Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Clio RS vs. Corrado G60
Autor Wiadomość

Gotti 
citizen
Dziecko Dobrobytu

auto: Czarne
silnik:: M135i
moc: 320km
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 08 Kwi 2006
Skąd: DL

Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

Kune napisał/a:
glupia sytuacja...

straty to:
17tka, opona, wyskoczyla poloska ze skrzyni, urwalo/scielo silentblok wahacza, rozdarlo blotnik i prog... wyciekl olej ze skrzyni... tyle na goraco, auto pojechalo na lawecie... zobaczymy co dalej.


Niech zgadne... krawężnik o h=15cm? Witam w klubie.... też od tego zaczynałem przygodę z autem :053:
 
 

M 
HEJTER
ZJEBYWACZ TEMATÓW

auto: BMW
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Gru 2005
Skąd: Kraina Grzybów

Wysłany: Sob 17 Cze, 2006   

dzik napisał/a:

Bez doladowania nie przeskoczymy pewnych wartosci z tego powodu ze do spalania potrzebne jest powietrze, bez pomocy turbo duzo powietrza nie wpadnie i momentu nie bedzie.

x guy napisał/a:

tylko ze moment nie bierze sie z tego ile powietrza zostanie dostarczonego do spalenia.[tu postapie tak jak Ty : Laughing Laughing Laughing] Turbo zwieksza znacznie moment obrotowy ze wzgledu na to ze zwieksza stopien sprezania w silniku przez co moment rosnie. Wez pod uwage ze diesle N/A maja znacznie wiekszy moment od KM mimo ze doladowania nie maja, a stopien sprezania jest duzy ->nawet 2* wiekszy niz w benzynach i stad glownie bierze sie moment a nie z "powietrza" Turbo pomaga uzyskac wiecej Km dzieki temu ze w tej samej pojemnosci skokowej mozesz efektywnie spalic wiecej ON...
Aby wyrazic sie jasno, podsumuje: Moment nie bierze sie z ilosci powietrza a ze stopnia sprezania.

satisfied?


O mamo!!!! Prawie mi majty spadly jak to przeczytalem hahahahha
Moment bierze sie ze zwiekszenie stopnia sprezania w silniku doladowanym.
Hmm rozumiem ze turbo nagrzewa glowice do czerwonosci a ta razem z zaworami
wplywa jak magma do cylindra :D


Gosciu powinien przeczytac np maximum boost (moja ulubiona)
Pojemnosc x obroty x cisnienie spalania (omawiana tu ilosc powietrza)
Ten wzor opisuje swietenie meritum wielu dyskusji z wielu for.
Jednak dyskusje nie koncza sie tym wzorem a wielka klotnia i napinaniem :)
Zeby bylo jasne to ja nie mam nic do turbodiesli - jest to dla mnie specyficzny rodzaj
jednostki napedowej ktora przez swoj charakter jest doceniana przez rzesze automobilstow.
Jednak wole jednostki benzynowe przez quasi liniowy przyrot mocy oraz efektywnosc oraz elastycznosc w duzym zakresie obrotowym.
Co do spalania jako argumentu... dzisiaj w cyklu mieszanym zrobilem 5.45/100 (200km).
Przepraszam autora postu za OT smietnik - jesli bedzie taka wola - wydziele posta.
_________________
Samochody to ZUO!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 12