Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Saxofon VTS vs Opel Vectra
Autor Wiadomość

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   Saxofon VTS vs Opel Vectra

Juz myslałem ze mi cos saxolot nie jedzi.
Wczoraj jak wracałem z centrum w nocy spotkałem taką białą vectre w kombi

Mysle sobie, ziomek dołożył 200 spojlerów, dwie kwadratowe ( ładne ) rurki z tyłu , napewno mysli ze dały mu z 50 kucy wiec go upokorze :D
Na wysokoci SGH ( tam gdzie z łukaszem integre dochodzilismy ) bierzemy sie z rolowańca, i co dziwne odchodze jej ale minimalnie. Ba , zaryzykuje ze nawet nie wiem czy odchodze , startowalismy równo , ja z dwójki , odskoczyłem na długosc i wydaje mi sie ze tak do 190 juz zostało. Przychamowałem bo boje sie szybko jedzić, vecrta pojechała przedemną ale tez zwolniła. Sytuacja powtarzała sie jeszcze z 3 razy, zawsze na moją korzysc. Ogolnie mi sie to nie podobało bo miałem upokorzyć :D a nie ledwo ledwo odjedzać :D .
Światła. Vectra na PP ja za nią. Zielone, cevtra mocno ruszyła ale poczekała na mnie jak zmienie pas na obok. Jestem jakąś długosc samochodu za nią i oboje w palnik. I mi tutaj ta vectra zacznyc oodjedzać . Normalnie szok :D :551: WTF ?? Koleś w vectrze zobaczył co sie dzieje wiec zwolnił bo to nie miało sensu . Nie odjedzała jakoś strasznie , ale odjedzała. Była to vectra irmsher albo 2.0 albo 2.5 V6 ( jestem za tym ostatnim ) Mimo dostania zpod swiateł ( chodz to nie był klasyczny kil ) jestem zadowolony, ze vectra z rolowańca nie mogła dojsc 1.6 :D

Dodam jeszcze, ze kolega w vectrze nie w ciemie bity, wiedział co to rolowaniec, poczekał na mnie jak zmienie pas, podziękował awaryjnymi. Bardzo miło. Chciałbym jeszcze sie spotkać z nim na pp z pod swiateł , on PP i ja PP.
Pozdro
 
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

Silnik: 2,5 l V6 o oznaczeniu X25XEI
Moment obrotowy: 245 Nm
Moc: 143 KW / 195 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h: 7,9 s
Prędkość max: 238 km/h

Cytat:
Miała być to odpowiedź min. na stworzenie przez Forda modelu Modeno ST200. Tym samym Opel ze swoim autem klasy średniej chciał dołączyć do grona aut rodzinnych, ale o ambicjach sportowych, które miały wyrażać się zarówno w osiągach, prowadzeniu jak i wyglądzie. O współprace poprosił firmę Irmscher Gmbh., która jest „nadwornym” tunerem samochodów marki Opel. I tak w grudniu 1997 roku a w sprzedaży od stycznia 1998 roku powstał efekt pracy inżynierów firmy Opel i Irmscher. Został wtedy zaprezentowany pakiet stylistyczny i mechaniczny do Vectry B na bazie modelu CD Sport 2.5 V6 zawierający bardziej agresywny zderzak przedni z charakterystycznym grillem, wypukłe progi nawiązujące stylistycznie do zaokrąglonych kształtów Vectry B, tylny spojler bagażnika, oraz 17” felgi aluminiowe firmy BBS z oponami o rozmiarze 215/45x17. Do tego wzmocniono silnik ze 170 KM do 195 KM i 240 Nm z pierwotnych 230 Nm, poprzez zastosowanie zmienionej elektroniki sterującej pracą silnika na bazie układu Bosch Motronic 2.8.3, układu wydechowego opracowanego przez firmę Remus dla Irmschera oraz wymieniono wałki na bardziej „agresywne” z silnika 3.0. Zmodyfikowano zawieszenie dostosowywując je do warunków sportowych poprzez zastosowanie krótszych sprężyn - 20 mm oraz amortyzatorów o „twardej” charakterystyce pracy. Oczywiście inżynierowie z firmy Irmscher zadbali o to by auto nie traciło na komforcie, jednak model i500 jest wyraźnie „twardszy” od innych modeli Vectry B. Do tego kompletu zmieniono układ hamulcowy na bardziej wydajny poprzez zmianę zwykłych tarcz hamulcowych firmy ATE na tarcze nacinane ATE Power Disc w rozmiarze 308/25 mm i pomalowano zaciski na czerwono.

Z opisu wszystko sie zgadza.
 
 
 

106 
You, you, you...
SIŁŁŁŁŁAAA :]


auto: 106 ITB, ///M3
silnik:: 1.6 8V
moc: 146++, 343km
Pomógł: 80 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: ze wsi

Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

gdyby miala 7.9 sek to vtsem powinienes ja wciagnac nosem : )
.. moim zdaniem musial to byc jakis wynalazek
 
 

szymon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

Nic tylko pogratulować.
Skoro auto z 2.5 litrowym silnikiem nie daje rady 1.6 to jest to powód do dumy :)
Co z tego że jest ciezsze ale ma przecież prawie 200km, no i moment aż 245 nm.
 
 

Loko 
Dr. Scheffler dzwoń 500 000 529


auto: ...
silnik:: ...
moc: ...km
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Kraków

Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

190 po mieście i on boi się prędkości :D Kawalarz :D
 
 
 

strick 
6950 spammer!

auto: MZK KZK PKP
silnik:: zależy który
moc: jest w tobiekm
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Katowice

Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

A mnie ta Vercia wygląda na i30! A one miały 3,0 V6, 300mn, 220KM, 6,9 do 100, v-max 242!
_________________
...
 
 
 

Prezesiak 
I wanna be HotHatch member!!
tja


auto: Honda Civic
silnik:: 1.8 [B18C4]
moc: ~180km
Dołączył: 14 Gru 2005
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 04 Sie, 2006   

Moj kolega ma vectre 2.5 V6 (byl nia na jednym spocie HH) tylko, ze ta zwykla 170KM i ode mnie dostaje baty wiec ta musiala byc mocniejsza :)
 
 
 

shorti
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sie, 2006   

Prezesiak powiedz jak przebiegło spotakie z 1.5 civiczkiem :D i nie chwal sie vectrą :P
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Pią 04 Sie, 2006   

znam tą Vectre, to 1.6 na gazie I gen.
nieźle śmiga :D





nie no... taki żarcik :D
 
 
 

Prezesiak 
I wanna be HotHatch member!!
tja


auto: Honda Civic
silnik:: 1.8 [B18C4]
moc: ~180km
Dołączył: 14 Gru 2005
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 04 Sie, 2006   

na 2 pierwszych biegach rowno :)
 
 
 

shorti
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sie, 2006   

piona ziooom za szczera odpowiedz a ja dodam ze na 3 biegu baty dostaje (zeby nie było) :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12