro-srebrnym i nieruchomy korektor fazy w środku - grają całkiem miło (zwłaszcza jak na sony ;) )
magnat - za mniej więcej taką kaskę można wyhaczyć classica - odseparowany z membraną z plecionki, ale gra tak sobie, już ze zwrotnicą
mac audio - to samo co magnat, raczej trudno znaleźć coś ciekawego w tym przedziale
helix - możesz mieć blue 52 mk2 - w miarę przyzwoicie grający głośnik, zwrotnica typu dowcip (z filtrami 1. rzędu :P )
tyle przemyśleń w tej chwili, może sobie jeszcze o czymś przypomnę, najlepiej zapodaj linki do konkretnych modeli/aukcji to się zlooka ;)


no prosze...to juz wiem do kogo uderzac jak bede mial problem z audio :564:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13