Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
o (c)heblach
Autor Wiadomość

JIMEK
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Cze, 2006   o (c)heblach

Ostatnio rozpedzilem sie tak do okolo licznikowych 230 i przy jednostajnym hamowaniu (takim w miare normalnym nie na maxa) slyszalem jakies stękanie hamulcow, dzwiek zmniejszal czestotliwosc, wysokosc rownolegle z zmniejszeniem predkosci... Wiem ze niedlugo czeka mnie wymiana klockow, myslicie ze to przez to?

Przy okazji chce sie Was poradzic, poniewaz juz od zrobienia modow chcialbym wymienic tez hamulce. Te ktore sa seryjnie w MCSie sa jeszcze ok ale bez rewelki a jakbym chcial isc dalej z moca to juz na pewno powinienem cos zmienic. Co myslicie o tych:

http://outmotoring.com/jo...brake_kit_.html
Jest to oryginalny produkt firmy JOHN COOPER WORKS, ktory jak wiemy jest oficjalnym tunerem MINI. Sa dedykowane do 215-konnego MINI Coopera S WORKS. Mozna takie heble spokojnie zamowic w salonie itp. Cena jest na stronie (w bmw oczywiscie chca 5kafli z montazem). Na stronie po prawej sa tez inne opcje, jak inne zestawy, same tarcze lub klocky. Jesli ktos padnie ofiara przemyslem ogladajac to strone to niech pisze :D

Moj target: CHCIALBYM MIEC LEPSZA SKUTECZNOSC HAMOWANIA PRZY ROZNYCH WARUNKACH I TEMPERATURACH. DO NORMALNEGO UZYTKOWANIA ULICZNEGO, NIE STRICTE WYSCIGOWEGO.

Biore pod uwage sprowadzenie takich worksow z niemiec (taniej). Jesli macie jakies inne fajne propozycje to zapraszam.
Jest tez oczywiscie Brembo ktore i wyglada i dziala i jest lans (hyhy :649: :582: ). Wiadomo, produkuja zestaw do miniaka, ale sa motylo-nożnie drogie. Kilka kafelkow wiecej niz kulturalnie w BMW works dedykowany, ladny i skuteczny :D

Takie heble Worksa bylyby druga rzecza (po chromowanej rozporce) w moim maluchu tej firmy :D suuuper :D


Dzieki pozdr.
Jeemmee

Ps. wynalazki jak ceramiczne albo inne takie sa genialne ale dopiero po rozgrzaniu. Oczywiscie sa tak samo zajebiscie drogie. Ja raczej wole cos mniej hardcorowego.
PPs. zaciski (jesli zmienie) maja byc czerwone! nie zolte Jakarti :D
Ppps. Poczatek lipca jak Bozia da przyniesie mi piekne felgi wiec bedzie jeszcze piekniej z fajnymi heblami :D
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Nie 11 Cze, 2006   

zolte zaciski to tylko w Porsche :) )

ja mam czerwone.. chociaz musze je troszke poprawic.. na bialych kolach fajnie to teraz widac.
co do Twoich HEBLI / HAMLUCOW to wymiana tarcz i klockow na jakies "lepsze" chyba by dala jakies zmiany, co? a moze by wyszlo troszke taniej niz dedykowany.. w sumie nieduzo sie na tym znam ale wymiana zaciskow powaznie powieksza koszty :) )
_________________
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.
 
 
 

k-mart 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: -
silnik:: 0.0
moc: 000km
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2005
Skąd: z polecenia

Wysłany: Nie 11 Cze, 2006   

Tez mysle ze wymiana zaciskow nie ma zbyt duzego sensu jesli sie nie jezdzi w jakis wyscigach. Zapodaj jakies duze tarcze markowe, ewtl. nawiercane lub nacinane, sportiwne klocki, lepszy plyn, ewtl. przewody hamulcowe (z reguly nie sa drogie).

Czy ktos moze cos powiedziec o zaciskach brembo, seryjnie montowanych w pugu 406 coupe?? Sa one bardzo dostepne na zlomach, zastanawialem sie nad przyjeciem takich do clio...
 
 

JIMEK
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Cze, 2006   

Majkel mi wyslal linka...
http://cgi.ebay.com/ebaym...074076997QQrdZ1
zajebista w sumie oferta kasa nie duza... myslalem ze sie nie da tego zestawu tak tanio... :D pojade do us i se przywioze :D
thx Majk

[ Dodano: Nie 11 Cze, 2006 ]
on jest nowy prawda? bo ja jestem troszke wczorajszy i nie moge sie skupic zeby to przeczytac :D
 
 

chayenne
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Cze, 2006   

chyba link sie zyebau.
 
 

Loko 
Dr. Scheffler dzwoń 500 000 529


auto: ...
silnik:: ...
moc: ...km
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Kraków

Wysłany: Pon 12 Cze, 2006   

Może kit wilwood'a w tomsonie są dostępne, albo coś tarox'a?
 
 
 

zowa
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Cze, 2006   

k-mart napisał/a:
Tez mysle ze wymiana zaciskow nie ma zbyt duzego sensu jesli sie nie jezdzi w jakis wyscigach. Zapodaj jakies duze tarcze markowe, ewtl. nawiercane lub nacinane, sportiwne klocki, lepszy plyn, ewtl. przewody hamulcowe (z reguly nie sa drogie).

Czy ktos moze cos powiedziec o zaciskach brembo, seryjnie montowanych w pugu 406 coupe?? Sa one bardzo dostepne na zlomach, zastanawialem sie nad przyjeciem takich do clio...
no powiem Ci ze jest troche tych zaciskow u nas w polsce a u Cievie to juz wpizd.... u jest :) zobacz na www.peugeot205.pl i na forum tam gosc montowal do 205 i chyba mial tez do sprzedania
 
 

pcs 
dodatkowe kategorie


auto: volvo 240 turbo
silnik:: B204gt
moc: 200km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 06 Gru 2005
Skąd: WW

Wysłany: Pon 12 Cze, 2006   

tu masz odpowiedz:

http://www.med-engineerin....php?cat_id=223

stage 1 to bedzie za malo, mozesz probowac stage 2, natomiast zamiast kupowac te heble w aso lepiej wziac stage 3, gdzie masz juz prawdziwe heble!

ja jezdze na taroxie: tarcze f-2000 (troche inne niz te proponowane tu) i klocki corsa (wyzsze niz te proponowane, ale aby uzyskac pelna skutecznosc trzeba je mocno rozgrzac). Zestaw mam od ponad roku i klocki wciaz w dobrej formie, co obala mit o szybkim zyzyciu klocka przy nacinanej tarczy (pod warunkiem ze to bedie dobry klocek).
 
 

k-mart 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: -
silnik:: 0.0
moc: 000km
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2005
Skąd: z polecenia

Wysłany: Pon 12 Cze, 2006   

pcs napisał/a:

ja jezdze na taroxie: tarcze f-2000

ziom, mamy podobne heble: ja tez na nacinanych tarox'ach w williamsie :) , ale nie pamietam juz ktory model..
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Sob 17 Cze, 2006   

Rytmiczne odglosy to zazwyczaj cos z tarcza. Moze jest krzywa.
_________________
 
 
 

JIMEK
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Cze, 2006   

za 300km (czyli jutro/pojutrze) przeglad. Powiem co to bylo :D

Nie wiecie gdzie mozna kupic lepsze klocki pasujace do miniaka? to bym od razu zrobil wymiane ale tez na lepsze...(?)
 
 

saxorulez 
aka petrolhead


auto: Peugeot
silnik:: 208 GTi
moc: podobno 230km
Pomógł: 98 razy
Dołączył: 05 Gru 2005
Skąd: zadupie

Wysłany: Pon 19 Cze, 2006   

www.hamulce.net - dystrybutor wszystkiego związanego z hamulami :)
_________________
when the flag drops the bullshit stops



.....action speaks louder than words....
 
 
 

Jakarti 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Clio Sport
silnik:: 2.0
moc: 201km
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 10 Sty 2006
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pon 19 Cze, 2006   

numery gg do ludzi ktorzy zajmuja sie hamulcami:

ktorys z nich to to co Lukasz z wpisal powyzej:

7326260 <- ten chyba troszke bardziej zaawansowany w temacie jest - polecam i to chyba jest ten od Lukasza - bardzo dobry chlopak - wie co mowi :)

959702

po prostu napisz i poczekaj na odpowiedz :)
_________________
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.
 
 
 

dzik 
Zafurczał mi rano!
wolne renuary


auto: r5
silnik:: F7R,C1J
moc: 161,???km
Pomógł: 33 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: wawka

Wysłany: Pon 19 Cze, 2006   

http://www.hispecmotorsport.co.uk/bmw.htm
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 12