Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
[DRIVE] Zmiana biegow wg Sobieslawa Zasady
Autor Wiadomość

JIMEK
[Usunięty]

  Wysłany: Czw 15 Cze, 2006   [DRIVE] Zmiana biegow wg Sobieslawa Zasady

Idac za ciosem, trzeba dbac o nowe forum. Jak tak sie topiki beda mnozyc to bedzie tu biblia streetracerow i ulicznych rajdowcow. 90% kierowcow mysli ze oni to juz wszsytko wiedza i ze wykorzystuja swoje auto na 100%. DUPA! Jest duzo do nauczenia!

Tu proponuje sie wypowiadac na temat zmiany biegow bez zdejmowania nogi z gazu. Roboczo mozemy nazwac ta technike imieniem S.Zasady bo w naszym wtedy komunistycznym kraju tylko on sobie zalatwil mozliwosc scigania, auta, jezdzenia na zachod i kopiowania innych tchnik i nazywania je swoimi itd ;) <- przymruzenie oka to jest. Potem nawet, Pan Zasada napisal o tym ksiazke cala wiec niech mu juz bedzie.

Technika Sobieslawa Zasady to nic innego niz szybka zmiana biegow ktora nie obejmuje zdejmowania nogi z gazu w czasie naciskania sprzegla. Dzieki temu auto jak tylko wskoczy na nowy bieg, dostaje solidnego kopa, ktory pozwala nadrobic straty wywolane w ogole zmiana biegu. ;) Kto byl na przed ostatnim spocie i mial okazje byc przewiezonym przeze mnie juz wie czemu tak wciskalo w fotel po zmianie biegow.

Sobieslaw kiedys radzil zeby trenowac taka zmiane w polowie budzika zeby miec bezpieczne ilosc obrotow w zanadrzu. Na poczatku taka zmiana troche trwa, a kiedys silniki nie mialy ogranicznika obrotow. Dlategóż też Pan Z radzil tego na poczatku robic przy bardzo wysokich obrotach zeby nie dopuscic do wybuchu silnika :689: jak wiadomo czasy sie zmianiaja i wraz z upadkiem komunizmu w Polsce silniki juz tak latwo nie wybuchaja :D

Pan Zasada zapewnial ze wytrenowana taka technika dawala mu cala sekunde roznicy na oesie w porownaniu z konwencjonalna technika zmiany biegow. wooooow :D
My natomiast nie polecamy jezdzic tak na codzien (za duzo) no bo nie ukrywamy ze to auto troche obciaza.... i skrzynie i sprzeglo....

Ale ale, kiedy odbywa sie wyscig z czasem (czyt. Race against time - przyp.red) to:
nie ma we
jakies pytania? ;)
Ostatnio zmieniony przez CHRZANEK Pią 05 Wrz, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 

Marek23 
Gonna giv'm a cziken?

auto: gc8r
silnik:: 2.0
moc: 280km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Rbk/Krk

Wysłany: Czw 15 Cze, 2006   

Na 400m jak najbardziej, natomiast na odcinku, torze, itd... nie polecam, chyba, że ktoś ma dużo pieniędzy na serwis. Ale HIGH5 za aktywność!!!
 
 

106 
You, you, you...
SIŁŁŁŁŁAAA :]


auto: 106 ITB, ///M3
silnik:: 1.6 8V
moc: 146++, 343km
Pomógł: 80 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: ze wsi

Wysłany: Czw 15 Cze, 2006   

z treningiem tej techniki na polowie obrotow silnika to
przesada ... chyba p. zasada bardzo mocno na wyrost
zabezpieczyl sie przed mocno amatorskim podejsciem
do tematu lub dysponowal autem bez odciecia...
w normalnym aucie cywilnym czy rajdowym mega
nieudolnie, wolno i nerwowo trzeba by zmieniac biegi
zeby przekrecic silnik... bez obawy mozna zmieniac
tuz przed odcieciem....

zgodze sie z markiem ... sporadycznie na ulice czy na
1/4 mili jest ok i warto miec to opanowane, ale na rajdzie
przy zwyklej skrzyni to nie polecam.... zwlaszcza w 106
gdzie synchronizator drugiego biegu czesto nie wyrabia...
zyskasz czas na 30 zmianach po czym nie ukonczysz
rajdu z powodu awarii skrzyni : /
 
 

JIMEK
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

JIMEK napisał/a:
My natomiast nie polecamy jezdzic tak na codzien (za duzo) no bo nie ukrywamy ze to auto troche obciaza.... i skrzynie i sprzeglo....
czyli widze zgodnosc ;) pozdr.

zrobimy z tego forum takie wielkie streetracingowo-rajdowe know-how :D tylko zeby sie wszyscy starali... :/ ;)
 
 

Dariano 
Dowidzenia


auto: CIVIC VTI
silnik:: B20C6
moc: 217km
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: Garwolin

Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

Ta technika pasowała mi bardzo w malarze. Moge smiało stwierdzic ze skrzynia w malarze jest prawie niezniszczalna. nadmiaru w mocy w tym sprzecie nie bylo tak wiec ten sposob byl moim ulubionym wprowadzania malara bokiem przy napedzanu sie szczegolnie dajacy duza frajde na mokrym asfalcie lub luznym. Lecz deklaruje ze tej metody nie stosowalem nie stosuje i nie bede stosowal w saxo :P
 
 
 

Peter 
plotki... plotki...


auto: Type-R
silnik:: VTEC
moc: 200km
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

widzialem i potwierdzam slowa Dariano co do jazdy maluchem...jechalem za nim i nie moglem uwierzyc wlasnym oczom co on wyprawial na kazdym skrzyzowaniu...
 
 
 

Loko 
Dr. Scheffler dzwoń 500 000 529


auto: ...
silnik:: ...
moc: ...km
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Kraków

Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

Może i skrzynia w mauchu jest nizniszczalna, ale za to lubi sobie wypaść :D
Kumpel miał taki przypadek że przy ostrym wbijaniu na 3 skrzynia zostałą na asfalcie :)
 
 
 

Dariano 
Dowidzenia


auto: CIVIC VTI
silnik:: B20C6
moc: 217km
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: Garwolin

Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

E tam ja mam juz trzeciego malara i zadnym mi jeszcze nie wypadla :) nie ukrywam ze poduszki pod skrzynia to szybko sie eksploatuja:) Ogolnie to mysle ze ta zasada ma zastosowanie i sens tylko na 1/4 mili tak jak koledzy wyzej pisali w rajdach czy wyscigach nie warto chyba ryzykowac awarii skrzyni i wcale nie dojechac niz dojechac os 1 czy nawet 2 sek.
_________________
...wspomnienia wracaja...
 
 
 

Karaś
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

Heh, brawo za ten wątek :)
Zdecydowanie macie rację - ta metoda jest bardzo kontuzjogenna dla samochodu...

Mam obecnie poduchy do wymiany od tej zabawy :/ Na razie sprzęgło jeszcze nie padło i, odpukać, skrzynia też się jakoś trzyma :)
 
 

mi 
Stawiam wszystkim ....


auto: Sitroen
silnik:: D16Z28K76W11
moc: milijonkm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Z dupy

Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

w maluchu skrzynia faktycznie - wytrzymała była (zresztą - z mocą 24 nawet zrobiona z klocków lego powinna wytrzymywać ;) ), ale przy zmianach z gazem przeguby zdychały przecież straaasznie szybko. Jeśli chodzi o puszczanie 126 bokiem opcje były 2: albo zmiana z gazem, albo redukcja brutalna (czasem jeszcze kopnięcie sprzęgłem wystarczało, czasem...)
W pugu z gazem nawet nie próbuję zmieniać, już w seju nie zmieniam, to jest very bolesna metoda (przy mocy przekraczającej 30 koni :) )
_________________
Czesio napisał/a:
Na twoim miejscu zaczął bym zważać na ton , którym się do mnie zwracasz. Nie piliśmy razem wódki , i nie jestem twoim kolegą spod sklepu żebyś używał wobec mnie takich słów .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13