Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zainstalować radio
Autor Wiadomość

Karaś
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Lip, 2006   

Moim zdaniem, jeśli chcesz tanio usłyszeć przyzwoite dźwięki w samochodzie i nie planujesz w przyszłości rozbudowywania systemu, to kup elipsy 6x9.
Jeśli masz radio o mocy ok 4x45W, to kup głośniki o mocy znamionowej RMS min 45W i paśmie przenoszenia zaczynającym się od max 28 (np. 28-30000) i zamontuj w tylnej półce. W radiu przekierujesz wiekszość mocy na tył i buźka ci się uśmiechnie. Będzie przyzwoicie głośno i basowo :) Gdybym nie mał kasy własnie tak bym zrobił. To najtańsze w miarę wydajne rozwiązanie - 13tki nie dajdzą ci nawet namiastki basu.

P.S. przykładowe rozwiązanie: Pioneer TS-A6911 - Allegro
 
 

mi 
Stawiam wszystkim ....


auto: Sitroen
silnik:: D16Z28K76W11
moc: milijonkm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Z dupy

Wysłany: Nie 09 Lip, 2006   

pozwolę sobie z deka zaoponować:
1. nie elipsy - z definicji głośnik 6x9 ma grać efekciarsko (bum cyk ;) ), podobnie jak większość głośników z logo pioneer, o połączeniu obu tych wad (6x9 i pioneer) nie wspominam...
2. moc radia 4X45W przy akceptowalnych zniekształceniach nie przekroczy 20W RMS, moc RMS głośników 13 cm na poziomie 30 - 35W to naprawdę sporo (w tej klasie cenowej, oczywiście)
3. pasmo przenoszenia dla głośnika 13 cm z tej klasy cenowej (przy znośnej nieliniowości -6dB) zaczyna się od 80, może 70 Hz, owal 6X9 gra nisko jeśli zaczyna przy 50Hz - niestety realia nie są tak różowe jak się wydaje po przeczytaniu danych na pudełku :(
4. dłuuuugo można debatować na temat rozsądności systemu grającego głównie tyłem (większość mocy na tylnych głośnikach). Na pewno takie rozwiązanie sprawdzi się w samochodzie, w którym poziom dB jest priorytetem, jeśli chodzi o samochód grający dobrze system dobry przód + sub z tyłu jest najodpowiedniejszy.

sorki jeśli kogoś uraziłem
_________________
Czesio napisał/a:
Na twoim miejscu zaczął bym zważać na ton , którym się do mnie zwracasz. Nie piliśmy razem wódki , i nie jestem twoim kolegą spod sklepu żebyś używał wobec mnie takich słów .
 
 

Michał 
Penetrator


auto: Mazda MX5
silnik:: 1596
moc: 110km
Pomógł: 78 razy
Dołączył: 04 Gru 2005
Skąd: Warszawa Wola

Wysłany: Nie 09 Lip, 2006   

mi , 100% racji. KAzdy myśli ze elipsy to kozak głośniki .... typowy bum cyk cyk
 
 
 

PiTT 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: .
silnik:: .
moc: .km
Pomógł: 60 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: .........

Wysłany: Nie 09 Lip, 2006   

a i znam takie 13" co potrafią zagrać jak nie jedne elipsy
 
 
 

michool_vt 
Kilo Pangi - 9,99
8]


auto: stara beta
silnik:: ...
moc: 280km
Pomógł: 63 razy
Dołączył: 29 Mar 2006
Skąd: olkusz

Wysłany: Nie 09 Lip, 2006   

mi napisał/a:
dobry przód + sub z tyłu jest najodpowiedniejszy.


popieram w 100% :)
 
 
 

Karaś
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lip, 2006   

Zgadzam się w 100% że najlepiej sprawdzą się dobre (czytaj drogie) 13 + sub w bagażniku. Jednak mając 250pln trochę trudno zmotować taki zestaw...

Jeśli będa tylko 13 to efekt będzie jak z magnetofonem na fotelu pasażera :/

Im większy głośnik tym dźwięki są bardziej przyswajalne dla ucha... Marka nie jest istotna, ważne, żeby pasmo było jak najniższe. Niskie tony jeszcze nikomu nie zaszkodziły, a niektórym nawet sprawiają przyjemność. Nie trzeba przecież słuchać disco przy otwartych szybach jeśli ma się elipsy w półce ;) ...

P.S.Jeśli kupisz tanie głośniki z 20W RMS to będą najzwyczajniej "pierdziały" gdy zrobisz trochę głośniej...
 
 

szymon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lip, 2006   

Karaś napisał/a:
P.S.Jeśli kupisz tanie głośniki z 20W RMS to będą najzwyczajniej "pierdziały" gdy zrobisz trochę głośniej...


hm :566:
 
 

Karaś
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lip, 2006   

Chodziło mi o to, że najczęściej LOW-ENDowe głośniki to maksymalny szmelc.

Nasz forumowy THE MC to przerabiał. Dostał na urodziny przyzwoite 13tki i zamontował je w przednich drzwiach. Bardzo szybko zmianialiśmy je na 16 + tweetery bo te 13stki grały gorzej od fabrycznych...
 
 

lenny 
spieprzaj dziadu


auto: ceteer
silnik:: dwulitrowy
moc: dwiesciedziesieckm
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Gru 2005
Skąd: kcn/wilanow

Wysłany: Czw 13 Lip, 2006   

Karaś, you are my man jeśli chodzi o car audio,
kiedyś nawet mieliśmy założyć warsztat... pamiętasz ziombel??
_________________
"...i w tym momencie nawigacja mówi mi : "ZRÓB ALTONENA", no to bach rekaw..." cytat dr. prof. CHRZANKA - santo subito!!!!
 
 

Kune
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lip, 2006   

a ja jednak polecam Elipsy, sam mialem i graly bardzo fajnie (JVC zamontowane do metalowej polki z odrobina kombinowania w sednie), obecnie w Clio mam tez juz dziury w polce (widac Szwajcar mial gest i se wyzynarka jechal) i zmontuje sobie elipsy, poszukuje jakies infinity... przy okazji, czy sa jakies elipsy ze zwrotnicami?? bo co dziwne mam wlasnie takie dziurki pod polka, jakby zwrotnice tez byly przykrecone.

ja poluje na infinity, IMO bdb firma, i JBL ma do niej daleko. Prawie wszyscy znajomi maja glosniki JBL, to sie bardziej na db drag nadaje ;)
 
 

Dariano 
Dowidzenia


auto: CIVIC VTI
silnik:: B20C6
moc: 217km
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Gru 2005
Skąd: Garwolin

Wysłany: Wto 25 Lip, 2006   

Ja mam wszystke glosniki infinity melomanem jakims zajebistym nie jestem mi wystarcza i wydaje mi sie ze glosniki np:sony Xplode i pioniery GTO czy jakos tak moge sie mylic nie dorastaja im do piet wypowiadam sie tylko na podstamie moich doswiadczen peace.
_________________
...wspomnienia wracaja...
 
 
 

Karaś
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

Kune napisał/a:
czy sa jakies elipsy ze zwrotnicami?? bo co dziwne mam wlasnie takie dziurki pod polka, jakby zwrotnice tez byly przykrecone.

ja poluje na infinity, IMO bdb firma, i JBL ma do niej daleko. Prawie wszyscy znajomi maja glosniki JBL, to sie bardziej na db drag nadaje ;)


Oczywiscie, że są.
Ja ze względu na fakt, że ciągle wożę w bagażniku rower, nie chciałem go zagracać - mam w półce elipsy VELOCITY na regulowalnych zwrotnicach z dużymi tweeterami (zamontowanymi w miejscach po seryjnych 13tkach).
Jest OK. ale bez fajerwerków - wraz z przednim zestawem, brzmi to nieźle.
 
 

szymon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Lip, 2006   

Przecież miało byc do 250 zł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12