Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Żółte tablice
Autor Wiadomość

Vlodarsky 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Pedżo 306 cab
silnik:: XU10J4
moc: 152km
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Warszawa/Łomianki

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   Żółte tablice

Napiszcie czy macie jakieś doświadczenia z tematem żółtych blach.
1. jakie samochody podlegają pod możliwość rejestracji na żółtych ?
2. jakie warunki muszą być spełnione ?
3. ile to kosztuje ?
4. czy np samochód niestandardowy, przerobiony wg własnego pomysłu bądź pomysłu czyjegoś może być podchodzić pod żółte blachy ? np clio Badiego ? Czy Skoda Rapid V6 ?
5. w przypadku auta zabytkowego muszą być oględziny rzeczoznawcy ?
_________________
www.racing-oils.pl
www.millersoils-warszawa.pl
www.citroen-warszawa.net
www.facebook.pl/vlodarskyracing
 
 

karoluPL 
bizon


auto: rs
silnik:: benz
moc: miljonkm
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Kwi 2012
Skąd: kk

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

3 sekundy google i pierwszy link odpowiada na każde pytanie :]


http://klasyki.auto-swiat...c-zabytek/ed3zn


Ale tak szczerze mowiąc, z tego co sie orientuję, to nie warto mieć auta na spółę z państwem, za ładniejsze rejestracje i możliwość wykupywania ubezpieczenia na dni, więcej później jest problemów z tym wszystkim niż z normalnym przeglądem co rok i ubezpieczeniem tez na rok ze zwykłymi blachami.
 
 

was79 
no ja mam M1 do wynajęcia


auto: yaris TS
silnik:: 1NZ-FE
moc: nykm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Skąd: Katowice

Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Ja nie chcesz istotnie zmieniać i regularnie jeździć za granicę (to wymaga pozwolenia) to nie ma problemów. Zresztą tuning z epoki możesz śmiało wsadzać, bo nikt Ci nic nie zarzuci (można obadać karlsona z CA, który lata na żółtych).
Dożywotni przegląd, zniżka 70%, co w połączeniu z 60% daje śmieszne OC (to chyba da się nawet bez żółtych pochytać) no i mało takich aut, co daje możliwość dostania fajnej rejestracji, jak u mnie: z rocznikiem auta, jednocześnie moim urodzenia i modelem.



Aha no i da się, "w pewnych okolicznościach" na żółte auto praktycznie bez papierów zarejestrować.
_________________
TDI Fahrer
 
 

budzik 
jest tu jakiś cfaniak ?


auto: 126p 86r
silnik:: 0.65
moc: 24km
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Gdynia

Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Do wartości auta 33tys zł nie trzeba się o nic martwić przy zagranicznych wyjazdach czy sprzedaży za granicę ;)
Poza tym
karoluPL napisał/a:
to nie warto mieć auta na spółę z państwem

auto na spółę z państwem masz gdy wpiszesz je do rejestru zabytków, a nie ewidencji. Robią tak osoby, które mają na prawdę cenne czy unikatowe samochody :)
 
 
 

budzik 
jest tu jakiś cfaniak ?


auto: 126p 86r
silnik:: 0.65
moc: 24km
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Gdynia

Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

No i jeszcze jedno- w razie stłuczki twoje auto jest traktowane jako pełnowartościowy samochód, a nie "stary grat" - dla mnie to jest najważniejsze :)
 
 
 

Vlodarsky 
bzuuummmmmmmmmmmm


auto: Pedżo 306 cab
silnik:: XU10J4
moc: 152km
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 15 Gru 2005
Skąd: Warszawa/Łomianki

Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

A jeszcze :
Vlodarsky napisał/a:
4. czy np samochód niestandardowy, przerobiony wg własnego pomysłu bądź pomysłu czyjegoś może być podchodzić pod żółte blachy ? np clio Badiego ? Czy Skoda Rapid V6 ?


Chodzi mi generalnie o jakąś wydumkę, która nie była w produkcji, a jest wykonana na bazie auta np z 90 roku.
_________________
www.racing-oils.pl
www.millersoils-warszawa.pl
www.citroen-warszawa.net
www.facebook.pl/vlodarskyracing
 
 

fydi 
Oświadczam - donosiłem do SB


auto: Clio Williams
silnik:: F7R
moc: 154km
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Kraków

Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

was79 napisał/a:
Aha no i da się, "w pewnych okolicznościach" na żółte auto praktycznie bez papierów zarejestrować.


No właśnie, często można spotkać taką opinię, ale jak to wygląda w praktyce? Kiedyś dzwoniłem do UM w sprawie Vespy bez dowodu rejestracyjnego (były tylko stare tablice zielone) i tam mi powiedziano, że nie ma mowy o zarejestrowaniu tego pojazdu jeżeli nigdzie nie będzie występował w ich bazie.

A druga sprawa czy brak ciągłości w umowach sprzedaży też można jakoś ominąć? W niemieckim dowodzie rej. jest Pan X wpisany jako ostatni właściciel. Jednak umowa kupna-sprzedaży jest spisana między Panem Y i Mietkiem handlarzem.

Vlodarsky napisał/a:

Vlodarsky napisał/a:
4. czy np samochód niestandardowy, przerobiony wg własnego pomysłu bądź pomysłu czyjegoś może być podchodzić pod żółte blachy ? np clio Badiego ? Czy Skoda Rapid V6 ?


Chodzi mi generalnie o jakąś wydumkę, która nie była w produkcji, a jest wykonana na bazie auta np z 90 roku.


Myślę, że taką Skodę Rapid V6 to raczej trudno będzie zarejestrować na żółte. Reszta to chyba zależy od rzeczoznawcy.
Ostatnio zmieniony przez fydi Pią 15 Sty, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 

was79 
no ja mam M1 do wynajęcia


auto: yaris TS
silnik:: 1NZ-FE
moc: nykm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Skąd: Katowice

Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Vlodarsky napisał/a:
A jeszcze :
Vlodarsky napisał/a:
4. czy np samochód niestandardowy, przerobiony wg własnego pomysłu bądź pomysłu czyjegoś może być podchodzić pod żółte blachy ? np clio Badiego ? Czy Skoda Rapid V6 ?


Chodzi mi generalnie o jakąś wydumkę, która nie była w produkcji, a jest wykonana na bazie auta np z 90 roku.


Trudno powiedzieć, jak to interpretują, trza by pogadać z ogarniętym rzeczoznawcą.

Cytat:
W Polsce tablice zabytkowe może otrzymać samochód, którego wiek przekracza 25 lat. Odstępstwo od tej reguły obowiązuje wyłącznie jeśli on jest unikatowy. Co to znaczy? Otóż pojazdem unikatowym jest auto, które było produkowane przez bardzo krótki okres w małym nakładzie (np. Renault Spider), prototyp lub pojazd, w którym zastosowano wyjątkowe rozwiązania techniczne.




fydi napisał/a:
was79 napisał/a:
Aha no i da się, "w pewnych okolicznościach" na żółte auto praktycznie bez papierów zarejestrować.


No właśnie, często można spotkać taką opinię, ale jak to wygląda w praktyce? Kiedyś dzwoniłem do UM w sprawie Vespy bez dowodu rejestracyjnego (były tylko stare tablice zielone) i tam mi powiedziano, że nie ma mowy o zarejestrowaniu tego pojazdu jeżeli nigdzie nie będzie występował w ich bazie.

A druga sprawa czy brak ciągłości w umowach sprzedaży też można jakoś ominąć? W niemieckim dowodzie rej. jest Pan X wpisany jako ostatni właściciel. Jednak umowa kupna-sprzedaży jest spisana między Panem Y i Mietkiem handlarzem.


A co figuruje w WK? jeżeli nic pisz Pan pomiędzy X i Tobą. Później już stardartowo.
Zarejestrować da radę, musze podpytać dokładnie, bo znam przykład merca, który miał tylko fakturę firmy z PL, która go przytargała z Holandii totalnie bez papierów, a dziś już ma żółte.
_________________
TDI Fahrer
 
 

bob.dsk 
hybrex


auto: BE EM WE
silnik:: 3.0
moc: Pińcet sto dziewińcetkm
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2012
Skąd: Gdynia

Wysłany: Śro 10 Lut, 2016   

Panowie potrzebuje kogos kto wyda takie zaświadczenie:
najlepiej na dzień 15 maja 2015
auto mialo wtedy 28 lat
chodzi o to by unikną kary za brak OC w momencie rejestracji
auto zarejestrowane na białe

"zgodnie z ustawą o obowiązkowych ubezpiecznieniach art 1 punt 1 d
pojazd historyczny: d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13