Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Poczta   Rejestracja   Zaloguj   Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Euro Trip - Maluchem po Europie
Autor Wiadomość

Rasputin 
sushi nori


auto: RS
silnik:: 2.0
moc: 172km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Sie 2010
Skąd: z kątowni

Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   Euro Trip - Maluchem po Europie

Dobra Pany!!
Za równe 2 tygodnie po drugim półfinale czyli coś koło 23 godziny wyruszam wraz z dwoma ziomkami na wakacje po Europie maluchem. Plan jest taki by zwiedzić najciekawsze miejscowości nadmorskie (czyt.imprezowe) we Włoszech oraz Francji. W tej drugiej planujemy dojechać do Saint Tropez..ale życie zweryfikuje te plany. Najlepszym przykładem jest dzisiejszy dzień :wall:
Trasa to +/- 4000km
Czas to 17 dni
W planie podróży oprócz imprez, jest też m.in. muzeum Fiata w Turynie, przejazd trasą GP Monaco, mozliwe że tor Monza itp.
Zakładam ten temat byście wpisywali miejsca które są warte odwiedzenia,opisywali swoje spostrzeżenia po tego typu wycieczkach samochodem itp. Pewnie bedę miał mnóstwo pytan odnośnie trasy,atrakcji,miejscówek więc tez będę tutaj pytał.
Dokładna trasa wyglada tak
Trasa
W skrócie tak:

Niestety pojazd którym mamy zamiar odbyc ta karkołomna wycieczkę uległ dzisiaj wypadkowi więc mamy duży problem,ale jestem dobrej mysli.

Fura to seryjny Fiat 126p o pojemności 600 z roku 1977. Moc to 22ph :rotfl:
Do tego przyczepka Niewiadów N250C
Taki zestaw:

W tym temacie będę też na bieżąco relacjonował postępy w przygotowaniach oraz jak znajde czas to na gorąco z trasy :]
Nie mam fb ale kumpel który ze mna jedzie powiedział że założy fp na fejsie gdzie bedzie mozna podglądać nasze poczynania :wall:
http://www.facebook.com/MaluchTrip
Dodam,że oprócz mnie zaden z gości nie zna nawet podstaw obsługi samochodu. Więc w razie awarii bedę skazany tylko na siebie :/
Trzymam kciuki za Włochy bo fajnie było by obejrzeć finał włoski na ziemi włoskiej :pom:
Noclegi Planowane na kempingach i plaży :faja:
Gdyby nie dzisiejsze zdażenie to jarał bym się już na maksa a tak troszku się wkurwiłem :wall:

Dobra Pany, kto był w Italii i co polecacie :] Którędy polecacie jechać do Włoch?
Ostatnio zmieniony przez Rasputin Wto 26 Mar, 2013, w całości zmieniany 2 razy  
 
 

Bart 
HEJTER


auto: ...bus
silnik:: jest
moc: jestkm
Pomógł: 167 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Skąd: z dupy

Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

W Italii byłem wieele razy, w Rimini paręnaście, coś mogę napisać.

Ze Śląska jeżdżę trasą:
A1 do granicy z CZ, potem Ołomuniec, Brno i do Austrii (potrzebne winietki CZ i A).
W Austrii Wiedeń, Graz, Villach (tankuj do pełna w Austrii, jest dużo taniej niż w I, oczywiście poza autostradą, gdzie jest zawsze drożyzna), ostatnie tanie stacje blisko autostrady - zjazd Villach Fackersee - jest OMV i BP, poza tym austriackie aldi - Hoffer).

Wjeżdżam do Italii po autostradzie i po parunastu km zjeżdżam, żeby ominąć bramki, następnych 100km jadę po darmowych drogach, co ciekawe - praktycznie cały czas z góry (granica AT-I jest 1km npm, 100km dalej - Wenecja 3m npm :> ).
Po krajowych szosach jadę trasą: Udine, Wenecja, Chioggia, Ravenna, Rimini - cały czas dość przyjemnie, najlepiej poza godzinami szczytu.

Północna Italia to kraj zbliżony kulturą jazdy do np. Austrii, im dalej na południe tym bardziej "południowy" styl jazdy panuje - dla mnie jeździ się rewelacyjnie, serio.

Ograniczeń raczej nikt nie przestrzega, wyprzedza się tam gdzie się da i policja raczej nie robi problemów, choć raz dostałem foto z radaru (do domu, wolałem zapłacić).

Jakbyś chciał jeszcze jakieś info to pytaj, może coś mądrego dodam.
 
 
 

GeKo 
Gonna giv'm a cziken?
Press on regardless


auto: Renault Clio
silnik:: F4R 738
moc: 188km
Pomógł: 132 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Skąd: Będzin

Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Raspu jesteś jebnięty :D ale jaram się. Ja przeżyłem tydzień w Palio śpiąc, po europie Calais, Arrais, Paryż, Bruksela, Amsterdam. Czy w przyczepie jedzie zapasowy motor :D ? wybieraki, krzyżaki itd?
_________________
 
 
 

Bart 
HEJTER


auto: ...bus
silnik:: jest
moc: jestkm
Pomógł: 167 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Skąd: z dupy

Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Jeszcze mi się przypomniało - we Włoszech maluchów jeździ bardzo mało - to "kultowy" samochód w Polsce, tam jest tylko jednym ze starych modeli fiata, bez jakiejś specjalnej otoczki, za to starych pięćsetek jest mnóstwo. Generalnie - w ch.uj dobrego włoskiego żelastwa najdziwniejszej maści - stare fiaciory, alfy, lancie, dwudziestoletnie iveca wożące towary, "ciężarówki" piaggio i tego typu ciekawostki. Skuterów im dalej na południe tym więcej, praktycznie nie ma popularnych u nas "50" - na nich jeżdżą tylko dzieciaki, dorośli jeżdżą na midi/maxiskuterach 150-500ccm. Supersamochodów typu ferrari i lambo jest raczej niedużo.
 
 
 

Mucha 
moja perełko...
Kanapowiec


auto: Ford TBird
silnik:: 3,8 V6
moc: 230km
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Skąd: Lodz

Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Miszcz plan Rasp. MISZCZ!
_________________
Ja pijany? Ja trenuje!
 
 
 

roj 
Rangi, rankingi, drabinki


auto: Clio
silnik:: znów jest
moc: ponad stokm
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2011
Skąd: WWa

Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

GeKo napisał/a:
Raspu jesteś jebnięty

+1
Rasputin napisał/a:
koło 23 godziny wyruszam wraz z dwoma ziomkami na wakacje po Europie maluchem (...)
Niestety pojazd którym mamy zamiar odbyc ta karkołomna wycieczkę uległ dzisiaj wypadkowi(...)
Dodam,że oprócz mnie zaden z gości nie zna nawet podstaw obsługi samochodu. Więc w razie awarii bedę skazany tylko na siebie(...)




będę kibicował, gruby wypad!
_________________
Kenet napisał/a:
Najważniejsze tak czy siak to dobrze się bawić, w sumie to mi opona w jeździe nie przeszkadza, tak jak muzyka w tańcu, więc nie narzekam tylko napier...lam xD
 
 

Mucha 
moja perełko...
Kanapowiec


auto: Ford TBird
silnik:: 3,8 V6
moc: 230km
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Skąd: Lodz

Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Zrobcie inny powrót : Minsien, Prahu, Wroclaw, Lodz... przy takiej bombie to juz szczegół a inne widoczki :P
_________________
Ja pijany? Ja trenuje!
 
 
 

kp 
słucham Michaela Jacksona

auto: 3
silnik:: m54b30
moc: 234km
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2011
Skąd: owni

Wysłany: Pią 15 Cze, 2012   

Temat pochlonął Bart bo powinien sie nazywac Italian Job! :rotfl:
Jak Eurotrip to czaby zachaczyc jeszcze jakies miasto inne europejskie, np Wieden macie po drodze i tak w miare takie miasta jak Zagrzeb, Budapeszt, Wien, Bratislava no Praha ale troche do nadrobienia.
Bede kibicowal bo Trip elegancki!

Edit: Mucha mnie wyprzedzil, 10 min posta pisalem i tak sie staralem :(
 
 

budzik 
jest tu jakiś cfaniak ?


auto: 126p 86r
silnik:: 0.65
moc: 24km
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Gdynia

Wysłany: Pią 15 Cze, 2012   

Już od dawna trzymam kciuki,będę sledził na bieżąco ;D
 
 
 

Rasputin 
sushi nori


auto: RS
silnik:: 2.0
moc: 172km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Sie 2010
Skąd: z kątowni

Wysłany: Pią 15 Cze, 2012   

Bart napisał/a:
za to starych pięćsetek jest mnóstwo. Generalnie - w ch.uj dobrego włoskiego żelastwa najdziwniejszej maści - stare fiaciory, alfy, lancie, dwudziestoletnie iveca wożące towary, "ciężarówki" piaggio i tego typu ciekawostki. Skuterów im dalej na południe tym więcej, praktycznie nie ma popularnych u nas "50" - na nich jeżdżą tylko dzieciaki, dorośli jeżdżą na midi/maxiskuterach 150-500ccm. Supersamochodów typu ferrari i lambo jest raczej niedużo.

No właśnie! Bart powiedz co potrzeba do ściągnięcia samochodu z Italii? Pytam bo jakby w ręce wpadła jakas nie droga 500 lub włoski maluch to pewnie bym go łyknął. A nie chciałbym by po powrocie okazało sie,że jedyne co mogę z włoszczyzna zrobic to postawić w ogródku(karwa,nie mam ogródka)bo nie będa mi chcieli zarejestrować z przyczyn formalnych :/
 
 

budzik 
jest tu jakiś cfaniak ?


auto: 126p 86r
silnik:: 0.65
moc: 24km
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Gdynia

Wysłany: Pią 15 Cze, 2012   

Wogóle to jesteś niezły As,ja się boję na ślunsk pojechać swoim a ty się na 4000km pchasz :rotfl:
Napisz specyfikacje silnika ;)
 
 
 

Bart 
HEJTER


auto: ...bus
silnik:: jest
moc: jestkm
Pomógł: 167 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Skąd: z dupy

Wysłany: Pią 15 Cze, 2012   

Nigdy samochodu z Włoch nie przywoziłem, więc trochę jestem lewy w tym temacie. Musisz mieć dowód, umowę k-s i samochód musi być wyrejestrowany - to na 100%, ale już kiepsko jest z tablicami wywozowymi - o ile się nie mylę razem z ubezpieczeniem kosztują sporo i część handlarzy fury na kołach wozi z włoch na niemieckich tablicach wywozowych (bo to legalne, a sporo tańsze), prościej będzie na lawecie, ale boję się, że maluch może nie podołać :>
 
 
 

Rasputin 
sushi nori


auto: RS
silnik:: 2.0
moc: 172km
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Sie 2010
Skąd: z kątowni

Wysłany: Pią 15 Cze, 2012   

Bart napisał/a:
prościej będzie na lawecie, ale boję się, że maluch może nie podołać :>

Też się tego obawiam :> Czyli z kupnem fury nie jest tak różowo jak w DE :/
kp napisał/a:
Jak Eurotrip to czaby zachaczyc jeszcze jakies miasto inne europejskie, np Wieden macie po drodze i tak w miare takie miasta jak Zagrzeb, Budapeszt, Wien, Bratislava no Praha ale troche do nadrobienia.

Głównie to Włochy ale Francja też jest w planach. Ogólnie to może górnolotnie zabrzmi ale jak ten wypad wypali to w lutym robimy zimowy trip w alpy :]
Tak naprawdę jedynej rzeczy jakiej sie obawiamy to jest sam maluch. Bo co z tego,że wszystko ogarniemy na 100% jak nie dojedziemy do granicy. Nie chce robic z gęby cholewy węc takiego scenariusza nie dopuszczam.
Maluch wg. mnie jest na 95% przygotowany mechanicznie. Blacharki nie liczę. Wszystko co się może popsuc zostało wymienione na nowe lub sprawdzone.
budzik napisał/a:
Napisz specyfikacje silnika ;)

Z tego co wiem,to poprawiony dolot,wałek 290 i głowica -2mm. Czyli standard. Zastanawiam się nad lekkim kołem :> Kompresja na obu cylindrach 9 daje podstawę sądzić,że serduch nie jest w najgorszym stanie.
 
 

rabarbar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Cze, 2012   

Dobre!!!Pomysl wariacki ale to sie moze udac !!
Moj kumpel dojechał do mongoli 20 kilkuletnia ładą,co prawda pierwszy raz popsuła im sie jakieś 200 km od startu ....
 
 

was79 
no ja mam M1 do wynajęcia


auto: yaris TS
silnik:: 1NZ-FE
moc: nykm
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 16 Maj 2010
Skąd: Katowice

Wysłany: Pią 15 Cze, 2012   

Trzymam kciuki :jupi:
_________________
TDI Fahrer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Design by: DesignerCase.net fitting by szpak
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13